AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Sudska kontrola uprave

martina_sk

Administrator
Što mislite kako bi bilo da pitamo prof da oni koji su položili ovaj novi Zakon o upravnim sporovima da ih se oslobodi pisanja kolokvija iz tog dijela? Mislim kad se već moglo priznati sa organizacijsko menadžerskog smjera 3 predmeta zašto se onda nama ne bi moglo priznati dio gradiva koje smo već položili.
mogli bi nam svašta priznati na ovom kolegiju. i zup i zus i dio iz borkovićeve knjige :)
vjerujem da svakako vrijedi pitati iako mislim da će iz tih propisa pitati samo one stvari koje su vezane za sudsku kontrolu uprave, što god da to bilo jer nisam čitala te propise iz te perspektive :D
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel možda Lana u utorak rekla što o literaturi, pa ako je da netko napiše jel ostaje literatura koja je napisana na stranici ili su možda nešto kojim čudom izbacili?
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel možda Lana u utorak rekla što o literaturi, pa ako je da netko napiše jel ostaje literatura koja je napisana na stranici ili su možda nešto kojim čudom izbacili?
Nista nije spomenula,
 

martina_sk

Administrator
ovaj ulomak knjige se od sada može naći u kopiraoni u masarykovoj: Đerđa, Dario, Osnove upravnog prava Europske unije, Pravni fakultet Sveučilišta u Rijeci, Rijeka, 2012., str. 175-204
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ovaj ulomak knjige se od sada može naći u kopiraoni u masarykovoj: Đerđa, Dario, Osnove upravnog prava Europske unije, Pravni fakultet Sveučilišta u Rijeci, Rijeka, 2012., str. 175-204
Danas sam zvala telefonom i pitala da li imaju taj dio knjige i rekli su da nemaju tako da ne znam da li sam zvala pravu kopiraonu ili što!?
 

martina_sk

Administrator
Danas sam zvala telefonom i pitala da li imaju taj dio knjige i rekli su da nemaju tako da ne znam da li sam zvala pravu kopiraonu ili što!?
a meni su kolege rekle da imaju tamo. odlično! a baš sam danas mislila to pokupiti. idem vidjeti s kolegicom pa javim.
 

Ena.zg

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Meni su isto rekli da nemaju taj dio literature za kopirat, bila sam osobno i zvala da provjerim još jednom i vele da to nikad nisu imali
 

martina_sk

Administrator
meni kolegica kaže da 100% imaju da su ona i još neki tamo podignuli. da je to jedna kolegica ivana odnesla tamo kad joj je ofakica dala. možda se mora reći da je to na prezime ofak. tako je ona podizala. sad ću ih ja nazvati.

razgovarala sam s njima. imaju oni to samo im je bilo zametnuto sa strane jer je samo 30 str i pod imenom ofak i sudskom kontrolom javne uprave. zamolila sam ih da si zapišu što je to točno i da si imaju to. e sad, da li će to stvarno napraviti ne znam, ali meni će kopirati :) pa da znate i vi kako to tražiti :)
 

dada

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, je li tko bio jučer na predavanju za izvanredne studente? Jeste li saznali što novo?
 

Ena.zg

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege, je li tko bio jučer na predavanju za izvanredne studente? Jeste li saznali što novo?
Ja sam bila, obrađivali smo definiciju upravnog spora, sustave upravnih sudova, vrste upravnog spora, uređenje upravnog spora u RH nakon 2012, ZUS...

Važna informacija jučer rečena se odnosi na seminariste koji moraju odabrati određenu temu (bilo koju vezanu za predmet: npr.upr.spor, sud EU, Sud u Strasbourgu itd.) te danas reći profesoru koju temu su odabrali za seminar. 20. i 21. izlažemo temu koju smo odabrali. Potrebno je napisati 8 str. ako želimo da nam se prizna samo seminarska obveza. Ako želimo da nam se prizna seminar u cijelosti moramo napisati 16 str.(nisam sigurna dali sam ovu informaciju dobro razumjela pa molim kolege koje su bile jučer da me isprave/nadopune)
 

martina_sk

Administrator
molim vas da napišete ako profesori išta kažu na što da se orijentiramo pri učenju propisa jer ih ima puno. znam da su rekli da kao trebamo znati samo ono što je vezano za sudsku kontrolu uprave, ali eto, svaka informacija je dobrodošla s obzirom da nam je prvi put :)
 

mimsi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Mislim da je potrebno 16 str za priznavanje seminara, tj.ocjenu iz sem.rada.
Koju ste vi temu odabrali?
 

anci89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Mislim da je potrebno 16 str za priznavanje seminara, tj.ocjenu iz sem.rada.
Koju ste vi temu odabrali?
jer netko je rekao da je potrebno 8 stranica za priznavanje seminarskog rada a 16 oni koji idu na kolokvij. Ja nisam mogla biti na predavanjima pa zato me zanima
 

mimsi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
rekao je 8 str za rješavanje seminarske obveze, a 16 str.za ocjenu iz seminarskog rada to bi se priznalo kao seminarski rad u 1.semestru.bar sam ja tako shvatila..ja sam mu poslala temu mailom.prva koju sam htjela je bila već zauzeta pa mi je predložio drugu..u ponedjeljak i utorak bi to trebali izlagati..
 

martina_sk

Administrator
rečeno je na predavanjima da ne treba učiti ulomak iz ove knjige (Hartley, Trevor C., Temelji prava Europske zajednice, Pravni fakultet Sveučilišta u Rijeci, Rijeka, 2004., str. 337-485) već o tome treba učiti iz prezentacija koje će ofakica dati.
 

martina_sk

Administrator
popis tko može izaći na kolokvij
http://www.pravo.unizg.hr/uprp/drus...dmet/sudska_kontrola_uprave?@=6l67#news_32491

izgleda da sad baš prate dolaske.



evo i prezentacija :)
http://www.pravo.unizg.hr/UPRP/drus...uprave/obvezni_predmet/sudska_kontrola_uprave


izvaredni seminaristi - raspored izlaganja
http://www.pravo.unizg.hr/uprp/drus...dmet/sudska_kontrola_uprave?@=6l5m#news_32491

Poštovane kolegice i kolege, napominjemo da za prezentaciju svog seminarskog rada imate maksimalno 20 minuta.

Raspored izlaganja za seminar iz kolegija Sudska kontrola uprave

Ponedjeljak, 20. siječnja 2014.
Mušanović Anica - Sudska kontrola uprave u RH – povijesni pregled razvoja sudske kontrole uprave i novi sustav upravnog sudovanja u RH
Caratan Palarić Ani – Upravni spor u RH
Kunštić Jasna – Upravni spor pune jurisdikcije u hrvatskom pravu
Malinić Martina – Prvostupanjski upravni spor
Čagalj Ana – Sudske odluke u upravnom sporu
Milanović Katarina – Predmet upravnog spora
Grmača Marijana – Ovlasti Ustavnog suda RH
Pavić Madur Anita – Postupak ocjene sukladnosti zakona s Ustavom i propisa s Ustavom i zakonom

Utorak, 21. siječnja 2014.
Josipović Marko – Vijeće Europe
Stančić Maja – Europski sud za ljudska prava
Rajhl Helena – Značaj Europske konvencije za zaštitu ljudskih prava i temeljnih sloboda
Komšo Izabela – Praksa Europskog suda za ljudska prava glede Republike Hrvatske
Jambrešić Marijana – Vijeće EU i EU – osnove europskog sustava zaštite protiv nezakonitog djelovanja uprave
Geić Dražena – Nadzor zakonitosti rada izvršnih i upravnih tijela u EU
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks