AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Sudska kontrola uprave

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da li netko zna da li trebamo uz konvenciju za zaštitu ljudskh prava skinuti i protokole uz konvenciju, konkretno protokoli 1,4,6,7,12,13,14
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da li netko može skenirati stranice knjige Osnove upravnog prava europske unije pa da mi pošalje na mail. Ja imam ostalu literaturu pa kome treba mogu mu poslati na mail, samo se javite na moj PM.
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolege da li mislite da treba učiti i - Đerđa, Dario, Šikić, Marko, Komentar Zakona o upravnim sporovima, Novi informator, Zagreb, 2012., kao i dopusku lieraturu, ili bi bilo dovoljno samo ostalo naučiti jer i toga isto tako ima poprilično?
 

martina_sk

Administrator
Kolege da li mislite da treba učiti i - Đerđa, Dario, Šikić, Marko, Komentar Zakona o upravnim sporovima, Novi informator, Zagreb, 2012., kao i dopusku lieraturu, ili bi bilo dovoljno samo ostalo naučiti jer i toga isto tako ima poprilično?
vjerujem da bi bilo dobro učiti sve što je pod obveznom literaturom. a kod propisa samo one dijelove koji su vezani za sudsku kontrolu uprave.
 

Sanjek

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
vjerujem da bi bilo dobro učiti sve što je pod obveznom literaturom. a kod propisa samo one dijelove koji su vezani za sudsku kontrolu uprave.
Složila bih se s tobom. Malo sam pregledala knjigu Komenar zakona o upravnim sporovima i mogu reći da mi se sviđa. Ona u principu objašnjava članke zakona o upravnim sporovima i vrlo je pregledna pa vjerujem da ne bi trebala biti preteška za naučiti. Jedino ne znam treba li učiti i onaj uvodni članak profesora Medvedovića, nekako mi se čini bespotrebnim.
 

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li netko zna gdje se može nabaviti knjiga Osnove upravnog prava Europske unije, D. Đerđa? U knjižnici na TMT 14 nema, a nema ni u Gradskoj knjižnici, barem prema njihovom on line katalogu.
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li netko zna gdje se može nabaviti knjiga Osnove upravnog prava Europske unije, D. Đerđa? U knjižnici na TMT 14 nema, a nema ni u Gradskoj knjižnici, barem prema njihovom on line katalogu.
Prenjela mi je kolegica da su danas upozorili Šikića na to da nigdje ne možemo naći tu knjigu. Rekao je da je da misli da ju ima Ofak i da će ju zamoliti da nam se iskopira primjerak...

Našla sam u katalogu nacionalne, postoji kod njih
U nacionalnoj postoji gotovo sve...a ono što eventualno nema imaju sistem za dobavljanje. Jedino postoji mala kvaka...za izvanredne studente i sve ostale je 150 kn godišnja članarina, a za redovne 50.
E pa sad, ako netko od kolega ima već iskaznicu mogao bi posuditi pa da se nakon kopiranja potrebnih strana npr. objavi u skriptarnici.

Druga opcija je da prof Šikić održi obećanje i da nam prof Ofak iskopira potrebni dio pa da se to objavi...
 

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
meni će u nacionalnoj iskopirati nećakinja koja je član, ako pronađen način da to skeniram (odnosno dođem negdje u blizinu skenera) stavljam u skriptarnicu
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Imamo svakog utorka od 10.30 do 12 u cm4, dv.3...prosli put smo dobili presudu visokog upravnog suda i morali smo ga proucit i odredit da li je sud dobro primjenio zus, tako cemo i dalje radit slicno
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prof. Marčetić je na dodjeli seminara za nas izvanredne studente iz komp. javne uprave rekla da prije siječnja ne treba ništa očekivati u vezi predavanja, mislim da je to realno jer dolazi Božić i ostali blagdani i nastupa teška fjaka. A i ovako se stječe dojam da ne znaju što će s nama izvanrednima...
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Što mislite kako bi bilo da pitamo prof da oni koji su položili ovaj novi Zakon o upravnim sporovima da ih se oslobodi pisanja kolokvija iz tog dijela? Mislim kad se već moglo priznati sa organizacijsko menadžerskog smjera 3 predmeta zašto se onda nama ne bi moglo priznati dio gradiva koje smo već položili.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks