AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Sudska kontrola uprave

marija93

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
da bi izašli na kolokvij trebate doći 3 puta uzivo u srijedu ujutro u 8 na termin redovnih i 3 puta se uključit online, tako sam ja shvatila
s tim da tih tri puta online je zapravo live stream iz dvorane i morate sudjelovati u nastavi jer ako vas prozove i ispadne da ste samo uključeni onda vam se ne računa kao dolazak
 

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
predavanja za redovne i izvanredne studente održavat će se

srijedom, od 8 do 9,30 sati na TRH 3, dvorana IV.

Dvorana je opremeljena kamerom, tako da će studenti koji iz nekog razloga ne mogu prisustvovati predavanjima uživo, sve moći pratiti preko live stream-a.

Za izlazak na kolovij studenti (redovni i izvanredni) trebaju prisustvovati na predavanjima barem 30% od ukupno predviđene satnice, a mogu izabrati hoće li nastavu pratiti uživo ili online.

Mislim da je dovoljno biti online, po ovoj zadnjoj obavijesti!
 

ivka2103

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
P
s tim da tih tri puta online je zapravo live stream iz dvorane i morate sudjelovati u nastavi jer ako vas prozove i ispadne da ste samo uključeni onda vam se ne računa kao dolazak
Što se točno misli pod " sudjelovanjem" u nastavi? Prvi puta prisustvujem svemu ovome online, pa nisam baš upućena.
 

ibeli

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
P

Što se točno misli pod " sudjelovanjem" u nastavi? Prvi puta prisustvujem svemu ovome online, pa nisam baš upućena.
kako sam ja skužila na predavanju jučer ima sveukupono 14 predavanja, od toga 3 moraš svakako doći uživo, a ostalih 4 puta uživo ili online ( jer treba imati 50% za kolokvij), live stream znači da se snima predavanje, a ti gledaš preko interneta i ako te prozove u bilo kojem trenutku, moraš odgovoriti, što znači da ne možeš samo tipa na poslu upalit predavanje i raditi nešto drugo, nego baš moraš pratiti.
 

ivka2103

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kako sam ja skužila na predavanju jučer ima sveukupono 14 predavanja, od toga 3 moraš svakako doći uživo, a ostalih 4 puta uživo ili online ( jer treba imati 50% za kolokvij), live stream znači da se snima predavanje, a ti gledaš preko interneta i ako te prozove u bilo kojem trenutku, moraš odgovoriti, što znači da ne možeš samo tipa na poslu upalit predavanje i raditi nešto drugo, nego baš moraš pratiti.
Hvala kolegice na odgovoru.
 

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
može pomoć, kako se prijaviti online na predavanje? na poveznici koja je na merlinu nitko ne odgovara
 

maraa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ljubazno molim odgovor posto ne idem na predavanja jer sam odslusala a imala sam mirovanje zbog porodiljnog..da li je kolokvij kao i prije u 1mjesecu pa a ostali dio se odgovara u veljaci ( naravno ako se polozi) ili je drugacije organizirano? Hvala.
 

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
dojam za današnjeg ispita, pisani dio se je rješavao putem Merlina, pitanja su bila npr zainteresirana osoba je..... i onda točno ili netočno, zatim O mandatu i razrješenju sudaca Europskog suda za ljudska prava vrijede sljedeća pravila (odaberite dva ili više odgovora koji su točni):
Suci ostaju na dužnosti dok ne budu zamijenjeni. Međutim, oni nastavljaju rješavanje slučajeva što su ih bili započeli.
sucima mandat završava nakon 5 godina i moguć je reizbor
sudac ne može biti razriješen službe osim ako ostali suci dvotrećinskom većinom odluče da je taj sudac prestao ispunjavati tražene uvjete
moraju imati doktorat znanosti;
bilo je o ustavnom sudu, zatim koji akti spadaju u sekundarne a koji u primarne izvore, pa pitanje o zaštiti ljudskog života - nešto poput kada je dopušteno lišiti čovjeka život; Ako pojedinačna odluka sadržava uputu o pravnom lijeku u kojoj je pogrešno navedeno da tužba nije dopuštena, tužba se može podnijeti u roku od 90 dana od dana kad je stranka saznala ili mogla saznati za mogućnost podnošenja tužbe - točno, netočno; onda o nadležnosti suda trebalo je označiti dva ili više točnih odgovora, utvrđivanje činjeničnog stanja i dokazi - pa tu označiti više točnih odgovora, uvjeti sudaca europskog suda - odabrati dva ili više točnih odgovora, pravo na dobru upravu - odabrati između ponuđenih odgovora, europski ombudsman, obveznost odluka i riješenja ustavnog suda, tko ima pravo predložiti pokretanje postupka za ocjenu suglasnosti...
 

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Sudska kontrola uprave, pismeni ispit isti princip kao i na zadnjem roku - ja sam učila skriptu i prezentacije sam više dio o europskom sudu jer je u skripti to slabo obrađeno, usmeni kod prof Lane Ofak, odgovarala sam cijelo gradivo, pitanje je bilo iz svakog zakona jedno - prethodno pitanje pred sudom eu, povlašteni tužitelj, postupak ustavne tužbe, tko izvršava presudu, koje tijelo nadzire provedbu odluke eu suda za ljudska prava, odgađa li tužba učinak tužbe, kada se ne vodi usmena rasprava. Prof je stvarno super, pomogne ti kad zapneš i pusti malo da razmisliš.
 

IvanaSmb

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozz, planiram upisati seminar iz ovog predmeta, pa me zanima kakva su vasa iskustva s obzirom da radim i uskoro idem na porodiljni... da li su dolasci za seminariste obvezni, sto se trazi za odraditi predmet, itd... da li bi preporucili ovaj seminar jer je to predmet gdje mi je gradivo blisko i interesira me?
 

IvanaSmb

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav,
da li netko raspolaže literaturom za ovaj predmet točnije nedostaje mi: HARTLEY TREVOR - Temelji prava Europske zajednice str. 337-487?
Može link na stranicu gdje se može preuzeti, ako netko ima možda skenirano ili postoji u kopiraoni?
Hvala
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks