AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Sve o polaganju ispita pred komisijom

kimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Pitanja o studentskoj referadi (NE pitanja ZA referadu :))

Pozdrav ekipa,

Jel netko zna za mogucnost pisanja zalbe nakon pada 8. put na komisiji??
Imam problema s građanskim, stvarno ucim i spremam se svaki put, al nece pa nece, Hano ulazi u detalje i vrlo je bezobrazan.
Ne znam sto da radim pa ako netko ima bilo kakav savjet bio bih jako zahvalan..
 

gabriel

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, nemam iskustva sa komisjom, ako sada na roku u 7 mj. padnem na komisiji kada mogu izaći ponovo na ispit? 3 Mjeseca, da li to znači da se pod tri mjeseca računaju mjeseci u kojem su rokovi za ispit ili to znači da mi zabrana vrijedi do 11 mjeseca?
 

josipica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Normalno se računaju mjeseci, od dana kad si pao studomat automatski računa 90 dana i onda ti ponovno otvori mogućnost prijave ispita. Znači u 11.mjesecu bi mogao ponovno polagati.
 

melanija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ovako, imam prijavljenu komisiju za sutra ali necu ici..kako onda s tim zigom u indexu? Moram doci da mi to stave? Jer zaista nije bed ni pad niti zabrana 3mj, samo ne znam za taj žig? Mozda ne moram dolaziti ak itak sve biljezi studomat?
 

KarlaBen

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ovako, imam prijavljenu komisiju za sutra ali necu ici..kako onda s tim zigom u indexu? Moram doci da mi to stave? Jer zaista nije bed ni pad niti zabrana 3mj, samo ne znam za taj žig? Mozda ne moram dolaziti ak itak sve biljezi studomat?

e to i mene zanima,takoder nisam izasla na komisiju a prijavila sam i sad me zanima jel moram po taj zig ili ne?ne zelim imati problema na upisu sada,ako ce problem biti to sto zabrana nije upisana u indeks
 

bm99

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
gdje se i kad uopce podizu ti indeksi nakon komisijskog ispita?? moram li ga podici odmah ili me moze cekati npr. u referadi?. . .
 

bm99

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
A sto su rijesile djevojke naknadno sa tim zigom?? I mene zanima sto kad je takva situacija...
 

diana88

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja također imam sutra komisiju ali neću izać, pa isto molim info o tom žigu...
Da odmah upitam pošto nemam iskustva s time, iako to možda više pripada rubrici Studomat - da li računjanje od 90 dana zabrane uključuje i razdoblje prijave ispita (ne mogu izaći na ispit od 13.11.-13.02., ima rok 15.02. ali njegove prijave su do 09.02., moje pitanje je da li ću moći prijavit ispit za taj rok).
Unaprijed hvala!
 

mape5

Super Moderator
koliko ja imam iskustva s komisijama, a imam ih :), na studomatu ti piše kada imaš komisijski ispit i u to vrijeme moraš doći po štambilj.
 

diana88

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pisala sam Sanji,pa prenosim razgovor tako da svi ubuduće znaju postupak:

Poštovana gđo Storjak,
molim Vas pojašnjenje vezano uz situaciju navedenu u predmetu.
Dana 13.11. iz privatnih razloga nisam pristupila komisijskom ispitu Radnog i socijalnog prava.
Na internetskim stranicama i Pravilniku o studiju nisam naišla na informaciju da li računjanje od 90 dana zabrane uključuje i razdoblje prijave ispita (ima rok 15.02. ali njegove prijave su do 09.02.). Sukladno tome, zanima me da li ću biti u mogućnosti prijaviti ispit za taj rok?
Također, molim Vas da me uputite kome dostavljam indeks kako bi se naknadno upisala posebna zabilješka o komisijskom padu sukladno odredbi Pravilnika o studiju.

"Poštovana kolegice
Rok od 90 dana broji se od datuma prijave. Budući su prijave za rok u studenome za spomenuti predmet trajale do 3.11. moći ćete, ukoliko prijavite izlazak, izaći na drugi ispitni rok u veljači.
Žig zabrane izlaska na ispit nakon proteka roka propisanog općom Odlukom dobivaju studenti koji izađu na ispit te ne zadovolje na istom. Navedenu zabilješku u indeks studenta unose ispitivači. Budući niste izašli na ispit niti ste indeks dostavili i to iz razloga što dostava indeksa pri neizlasku na ispit nije propisana niti obavezna spomenuta zabilješka nije evidentirana u indeksu, dok u sustavu jest. Sijedom navedenog niste u obavezi dostavljati indeks radi evidencije nezlaska."
 

nijo

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ljudi da pitam čisto informativno.... Koliko su česte druge komisije tj. 8. put i padovi na njima (zabrana studiranja) na našem faksu?
 

fakin

Super Moderator
a nisu prečesti, ali zna se često dogoditi da studenti dođu 8. put polagati i ne znaju osnovne definicije iz predmeta iz kojeg odgovaraju. i što onda tu mogu profesori više?
 

mape5

Super Moderator
ako dođete do 8 puta, nitko vas neće pustiti na lijepe oči. To znam sigurno jer se po fejsu povlačilo razglabanje jedne kolegice koja je dobila zabranu. Iz drugih, poprilično pouzdanih izvora znam da se studenti zaje..... sa neodjavom ispita i tako dođu do 8. puta.. samo tako, i to se računa, broji i vrijedi. Znam za primjer i takav gdje se nije odjavljivao ispit, došao je 8 put, student ne spreman i eto.... gotovo sa studiranjem, bez milosti.
 

Aine

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ukoliko roknem 4. put imam zabranu polaganja samo tog ispita ili svih?
 

taz

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
sa neodjavom ispita i tako dođu do 8. puta
Meni je teško zamisliti mentalni sklop takve osobe. Ne dao Bog da takvi diplomiraju pa dođu na poziciju gdje imaju ikakvu odgovornost za bilo koga i bilo što, a nisu se u stanju ni za sebe pobrinuti. Daj, zamisli. Sedam puta ne odjaviti ispit i onda osmi put doći i pojma ne imati.
Znam za primjer i takav gdje se nije odjavljivao ispit, došao je 8 put, student ne spreman i eto.... gotovo sa studiranjem, bez milosti.
Da, da znam i ja za jedan takav primjer, možda i isti. Pa se kukalo i na forumu i na fejsu i na faksu i slali dopisi u ministarstvo navodno. Uglavnom neviđena urota, a vlastitu glupost ne vidi.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks