AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Sudska kontrola uprave

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
jel nakraju dovoljno učiti po ovim pitanjima za 2. dio? :)
Ja sam bila seminarist pa sam odgovarala kod turudica, ali pitanja nisu bila dovoljna, no po meni ako i ne znas, on je takav da ce iskopat neko pitanje samo da bude prolaz.
Sto se tice ofak, polagala sam prosle godine kod nje europsko upravno pravo i pitanja koje je inace stavljala na kraju svake prezentacije, su i bila ispitna i izvan njih nije pitala. Tako da je moj savjet za ofak da se definitivno i prodju pitanja iz prezi. Sretno svima! :)
 

TuttiFruti

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
jel nakraju dovoljno učiti po ovim pitanjima za 2. dio? :)
ja sam odgovarala samo drugi dio i pitala me je pravo na pristup dokumentima i tko podnosi zahtjev za suglasnost i to se oboje nalazi u tim pitanjima... bila sam prva pa ne znam sto je kolege ispitivala ali znam da ih je i nekoliko palo
 

jelka21

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Sretno svima koji odgovaraju danas! :) Molim vas, kad stignete, neka pitanja i dojmove da podijelite. Hvala! :)
 

jelka21

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Neka pitanja s usmenog danas: pravo na dobru upravu, šutnja EU uprave, pravo na pristup dokumentima, podnesci ustavnom sudu (što kad su nerazumljivi), osnove nezakonitosti, tko može podnijeti ustavnu tužbu, pravo na cjelovitost osobe, u kojem sastavu odlučuje ustavni sud po ustavnoj tužbi, zahtjev za ocjenu suglasnosti u tijelima JLRS... Uglavnom po dva pitanja za ove koji su prošli kolokvij da se potvrdi ocjena. Sretno svima dalje
 

Ana Čuljak

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
16.02.2021.
2. dio kolokvija usmeni.. zahtjev za ocjenu suglasnosti u tijela JLRS, neizravna tužba (dio o Sudu EU)

Sretno svima!
 

Slavica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moja pitanja za sa usmenog, riješila prvi dio preko kolokvija:
1. Navedi prava iz Povelje iz dijela Pravda
2. Sukob nadležnosti prema UZUS-u

Sretno!
 

SgtCyberX

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
2 rok. Dva pitanja za one koji su prošli prvi kolokvij. Ograničenje primjene osporavanog akta zbog ocjene ustavnosti i zakonitosti (UZUS) i nepovlašteni tužitelji iz europskog dijela (prezentacije).
 

JelenaPar

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege, zna li netko možda vrijedi li položeni prvi kolokvij u slučaju kad se padne ispit, ili onda svakako odgovaramo oba dijela gradiva?
 

Eriatarka3103

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Maleni osvrt + pitanja za one koji nisu položili kolokvij (obavezno idite na kolokvij i položite ga). Na usmenom se potvrđuje ocjena s kolokvija, a ako niste položili kolokvij i odgovarate svo gradivo idu 1 pitanja ZUS, 1 UZUS, 1 Konvenija, 1 Povelja + 1 Sud EU iako često proferica Ofak pita samo jedno pitanje iz Povelje + Sud
Moja pitanja prvi put: Načeo izjašnjavanja stranke ZUS , Odbijanje tužbenog zahtjeva ZUS , Odgodni učinak tužbe UZUS, Sud EU kako je podijeljen i dužnosti po podijeli i rezerve po Konvenciji i rezerva Hrvatske.
Moja pitanja drugi put: Ovlasti Visokog upravnog suda ZUS, Kada je moguće podnijeti žalbu protiv presude ZUS,Ocjena ustravnosti i zakonitosti zakona i propisa koji su prestali važiti, koliko ima sudaca Europskog suda za ljudska prava i tko ih bira, Postupci jedne države članice protiv druge.
Položila iz drugog puta, jer sam prvi put zeznula ZUS, ali sam ga sada opjevala cjeloga.
Pitanja s foruma za cijeli usmeni nisu dovoljna, ja sam ih sve odgovorila sebi u učenju (50ak) i nije mi niti jedno pitala :-D
Doviđenja Sudska :)
 

Lidijja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Poštovane kolegice i kolege. Jedno tehničko pitanje.koliko Vam je trebalo za pripremiti ovaj ispit u slučaju polaganja cijelog. Naime izvanredni sam specijalistički, uz posao u punom radnom vremenu i redovno i prekovremenom, kolokvije i predavanja je teško ukalupiti pa preostaju čitavi ispiti. Hvala unaprijed na bilo kojoj informaciji i iskustvu
 

Eriatarka3103

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Poštovane kolegice i kolege. Jedno tehničko pitanje.koliko Vam je trebalo za pripremiti ovaj ispit u slučaju polaganja cijelog. Naime izvanredni sam specijalistički, uz posao u punom radnom vremenu i redovno i prekovremenom, kolokvije i predavanja je teško ukalupiti pa preostaju čitavi ispiti. Hvala unaprijed na bilo kojoj informaciji i iskustvu
Kolegice, kao netko tko je odgovarao cijelu materiju reći ću vam da nije jednostavno jer ima puno materije za naučit i Ofak prolazi kroz svo gradivo. Može pitati bilo što iz bilo kojeg dijela. ZUS treba znati pjevati i onda je ostalo ok. Bez 2 - 3 tjedna svakodnevnog iscrpnog učenja, ja ne bih izlazila n ovaj ispit. Sretno!
 

nikky

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Poštovane kolegice i kolege. Jedno tehničko pitanje.koliko Vam je trebalo za pripremiti ovaj ispit u slučaju polaganja cijelog. Naime izvanredni sam specijalistički, uz posao u punom radnom vremenu i redovno i prekovremenom, kolokvije i predavanja je teško ukalupiti pa preostaju čitavi ispiti. Hvala unaprijed na bilo kojoj informaciji i iskustvu
Punih mjesec dana za ocjenu dovoljan, jer nisam znala odgovorit na 1 pitanje i 1 pola.. Ako se dobro sad sjećam, prošla je već godina i pol... ZUS treba znati SVE. UZUS sam učila ugl po pitanjima, samo tu nesretnu Povelju nisam nešto a profa je zapela za neki dio koji sam malkice preskočila Treba vremena da sve sjedne i posloži se u glavi... Meni barem ‍♀
 

ivka2103

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav, možda sam promašila temu ali zanima me kako je moguće da se predavanja za izvanredne studente poklapaju. Konkretno mislim na sudsku i organizacijski razvoj. Za oba predmeta treba biti prisutan radi kolokvija, a naravno nije moguće izvesti osim ako se ne kloniram da budem na oba u isto vrijeme. Ako bi netko imao kakav komentar ili uputu bila bih zahvalna.
 

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja ne znam što bih rekla, nekako sam očekivala da će bar početak biti lakši ali nekako mi je već sad kaos sa svime. Izvanredno sam upisala, i ne mogu dolaziti na predavanja.
 

MikiG

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja ne znam što bih rekla, nekako sam očekivala da će bar početak biti lakši ali nekako mi je već sad kaos sa svime. Izvanredno sam upisala, i ne mogu dolaziti na predavanja.
Poistovjećujem se s tobom
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks