AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upravno postupovno pravo

JOIN-t

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ako je netko do sada položio ovaj ispit, da li ispituju iz zup-a, obavješćivanje. Ne čini mi se tako bitnim, ali opet..tnx
 

*Marija*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege i kolegice, koji su danas pisali pismeni (cijelo gradivo) da li se sjećate pitanja koja su bila.....

Sretno svima na usmenom, ne budite škrti sa informacijama :-D :-D :-D :-D
 

LorenaM

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozz, jel ispit i dalje online? Na studomatu nemam evidentirane info a ispit bi trebao biti u ponedjeljak..
 

LorenaM

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prosla i ja svoj zadnji ispit! Online pismeni dio mi je bio dosta tezak jer mi takav format ispita opcenito ne lezi. Uvijek bolje prodem na esejskim pitanjima. Usmeni je bio danas kod prof. Ofak. Pitanja su mi bila oko zakonitosti općih akata, nadležnosti Visokog Upravnog suda, načelo razmjernosti prava stranaka.. Kolege je pitala poništavanje rješenja, rokove za tužbu i malo se vrtila oko roka od najranije 8 dana u slučaju ne donošenja odluke u propisanom roku. Ništa izvan pitanja, prekršajni je bio unutar 3 pitanja na pismenom ali ga- bar u mojoj grupi, nije pitala. Profesorica je korektna, zahtijeva razumijevanje i točno baratanje terminologijom. Možda to ispada cjepidlacenje ali s druge strane i sami smo svijesni koliko jedna pogrešna riječ u potpunosti mijenja sam cilj zakona tj. pojedinačnog stavka nekog članka. Moj savjet je učenje po zakonima, upotpunit to sa prezentacijama i dobro razumijeti materiju i ono o čem se priča. Zadnji ispit položila s 4 i sad se mogu lagano na zavrsni bacit.. Sretno svima!
 

taz

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
načelo razmjernosti prava stranaka.
Što je to? Ili misliš na Načelo razmjernosti u zaštiti prava stranaka i javnog interesa

Znači, misliš da same prezentacije nisu dosta kako se sugeriralo u nekim ranijim objavam ovdje u temi?
 

mira

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pozdrav
nakon mirovanja studija upisala bi natavak
pa molim dali iz ovog predmeta postoje kolokviji i kako se polazu ispiti, online ili?
ima li kakva skripta iz ovog predmetaP
 

Caly

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pozdrav
nakon mirovanja studija upisala bi natavak
pa molim dali iz ovog predmeta postoje kolokviji i kako se polazu ispiti, online ili?
ima li kakva skripta iz ovog predmetaP
Imaš kolokvij, ali premdet se mora naučiti detaljno. Jako su detaljni. Prekršajno ne pitaju baš, ali ova druga dva stvarno treba dobro znat.
 

mira

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pozdrav,
po kojim prezentacijama je najbolje učit, onima od Ofak na stranicama faksa ili sa Merlina?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks