AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Usporedni porezni sustavi

sandra1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam položila 1kolokvij i sad idem na ispit da l,i onda odgovaram samo drugi dio ili moram sve

ja sam položila 1kolokvij i sad idem na ispit u 9mje.da li onda odgovaram samo drugi dio ili moram sve
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Mislim da je bitna samo ona direktiva o prijenosu dobiti kod ovisnih društava majka-kćer.Ne znam trenutačno ima li još što bitno kod direktiva,ali koliko se sjećam na prvom kolokviju je bila samo ta direktiva,a na drugom kolokviju nije bilo ništa u vezi toga.
 

masa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
zasto bi micao sa 21.11. na 28.11. ako su rokovi od 12.-16.11.?
kaj ima jos jedno predavanje prije kolokvija?
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel ima koja dobra dusa da se sjeca pitanja iz 1 kolokvija od prosle godine ili ima negdje zapisana? Pomogla bi nam svima ;)
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Prelistaj si slajdove!!! Imas pitanja sa svih kolokvija unazad par godina!!!
Kolega Kumer, prolistala sam prethodne postove ali nema od prošle godine odnosno 2012. pitanja sa prvog kolokvija (a to je bilo moje pitanje)...
 

B_Beast

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolega Kumer, prolistala sam prethodne postove ali nema od prošle godine odnosno 2012. pitanja sa prvog kolokvija (a to je bilo moje pitanje)...
mi smo sada u 2012.,sto znaci da je prvi kolokvij u isto ovo vrijeme(prije god dana) bio u 2011. :D
 

RIA

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel ima koja dobra dusa da se sjeca pitanja iz 1 kolokvija od prosle godine ili ima negdje zapisana? Pomogla bi nam svima ;)
istina,od prosle godine nitko nije stavio pitanja na net.. ali uz ova nacela,porezni bijeg,metode sto bude uvijek, bilo je jos oporezivanje autorskih naknada, pokretne i nepokretne imovine, oporezivanje dohotka, direktiva o porezu na dohodak od kamata na stednju.
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zabunila sam se...

1.dio:

1.koje su funkcije međ.por.prava?

2.što znaci nacelo univerzalnosti (svj. dohotka)?

3.što znaci nacelo zemlje odredišta kod pdv-a?
- pravo oporez pdv-om robe( dobara) ima država na ciji je terit roba uvezena.

4.što znaci odredba por.ugovora pod nazivom "subject-to-tax-clause"?

5.kako je opz definirao prebivalište?

6. por bijeg jest ______________
- oblik zakonitog izbjegavanja por obv
-oblik nez izb por obveze
- premještanje kapitala i pojedinih oblika imovine iz podrucja drž s višim porezima u podrucja drž s nižim porezima.

7.nač terit znaci da država koja primjenjuje to načelo:
-oprezuje dohodak/dobit ostvaren u tuzemstvu
- ostvaren na njezinom teritoriju

8.u vezi metoda izbjegavanja dvost oporezivanja..

9. direktiva o zajednickom por sustavu trg društava majka-kćerka primjenjiva je :
- samo ako oba društva imaju sjedišta u drž članicama eu...

10.sadržaj direktive kao eur propisa, drž clanice eu:
-moraju prenijeti sadržaj direktive uzimajuci u obzir posebnosti nacionalnog pravnog sustava.

-nacelo terit ili izvora, treaty shopping, da li drž članice moraju doslovno prepisati direktive u svoje propise, koje se metode primjenjuju u rh
 

rope7

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
moje su nebo vezali žicom
po mome mozgu crtaju sheme
žele još jednu kopiju svoju
da njome vrate nestalo vreme
al nedam svoje ja ideale
i jest ću snove umesto hleba
ja svoju sreću nosim sa sobom
ona je parče slobodnog neba
 

Lotta

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege,molim vas da netko odvoji barem malo vremena i napiše pitanja sa kolokvija...ajde,barem nešto...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks