AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upisi 2008./2009.

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

sqwer

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
e ljudi ja nemogu tu ništa baš pronaći previše za upise...;)
znam da treba hrvatski i povijest?ili se varam...
kolika je cijena 1 godine?i takve neke stvari....
 

Deja3n9

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Upisi!

e ljudi ja nemogu tu ništa baš pronaći previše za upise...;)
znam da treba hrvatski i povijest?ili se varam...
kolika je cijena 1 godine?i takve neke stvari....
trebas hr, povijest, logicko zakljucivanje.


prva godina ti dodje negdje oko 6000kn....
 

Deja3n9

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Upisi!

šta je uključeno u tih 6000 kn?kada nigdje nepiše cijena...:mad:
e jbg....pise ti na oglasnoj ploci na faksu...kad udjes desno ak se ne varam....

ak hoces pogledam sutra ak se sjetim pa ti javim....
 

sqwer

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Upisi!

to je tu negdje....

da sam znao racunat isao bi na ekonomiju.... LOL malo sutra...:D

a jel primaju neograničeno studenata za upis ili kako?nisam iz ZG pa nemogu pogledati na oglasnoj ploći...
 

ups

Skype
Re: Upisi!

a jel primaju neograničeno studenata za upis ili kako?nisam iz ZG pa nemogu pogledati na oglasnoj ploći...
Upravni studij

Studij djeluje u sklopu Društvenog veleučilišta u Zagrebu (u sklopu kojega još djeluje i Odjel za izobrazbu trenera) i traje tri godine (šest semestara). Završetkom studija stječe se naziv upravni pravnik. Dva su smjera: porezni i smjer javne uprave. Mogućnosti njegovog zapošljavanja su u: državnim službama, sudovima, upravnim organizacijama, raznim ustanovama i tijelima.

O PRIJEMNOM ISPITU. - Studij javne uprave i porezni studij: hrvatski jezik i povijest (u skladu s nastavnim programom za gimnazije, na temelju propisanih gimnazijskih udžbenika) te logičko zaključivanje.
- Na razredbenom postupku može se postići najviše 970 bodova (najviše 500 donosi opći uspjeh u srednjoj školi, najviše 450 može se postići na razredbenom ispitu te 20 donosi znanje stranog jezika - engleski, njemački, francuski, talijanski, španjolski i ruski, ako to nije materinji jezik pristupnika i ako ga nije učio u srednjoj školi.
Potvrdu o znanju stranog jezika izdaje Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu.
Razredbeni prag za upis je 450 bodova, od toga na pismenom dijelu ispita treba postići najmanje 150 bodova.

Upisne kvote su naravno ograničene. Ne mogu se sjetiti koliko otprilike ljudi primaju. Bit će objavljenje par mjeseci prije prijemnog.

Naravno, placas i razredbeni postupak (prijemni) 200,00 kn.
 

Deja3n9

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Upisi!

Upravni studij

Studij djeluje u sklopu Društvenog veleučilišta u Zagrebu (u sklopu kojega još djeluje i Odjel za izobrazbu trenera) i traje tri godine (šest semestara). Završetkom studija stječe se naziv upravni pravnik. Dva su smjera: porezni i smjer javne uprave. Mogućnosti njegovog zapošljavanja su u: državnim službama, sudovima, upravnim organizacijama, raznim ustanovama i tijelima.

O PRIJEMNOM ISPITU. - Studij javne uprave i porezni studij: hrvatski jezik i povijest (u skladu s nastavnim programom za gimnazije, na temelju propisanih gimnazijskih udžbenika) te logičko zaključivanje.
- Na razredbenom postupku može se postići najviše 970 bodova (najviše 500 donosi opći uspjeh u srednjoj školi, najviše 450 može se postići na razredbenom ispitu te 20 donosi znanje stranog jezika - engleski, njemački, francuski, talijanski, španjolski i ruski, ako to nije materinji jezik pristupnika i ako ga nije učio u srednjoj školi.
Potvrdu o znanju stranog jezika izdaje Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu.
Razredbeni prag za upis je 450 bodova, od toga na pismenom dijelu ispita treba postići najmanje 150 bodova.

Upisne kvote su naravno ograničene. Ne mogu se sjetiti koliko otprilike ljudi primaju. Bit će objavljenje par mjeseci prije prijemnog.

Naravno, placas i razredbeni postupak (prijemni) 200,00 kn.


mislim da je bilo oko 400-450 ljudi da primaju...
 

Paola

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Upisi!

Ove godine bile su kvote popunjene.
Sve zavisi koliko učiš za prijamni, meni iskreno nije bio težak, al logičko zaključavanje je malo bilo zeznuto.
Ako učiš onda nije teško :D
 

Nela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Upisi!

prijemni nije težak ako imaš malo opće kulture, malo ti ostane od mature, logički zaključiš logičke stvari, nešto pogodiš i upis zagarantiran.

logičko zaključivanje nije teško, samo treba paziti i ne biti brzoplet.

studij je dosta težak, neki predavači su zeznuti.
mislim da smo tu negdje sa pravom (po težini).
mi imamo pet predmeta po semestru, oni četiri.
mi ne moramo znati neke cjeline a oni moraju sve
pa ti je to sve tu negdje.

jedino kaj pravo traje 5 god, a ovo naše 3
i kad završiš pravo si magistar prava a kad završiš ovo naše si prvostupnik javne uprave :D
 

sqwer

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Upisi!

prijemni nije težak ako imaš malo opće kulture, malo ti ostane od mature, logički zaključiš logičke stvari, nešto pogodiš i upis zagarantiran.

logičko zaključivanje nije teško, samo treba paziti i ne biti brzoplet.

studij je dosta težak, neki predavači su zeznuti.
mislim da smo tu negdje sa pravom (po težini).
mi imamo pet predmeta po semestru, oni četiri.
mi ne moramo znati neke cjeline a oni moraju sve
pa ti je to sve tu negdje.

jedino kaj pravo traje 5 god, a ovo naše 3
i kad završiš pravo si magistar prava a kad završiš ovo naše si prvostupnik javne uprave :D

a čuj na većini fakulteta,veleučilišta i sveučilišta si nakon 3 godine prvostupnik,,,tjako je sada svugdje...i na ekonomiji si prvostupnik...kasnije ti još možeš ići dalje da budeš spec ili šta ja znam šta hoćeš...možeš i ti biti magistar ako poželiš...koliko ja znam..jer sam krenuo na faks pa se ispiso:D...ali ne u zg..bio sam u požegi...:eek:)
 

irritus

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Upisi 2008.

Daklem, očito sam propustila smotru pa se nadam da ću ovdje dobiti odgovore.

Obzirom da sam zaposlena u stalnom radnom odnosu već dulje vrijeme, upisala bih vanredni studij upravnog prava.

Može li mi netko reći kakav je po prilici raspored predavanja, koliko dana u tjednu i slično? Takvo mi je radno mjesto da ne radim vikende ali zbog prirode posla teško je izostajati pa me zanima jesu li predavanja i radnim danom ili samo vikendom?

I koja je cijena jedne akademske godine?

Ponavljam, vanredno studiranje.

Hvala.
 

Ivy

Admin
Re: Upisi - Par pitanja

Strucni studij javne uprave
izvanredni studenti imaju predavanja popodno
i to mismi da im je nastava podjeljena u tri grupe po tri predmeta
prva grupa predmeta pocinje negdje u 10,11 mjesecu
druga u 1,2 mjecesu
a treca u 3,4mj

pradavanja su iskljucivo radnim danaom ali vec sam napisala popodne pocinju u 17h

izvaredno studiranje, godina- 3600,00 kn

e da jos sam samo zeljela napisati
FRISKI ne moras biti tako grub, pa svi znaju na sta je mislila
 

irritus

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Upisi - Par pitanja

Ah da, ispričavam se, naravno da sam mislila na studij javne uprave.
Hvala ivy na odgovorima.
Nisam znala da su predavanja samo radnim danom, al dobro sve se nekako da uskladiti.

Ovih 3600kn pretpostavljam da se plaćaju u jednom obroku pri upisu.

Zanima me još ako netko zna kolika je upisna kvota za vanredne studente? Ili bar ako se netko sjeća kako je bilo prošle godine.

Pitala bih i koliko je težak prijamni, al to je opet valjd subjektivna ocjena :unsure:, bojim se da mi je konkurencija velika obzirom da je od moje mature prošlo već prilično vremena pa je i znanje lagano ishlapilo kao i navike učenja.
 

Ivy

Admin
Re: Upisi - Par pitanja

da 3600 kn se placa pri upisu i nisu dozvoljene rate....

na prijemnom je potrebno znati hrvatski jezik, povijest i logicno zakljucivanje

usudjujem se reci da prijemni nije problem

kvote ne zna...
 

gricka vjestica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Upisi - Par pitanja

niti ja nisam sigurna u kvote,
mislim da je samo 80 bez plačanja,
ali nije kvota niti mala, tako da šanse su velike da se upišeš,
a stojim uz Ivy-nu tvrdnju, da prijamni nije problem,
imas 20 pitanja iz hrvatskog jezika
15 iz povijesti
i 10 iz logičkog zaključivanja....
mi smo na ovoj smotri sveučilišta imali primjere s prošlog ispitnog roka,
ne znam jesi li imala priliku nas posjetiti.....


preporučam ti da odes na prvi rok upisa.
to ti naknadno bude objavljeno u dnevnim novinama.

držimo ti fige :)
 

irritus

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Upisi - Par pitanja

Kako to misliš 80 bez plaćanja? Ja pitam za vanredno studiranje, a koliko znam vanredno se ne može bez plaćanja. Ili ipak može :laughing:

Da, nisam bila na smotri tako da ni nemam primjere prijamnih, kratka sam i s vremenom pa ne mogu baš žicat da mi netko pošalje, al nabavila sam neki cd čini mi se od "Pomaka", a tamo su primjeri prijamnih za pravo, novinarstvo, filozofski i učiteljsku, isto ima povijest i hrvatski tako da ću se probat po tome snać.

I btw, puno ti hvala, trebat će mi fige :laughing:
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks