AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upis na specijalistički i polaganje prijamnog isipta

Eriatarka3103

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Objavljen natječaj :) Prijave za upis 01. i 02.10. Ide li netko osim mene ;)? Ja sam trudna, ali idem probat upisat redovno bez plaćanja (teško, ali idem). Ukoliko ne uspijem, sljedeće godine kada se vraztim na posao - izvanredno i dobro. Potrudit ću se ovu godinu ako ništa skupit literaturu i pročešljat profesore, seminarske radove, skripte radit. Nadam se online nastavi radi pandemije, nisam iz Zagreba.
Ima li još zainteresiranih? Hoćemo otvoriti neku fejsbuk / viber /whatssup / gmail grupu za izmjenu iskustva? Ja sam tražila, međutim sve je neaktivno, osim ovog foruma.
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Objavljen natječaj :) Prijave za upis 01. i 02.10. Ide li netko osim mene ;)? Ja sam trudna, ali idem probat upisat redovno bez plaćanja (teško, ali idem). Ukoliko ne uspijem, sljedeće godine kada se vraztim na posao - izvanredno i dobro. Potrudit ću se ovu godinu ako ništa skupit literaturu i pročešljat profesore, seminarske radove, skripte radit. Nadam se online nastavi radi pandemije, nisam iz Zagreba.
Ima li još zainteresiranih? Hoćemo otvoriti neku fejsbuk / viber /whatssup / gmail grupu za izmjenu iskustva? Ja sam tražila, međutim sve je neaktivno, osim ovog foruma.
Na fejsu imas grupu Javna uprava PFZG - 2017./2018. pa probaj tamo :D
 

Ina1983

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Objavljen natječaj :) Prijave za upis 01. i 02.10. Ide li netko osim mene ;)? Ja sam trudna, ali idem probat upisat redovno bez plaćanja (teško, ali idem). Ukoliko ne uspijem, sljedeće godine kada se vraztim na posao - izvanredno i dobro. Potrudit ću se ovu godinu ako ništa skupit literaturu i pročešljat profesore, seminarske radove, skripte radit. Nadam se online nastavi radi pandemije, nisam iz Zagreba.
Ima li još zainteresiranih? Hoćemo otvoriti neku fejsbuk / viber /whatssup / gmail grupu za izmjenu iskustva? Ja sam tražila, međutim sve je neaktivno, osim ovog foruma.
Ja upisujem ove godine, izvanredno. Ima li tko od kolega volje da napiše koje izborne i seminare odabrati, te za koje predmete nisu obavezna predavanja.
I još jedno pitanjce, plaća se odmah cijela cifra, ili može na dvaput?
Hvala!
 

Lemmy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Objavljen natječaj :) Prijave za upis 01. i 02.10. Ide li netko osim mene ;)? Ja sam trudna, ali idem probat upisat redovno bez plaćanja (teško, ali idem). Ukoliko ne uspijem, sljedeće godine kada se vraztim na posao - izvanredno i dobro. Potrudit ću se ovu godinu ako ništa skupit literaturu i pročešljat profesore, seminarske radove, skripte radit. Nadam se online nastavi radi pandemije, nisam iz Zagreba.
Ima li još zainteresiranih? Hoćemo otvoriti neku fejsbuk / viber /whatssup / gmail grupu za izmjenu iskustva? Ja sam tražila, međutim sve je neaktivno, osim ovog foruma.
Ja bih također htjela ove godine redovno upisati iako radim jer redovni ne plaćaju školarinu, a koliko sam na ovom forumu pročitala seminari su ionako obavezni za sve kao i predavanja ako želim potpis (iako uvijek postoji mogućnost testiranja indexa), ali u pravu si, možda će zbog pandemije sve biti online i to bi mi baš odgovaralo.

Objavljen natječaj :) Prijave za upis 01. i 02.10. Ide li netko osim mene ;)? Ja sam trudna, ali idem probat upisat redovno bez plaćanja (teško, ali idem). Ukoliko ne uspijem, sljedeće godine kada se vraztim na
 

Eriatarka3103

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Tako je. Ja sam pročitala forum 2 - 3 x i zaključila: predavanja i seminari su obvezni za redovne i izvanredne. Postoje fleksibilni profesori doduše.
Po tome sam zaključila da idem probat redovno bez plaćanja, jer ionako i izvanredni imaju slične obveze.
 

Ina1983

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Tako je. Ja sam pročitala forum 2 - 3 x i zaključila: predavanja i seminari su obvezni za redovne i izvanredne. Postoje fleksibilni profesori doduše.
Po tome sam zaključila da idem probat redovno bez plaćanja, jer ionako i izvanredni imaju slične obveze.
Obaveze su slične, što se tiče pohađanja nastave za seminar ukoliko se želi izaći na kolokvij, ali redovni imaju 30 sati nastave dok izvanredni 10, redovni su kroz cijeli dan, izvanredni samo popodne. Uz rad je nemoguće pohađati nastavu za redovne.
 

Eriatarka3103

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Obaveze su slične, što se tiče pohađanja nastave za seminar ukoliko se želi izaći na kolokvij, ali redovni imaju 30 sati nastave dok izvanredni 10, redovni su kroz cijeli dan, izvanredni samo popodne. Uz rad je nemoguće pohađati nastavu za redovne.
Pisalo je na ovom topicu mnogo puta da su i izvanredni bili smješteni u jutarnje termine predavanja. Kako sada samo popodne? Možda ovisi od generacije do generacije.
 

Ina1983

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pisalo je na ovom topicu mnogo puta da su i izvanredni bili smješteni u jutarnje termine predavanja. Kako sada samo popodne? Možda ovisi od generacije do generacije.
Pogledaj na stranicama faksa raspored predavanja za ljetni semestar. Vjerojatno je omogućeno izvanrednima da dođu na predavanje za redovne ako žele i ako mogu.
 

Lemmy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Obaveze su slične, što se tiče pohađanja nastave za seminar ukoliko se želi izaći na kolokvij, ali redovni imaju 30 sati nastave dok izvanredni 10, redovni su kroz cijeli dan, izvanredni samo popodne. Uz rad je nemoguće pohađati nastavu za redovne.
Ali se može testirati index (ako sam dobro shvatila prethodne postove) i onda se svejedno može izaći na ispit bez obzira sto nismo isli na predavanja i sakupili potpise, jesam li u pravu?
 

Ina1983

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ali se može testirati index (ako sam dobro shvatila prethodne postove) i onda se svejedno može izaći na ispit bez obzira sto nismo isli na predavanja i sakupili potpise, jesam li u pravu?
Zdravorazumski da, ali onda ne možeš na kolokvije. A na predavanja za seminare treba trošiti godišnji ili se evenualno dogovoriti s poslodavcem. Ako kaj saznate javite mi, kud svi tud i mali Mujo :D
 

Eriatarka3103

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
E cure - po ovom rasporedu predavanja za ljetni semestar - većina redovnih predavanja je bila popodne :) Kao i izvanrednih. Pretpostavljam da su se održavala online radi pandemije. Prvo ću upisat, pa ćemo dalje vidjet s predavanjima :-D
 

Lemmy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
E cure - po ovom rasporedu predavanja za ljetni semestar - većina redovnih predavanja je bila popodne :) Kao i izvanrednih. Pretpostavljam da su se održavala online radi pandemije. Prvo ću upisat, pa ćemo dalje vidjet s predavanjima :-D
Super! Mislim da je redovni studij puno bolji izbor od izvanrednog (ako nas prime kao redovne ), uštedjet ćwmo 14000 kn što baš i nije malo.
 

Ina1983

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
E cure - po ovom rasporedu predavanja za ljetni semestar - većina redovnih predavanja je bila popodne :) Kao i izvanrednih. Pretpostavljam da su se održavala online radi pandemije. Prvo ću upisat, pa ćemo dalje vidjet s predavanjima :-D
Lako za predavanja ako su online, a kaj ak nisu?
 

Marisol

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Lako za predavanja ako su online, a kaj ak nisu?
Mislim da je gotovo nemoguće da se predavanja odvijaju uživo, ne samo zbog situacije sa koronom nego i zbog oštećenja drugih zgrada fakulteta uzrokovanih potresom. Ne znam koliko su uspjeli sanirati štetu, ali vjerujem ako pravnici ne bi mogli imati predavanja da ne bi ni mi jedini trebali imati
 

Monika03

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Objavljen natječaj :) Prijave za upis 01. i 02.10. Ide li netko osim mene ;)? Ja sam trudna, ali idem probat upisat redovno bez plaćanja (teško, ali idem). Ukoliko ne uspijem, sljedeće godine kada se vraztim na posao - izvanredno i dobro. Potrudit ću se ovu godinu ako ništa skupit literaturu i pročešljat profesore, seminarske radove, skripte radit. Nadam se online nastavi radi pandemije, nisam iz Zagreba.
Ima li još zainteresiranih? Hoćemo otvoriti neku fejsbuk / viber /whatssup / gmail grupu za izmjenu iskustva? Ja sam tražila, međutim sve je neaktivno, osim ovog foruma.
Znači samo trebamo ispisati i popuniti onu prijavnicu i doći je 1.10. predati? Ne trebamo se sada nigdje upisivati ili?
 

Lemmy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Znači samo trebamo ispisati i popuniti onu prijavnicu i doći je 1.10. predati? Ne trebamo se sada nigdje upisivati ili?
Trebaš popuniti obrazac prijave na natječaj za upis specijalističkog, priložiti kopiju svjedodžbe/diplome o završetku dodiplomskog, kopiju vjenčanog lista ako si mijenjala prezime i dati na uvid osobnu. 1.i 2.10. su prijave, 5.će biti objavljena lista redoslijeda gdje ćemo vidjeti jesmo li upali i 6.su upisi.
Ima li možda kakvih novosti u vezi predavanja i seminara, hoće li biti online?
 

Monika03

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Trebaš popuniti obrazac prijave na natječaj za upis specijalističkog, priložiti kopiju svjedodžbe/diplome o završetku dodiplomskog, kopiju vjenčanog lista ako si mijenjala prezime i dati na uvid osobnu. 1.i 2.10. su prijave, 5.će biti objavljena lista redoslijeda gdje ćemo vidjeti jesmo li upali i 6.su upisi.
Ima li možda kakvih novosti u vezi predavanja i seminara, hoće li biti online?
Ako diplomiramo sad u 9. (pretpostavljam da ne dobijemo odma diplomu) kako onda prilazemo njezinu kopiju?
 

Lemmy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ako diplomiramo sad u 9. (pretpostavljam da ne dobijemo odma diplomu) kako onda prilazemo njezinu kopiju?
Ako se dobro sjećam ja sam 2011.kad sam završila dodiplomski dobila neku privremenu "diplomu" odnosno potvrdu o zavrsetku studija s kojom sam mogla upisati novu stručnu spremu u radnu knjižicu, a onda sam pravu diplomu dobila na promociji, ali bilo je to davno, bilo bi dobro da s referadom to sve provjeriš.
 

reina2512

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
S predavanjima se ja ne bih zezala, neki profesori su studentima zabranili izlazak na ispit u toj akademsmoj godini ako nisu bili na predavanjima jer nisu ispunili obveze. Tako da preporucam svakako konzultaciju sa profesorom i ne oslanjanje na testiranje indeksa da ne bi bilo kasnije “nisam znao/la”.

Ako imate priliku upisati bez placanja, svakako ju iskoristite jer ako kontaktiras profesora i kazes da si se u medjuvremenu “od upisa do predavanja zaposlio” i jel bi mogao pristustvovati predavanjima za izvanredne, u pravilu nisu stvarali probleme. Moja kolegica s posla je tako ustedila 7.5k kuna za prvu godinu i usput joj profesori nisu stvarali probleme oko predavanja, samo nisam sigurna jel mogla ici na kolokvije.

I skolarina se prvu godinu placa odjednom cijeli iznos.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks