AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upravno postupovno pravo

mira

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nek' sam i UPP riješila! :D
Pitao me ogledni spor, načelo razmjernosti, oglašivanje rješenja ništavim i poništavanje rješenja.
Sretno svima! :)
iz čega si učila, ?koje su bolje prezentacije, ofak sa stranica faksa ili merlin?
 

mira

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Prof. je super, neka pitanja s današnjeg roka- Predmet upravnog spora, ocjena zakonitosti opcih akata (sve o tome- uglavnom za visu ocjenu), sastav upravnog suda. Ugasila sam se nakon dobivene ocjene, pa ne znam dalje
iz čega si učila, ?koje su bolje prezentacije, ofak sa stranica faksa ili merlin?
 

mira

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Danas sam odgovarala u 16 h kod profesora Šikića i dobila 4 (kolokvij mi je bio trojka, uglavnom diže ocjene) . Doslovno jedno pitanje iz ZUS-a i to je to, u 3 minute je ispit bio gotov. Mene je pitao predmet upravnog spora a kolegicu prije mene ogledni spor. Nakon što sam odgovorila odmah sam se isključila s meeta, pa ne znam za ostale. Ali svakako mislim da nema razloga za strah jer je profesor opusten i ne stvara dodatan stres.
iz čega si učila, ?koje su bolje prezentacije, ofak sa stranica faksa ili merlin?
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ponovo sam upisala UPP, odslušala sam predavanja prošle godine
zanima me dal sam obvezna ponovo ići na predavanje te ako ne idem mogu li na kolokvije u prvom mjesecu
ako netko zna odgovor ili ako je prof. rekao nešto u svezi mojih pitanja na prvom predavanju neka mi odgovori ...molim Vas
jer stvarno nemam volje slušati ponovo predavanje a željela bih na kolokvi...
 

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ponovo sam upisala UPP, odslušala sam predavanja prošle godine
zanima me dal sam obvezna ponovo ići na predavanje te ako ne idem mogu li na kolokvije u prvom mjesecu
ako netko zna odgovor ili ako je prof. rekao nešto u svezi mojih pitanja na prvom predavanju neka mi odgovori ...molim Vas
jer stvarno nemam volje slušati ponovo predavanje a željela bih na kolokvi...
Ako misliš ići na kolokvij, uvjet je 75% prisutnosti na predavanjima s tim da ako će ti faliti koje predavanje neće uzeti to striktno da ne možeš izaći na kolokvij (preporučam da ga osobno i pitaš s obzirom na svoj slučaj - imaš za to mail).
Kolokvij iz zup-a se predviđa da bi bio u 12 mjesecu, još će reći točan datum kad će znati.
Prvo predavanje je bilo 4.10. i ono se svelo na samo uvodne napomene oko samog predmeta: kako se polaže, šta očekivati i mogućnost kolokviranja te smo se odmah i potpisivali na tom predavanju.
Idući tjedan 11.10. neće biti predavanje jer profesor ima obaveze na pravnom fakultetu.
Tako da 18.10. realno krećemo sa predavanjima gradiva.
 

mira

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ako misliš ići na kolokvij, uvjet je 75% prisutnosti na predavanjima s tim da ako će ti faliti koje predavanje neće uzeti to striktno da ne možeš izaći na kolokvij (preporučam da ga osobno i pitaš s obzirom na svoj slučaj - imaš za to mail).
Kolokvij iz zup-a se predviđa da bi bio u 12 mjesecu, još će reći točan datum kad će znati.
Prvo predavanje je bilo 4.10. i ono se svelo na samo uvodne napomene oko samog predmeta: kako se polaže, šta očekivati i mogućnost kolokviranja te smo se odmah i potpisivali na tom predavanju.
Idući tjedan 11.10. neće biti predavanje jer profesor ima obaveze na pravnom fakultetu.
Tako da 18.10. realno krećemo sa predavanjima gradiva.
jel znas jel dovoljno učiz iz ptt*?
 

Rade Tuga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
J
Ako misliš ići na kolokvij, uvjet je 75% prisutnosti na predavanjima s tim da ako će ti faliti koje predavanje neće uzeti to striktno da ne možeš izaći na kolokvij (preporučam da ga osobno i pitaš s obzirom na svoj slučaj - imaš za to mail).
Kolokvij iz zup-a se predviđa da bi bio u 12 mjesecu, još će reći točan datum kad će znati.
Prvo predavanje je bilo 4.10. i ono se svelo na samo uvodne napomene oko samog predmeta: kako se polaže, šta očekivati i mogućnost kolokviranja te smo se odmah i potpisivali na tom predavanju.
Idući tjedan 11.10. neće biti predavanje jer profesor ima obaveze na pravnom fakultetu.
Tako da 18.10. realno krećemo sa predavanjima gradiva.
Jel se mora na usmeni ako se polože kolokviji?
 

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
J

Jel se mora na usmeni ako se polože kolokviji?
Da, koliko sam ja shvatila profesora, kolokvij iz zup-a je on-line, a zus se odgovara usmeno (prekršajni zakon slabije pitaju - on im je sporedniji; profesor se nama izvanrednima izjasnio da on čak nikako ne pita prekršajni)
 

mira

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Prosla i ja svoj zadnji ispit! Online pismeni dio mi je bio dosta tezak jer mi takav format ispita opcenito ne lezi. Uvijek bolje prodem na esejskim pitanjima. Usmeni je bio danas kod prof. Ofak. Pitanja su mi bila oko zakonitosti općih akata, nadležnosti Visokog Upravnog suda, načelo razmjernosti prava stranaka.. Kolege je pitala poništavanje rješenja, rokove za tužbu i malo se vrtila oko roka od najranije 8 dana u slučaju ne donošenja odluke u propisanom roku. Ništa izvan pitanja, prekršajni je bio unutar 3 pitanja na pismenom ali ga- bar u mojoj grupi, nije pitala. Profesorica je korektna, zahtijeva razumijevanje i točno baratanje terminologijom. Možda to ispada cjepidlacenje ali s druge strane i sami smo svijesni koliko jedna pogrešna riječ u potpunosti mijenja sam cilj zakona tj. pojedinačnog stavka nekog članka. Moj savjet je učenje po zakonima, upotpunit to sa prezentacijama i dobro razumijeti materiju i ono o čem se priča. Zadnji ispit položila s 4 i sad se mogu lagano na zavrsni bacit.. Sretno svima!
iz čega si učila?
 

mira

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Samo sam učila zakone - ZUP i ZUS. :)
nije teško, stvarno je korektan profesor i predmet.
Za jesen ti ne znam kako će biti, i ja se pitam.
pozdrav
kako izgleda pismeni, jel bilo i prekršajnog?iz čega si ucila
 

gogs

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Molim vas koji ste bili jučer na predavanju,ako nije problem da napišete, je li profesor što rekao za vrijeme provedbe kolokvija?
 

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jučer smo na predavanju baš pitali kada bi mi imali taj kolokvij i ponudio nam je da se izjasnimo da li bi u 12mj ili u 1mj jer profesorima to ne igra veliku ulogu koji bi mjesec bio.
Mi smo se izjasnili da bi htjeli imati kolokvij u 12mj, a datum održavanja bi zasad bio 20.12. u 17 sati s tim da će to još biti i objavljeno.
 

gogs

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jučer smo na predavanju baš pitali kada bi mi imali taj kolokvij i ponudio nam je da se izjasnimo da li bi u 12mj ili u 1mj jer profesorima to ne igra veliku ulogu koji bi mjesec bio.
Mi smo se izjasnili da bi htjeli imati kolokvij u 12mj, a datum održavanja bi zasad bio 20.12. u 17 sati s tim da će to još biti i objavljeno.
Hvala na odgovoru.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks