AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Temeljni komparativni upravni sistemi

mija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jučer prošla ispit. Profesorica je vrlo ugodna, smatram da ne bi trebali imati tremu kad izlazite na ispit. Maksimalno izlazi u susret studentima, mogu slobodno napisati da je jedna od bolji profesora na faksu.

pitanja:
centar VB
reforme u tranzicijskim zemljama
reforma Njemačke
zahjtevi EK

sretno svimaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
 

nelija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na jučerašnjem ispitu bile smo dvije, mene je pitala međunarodne organizacije na polju javne uprave, reforme u Velikoj Britaniji, centar vlade u Francuskoj (tu sam doživjela blokadu, pa kao dodatno pitanje dobila škole u Francuskoj), a kolegicu mislim (ako griješim neka me ispravi) službenički sustav u Mađarskoj, po čemu se razlikuju reforme u Velikoj Britaniji i Njemačkoj, centar vlade u Njemačkoj. Obje smo prošle, a za prof. Marčetić imam samo riječi pohvale...vrlo ugodna, spremna pomoći ako zapneš...
 

Perce18

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok Nelija, čestitam na položenom ispitu- tim više što je zadnji:)
Da pitanja su bila: koja je tranzicijska zemlja otišla najdalje u reformama i time bila u prednosti u odnosu na druge- Mađarska, zatim pričala sve kaj sam znala o Mađ., podpitanje- kolika može biti razlika u diskrecijskoj ocjeni čelnika glede osnovne plaće u Mađ. (+/-20%, znači 40%); modernizacija tj. refome u V.Br. od 1999g. i Centar Vlade u Nj. Dobila 5, nis mogla vjerovat!
 

Perce18

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I da, pitala nas je prof. po kojoj smo literaturi učili- nabrojat knjige, a za javni službenici i tranzicija od koje do koje stranice.
I podpitanje kod Njemačke- zašto je pravna država bitna?-jer je Njemačka spoj puno država i državica, teško ponovno stečena pravna država nakon nacionalsocijal. režima, pravna država je prethodila demokratskoj državi...
 

Ivanka J

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
vidim da su neki pisali izmjenjenu literaturu.
koja je onda TOCNA literatura za ovaj ispit?
i koliko treba da ga se spremi?
cestitke svima koji su ga dali!
 

Perce18

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prije ispitivanja pitala nas koje smo godine upisale treću god. studija (da je to mjerodavno po kojoj smo literaturi učili), kolegica znala točno nabrojat knjige i stranice od do, ja sam prvo učila po jednoj literaturi pa drugoj- na kraju se orijentirala na ono kaj sam smatrala bitnim (prema pitanjima koja se vrte).
Meni dosta (uz posao) trebalo da spremim, da mi se ne pomješaju zemlje- izvukla sam(a to inače ne radim:) za njih (mislim) šest na papir ono najbitnije i to prije ispita ponavljala:)
 

Mona

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pošla sam danas...dobila sam 4...profesorica je super...pitala me je pitanja koja se su na forumu...ništa mimo toga znači...centar vlade francuska, Nispa, razlike reformi tranzicijskih i zapadnoeuropski zemalja, reforma Velike Britanije, plaće Francuske i Velike Britanije...
 

Ivanka J

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
hej Mona ja bi te zamolila ako mozes napisat tocnu literaturu,tj. tocne stranice knjiga za ovaj ispit jer,ako se ne varam,nisu iste kao u vodicu...
i cestitke na polozenom ispitu! :)
 

Mona

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hej Mona ja bi te zamolila ako mozes napisat tocnu literaturu,tj. tocne stranice knjiga za ovaj ispit jer,ako se ne varam,nisu iste kao u vodicu...
i cestitke na polozenom ispitu! :)
Hvala...jesu iste su kao u vodiču...ali kad dođeš na ispit pita te koje si godine slušala komparativnu te po kojoj si literaturi učila točne stranice..
 

Ivanka J

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hvala...jesu iste su kao u vodiču...ali kad dođeš na ispit pita te koje si godine slušala komparativnu te po kojoj si literaturi učila točne stranice..
ok,hvala ti puno!

i daj mi jos samo reci dali imaju sve te knjige tamo u nasoj kopiraoni ili di?
sorry na gnjavazi...hvala! :)
 

Mona

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ok,hvala ti puno!

i daj mi jos samo reci dali imaju sve te knjige tamo u nasoj kopiraoni ili di?
sorry na gnjavazi...hvala! :)
Imaju sve osim modernizacija hrvatske uprave od profesora Koprića to sam kopirala na Pravnom fakultetu...
 

ivicaj

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Imaju sve osim modernizacija hrvatske uprave od profesora Koprića to sam kopirala na Pravnom fakultetu...
danas 23.2.2011.kompletirao svu literaturu u bibliotekama na tmt 14 i tmt 3.
Jedino ne znam iz knjige E. Pusica "Javna uprava i društvena teorija " (odabrana poglavlja) obzirom nije naznačeno, što je obvezujuće, ako je sve onda jao majko.
Ako tko ima više saznanja molio bi na e-mail [email protected]
pozdrav.
 

Ivanka J

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
danas 23.2.2011.kompletirao svu literaturu u bibliotekama na tmt 14 i tmt 3.
Jedino ne znam iz knjige E. Pusica "Javna uprava i društvena teorija " (odabrana poglavlja) obzirom nije naznačeno, što je obvezujuće, ako je sve onda jao majko.
Ako tko ima više saznanja molio bi na e-mail [email protected]
pozdrav.

Pusić, Eugen (2007) Javna uprava i društvena teorija,. Zagreb: Suvremena javna uprava, za
ispit je potrebno naučiti str. 118-130, 180-183, 199-208, 222-226, 308-324, 351-381
 

Ivanka J

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel mi moze neka dobra dusa koja je ovo polozila odgovorit na pitanje:
koja je razlika u reformama u tranzicijskim zemljama i onih u zapadnim zemljama?
hvala puno!
 

Mona

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel mi moze neka dobra dusa koja je ovo polozila odgovorit na pitanje:
koja je razlika u reformama u tranzicijskim zemljama i onih u zapadnim zemljama?
hvala puno!
Mene je pitala to pitanje ja sam počela pričati da zapadnoeuropske zemlje imaju razvijenije državne institucije, zatim da su tranzicijske zemlje brzo prolazile razvojne procese da su one prije započele reforme ali raspadom socijalizma te su reforme zaustavljene te nastavljene 90-tih godina...
 

Milka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
U četvrtak nas je bilo 4 na ispitu i svi smo prošli! Pitanja uglavnom sva koja su na forumu. Mene je pitala Veliku Britaniju, Litvu i razlike tranzicijskih i zapadnih zemalja. Na zadnjem pitanju sam zapela al najvažnije sto se treba reći jest da su zapadne provele menadžerske reforme a tranzicijske tradicionalne.
Sretno svima! :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks