AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Temeljni komparativni upravni sistemi

forum

<i>automatski bot</i>
Tema kolegija Komparativna javna uprava

Obavezna literatura za KOMPARATIVNU JAVNU UPRAVU:

1. Koprić, Ivan (2003) Modernizacija hrvatske uprave. Zagreb: Društveno veleučilište u
Zagrebu, str. 1-178, 198-213.
2. Pusić, Eugen (2007) Država i državna uprava. Zagreb: Društveno veleučilište i Pravni
fakultet u Zagrebu, str. 408-451.
3. Marčetić, Gordana (2005) Javni službenici i tranzicija. Zagreb: Društveno
veleučilište u Zagrebu i Konrad Adenauer Stiftung, str. 70-117, 146-182, 280-282, 297-301.
4. Pusić, Eugen (2007) Javna uprava i društvena teorija,. Zagreb: Suvremena javna uprava, za
ispit je potrebno naučiti str. 118-130, 180-183, 199-208, 222-226, 308-324, 351-381, a pročitati
str. 101-381.
5. Marčetić, Gordana (2007) Upravljanje ljudskim potencijalima u javnoj upravi. Zagreb:
Suvremena javna uprava, str. 264-289.

Ovaj popis je prof. Marčetić dala na predavanjima za izvanredne studente.
 

Claire

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Organizacijsko menadžerski smjer

Molim redovnog studenta da napiše literaturu koju je prof. Marčetić dala kad je dijelila potpise.. To je bio zadnji sat predavanja.. Izgubila sam taj papir. HVALA
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Re: Organizacijsko menadžerski smjer

Molim redovnog studenta da napiše literaturu koju je prof. Marčetić dala kad je dijelila potpise.. To je bio zadnji sat predavanja.. Izgubila sam taj papir. HVALA
Komparativna javna uprava:
I.Koprić - "Modernizacija hrvatske uprave" (2003.)
(str. 1-178, 198-213)
E.Pusić - "Država i državna uprava" (1999.)
(str. 408-451)
G.Marčetić - "Javni službenici i tranzicija" (2005.)
(str. 70-117, 146-182, 280-282, 297-301)
 

Claire

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
To i mene zanima.

Izgleda da još nitko nije izlazio na ovaj ispit...
Pita sve.
Meni je najjače bilo kaj na predavanju govori jedno - tipa: učite samo VB, Francusku; Njemačku kad mene na usmenom pita Litvu i Mađarsku. I to ne "pričaj mi nešto o tome", nego specificirana pitanja ( koje godine je ddonesen Ustav Litve) itd...
Meni ispit nije bio lagan i jedva sam ga prošla s dvojkom, a učila samo oko mjesec dana.

Dobro se propremite...
 

amalka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
please, napišite neka od pitanja s ispita ovdje, da se znamo orijentirati,
da li pita baš sve knjige koje su u literaturi ili ne,
koliko ste učili ... itd.
vidjela sam da vas je nekoliko prijavilo komparativnu na prošlom roku, pa sigurno je bar netko izašao na ispit...
 

Plavi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo ja sam u četvrtak položio komparativnu i dobio sam 4. Sa mnom je na rok izašla još jedna cura koja je isto prošla. pitala nas je organizaciju vlasti u Francuskoj, odnosno centar vlade, reforme u Velikoj Brtitaniji od 79. do 90-ih i pitala me je što je uređeno Građanskom poveljom, zadnje pitanje koje mi je postavila bilo je imali razlike između reforme uprave u zapadnim zemljama i zemljama u tranziciji i koja je zamlja od tranzicijskih najranije počela s reformom i najdalje otišla (Mađarska). evo to je ono što je mene pitala. iskreno, iznenadio sam se jer sam očekivao puno teža pitanja. bili smo relativno brzo gotovi i to iz razloga što joj se žurilo. naime, ispit je trebao početi u 2 no kako je prije nas ispitivala ULJP na red smo došli tek oko pola 6.

toliko od mene. sretno svima!:laughing:
 

amalka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Komparativna javna uprava:
I.Koprić - "Modernizacija hrvatske uprave" (2003.)
(str. 1-178, 198-213)
E.Pusić - "Država i državna uprava" (1999.)
(str. 408-451)
G.Marčetić - "Javni službenici i tranzicija" (2005.)
(str. 70-117, 146-182, 280-282, 297-301)

je li to literatura ili još one dvije knjige???
 

jojo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kolege da li mi može netko reći da li su predavanja iz komparativne obavezna?
 

amalka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja danas:
- Centar vlade: V. Britanija, Francuska
- reforme (NJM) V. Britanija
- reforme Mađarska
- reforme Litva
- zahtjevi Komisije u vezi služb. sustava
- Hrvatska ...

pita dosta nekih detalja, al eto, za prolaz ne treba puno. koliko mi se čini, najbitnije su knjige Država i drž. uprava i Javni služb. i tranzicija - onaj dio koji se odnosi na tranziciju i zemlje u tranziciji... :cool:
 

sunce

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
može netko tko je nedavno izašao na ispit napisati literaturu po kojoj je učio?


najviše me buni kod knjige Javni službenici i tranzicija dal treba učiti ove stranice 70-117, 146-182, 280-282, 297-301 ili od 166-301 (tak piše na stranici katedre)

hvala.
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Mene zanima da li su obavezna predavanja? Te da li postoji kolokvij?
Navodno postoji mogućnost polaganja ovog ispita putem kolokvija.
Predavanja su obavezna, prof. zapisuje studente na svakom predavanju.
 

anđa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kada je predavanje iz Komparativne?

Molim Vas dobri ljudi javite mi kada je predavanje iz Komparativne javne uprave?
Hvala!
 

Perce18

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na predavanjima za izvanredne je rekla da se može ispit polagat u dva djela (da nam bude lakše), al joj se treba prije javit (mislim da može i mail-om), al neznam kak onda sa prijavnicama i dal jedan od ta dva puta obuhvaća rok!?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks