AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Smjerovi III. godine studija

BOBO

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel bio netko na građevinskom upravnom pravu? jel teško proći taj ispit i da li ima još netko neku skriptu osim one iz skriptarnice...unaprijed puno hvala na odgovoru
 

Sanci

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Planiram na građevinsko početkom 3.mj., jesu li vjerodostojni podaci iz vodiča o literaturi - čine mi se malo zastarjeli...I kako uopće izgleda ispit, šta se pita, jel se baš mora učiti po zakonima ili je dovoljna skripta - koja? Kakav je profesor? (nažalost nisam bila na predavanjima za izvanredne pa ga nisam imala priliku upoznati..:mellow:) Molim neku dobru dušicu za bilo kakvu pomoć!!
 

Adriana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ima li netko dojmove s ispita ekonomija javnog sektora što se treba učiti za taj ispit?
da li sve one slajdove ili?
i zanimaju me dojmovi iz višestupanjske kod prof đulabića?pa ako nešto netko zna ili je čuo
neka napiše...plizzz
 

elamica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ima li netko dojmove s ispita ekonomija javnog sektora što se treba učiti za taj ispit?
da li sve one slajdove ili?
i zanimaju me dojmovi iz višestupanjske kod prof đulabića?pa ako nešto netko zna ili je čuo
neka napiše...plizzz
Za ekonomiju javnog sektora su dovoljni slajdovi iz skriptarnice.
Ja sam učila po tome i prošla.

Za višestupanjsku treba proći svu literaturu i izvaditi pitanja s foruma i to je to.
 

martina_sk

Administrator
pozdrav! vjerojatno cu uspjeti upisati redovno trecu godinu u 10 mj i zanima me da li onda jos ima mjesta na svim smjerovima i izbornim predmetima ili oni bolji budu zauzeti na pocetku upisa? i zanima me koji je smijer laksi, najzanimljiviji i da li je razlika u tezini izmedu smjerova velika ili je to sve tu negdje? hvala :)
 

meri-ca

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav! vjerojatno cu uspjeti upisati redovno trecu godinu u 10 mj i zanima me da li onda jos ima mjesta na svim smjerovima i izbornim predmetima ili oni bolji budu zauzeti na pocetku upisa? i zanima me koji je smijer laksi, najzanimljiviji i da li je razlika u tezini izmedu smjerova velika ili je to sve tu negdje? hvala :)
da bi uzela smjer koji zelis moras se upisati cim prije, mozes i u 9 mjesecu kad rjesis ispite ako ti je nesto ostalo. ja sam uzela međunarodni smjer, koji preporučam, dva predmeta rjesis preko kolokvija i lagani su a jedan moras na ispit- konzularno al ima jako malo. treca godina je najlaksa, neusporedivo laksa od druge :raspa:
 

martina_sk

Administrator
da bi uzela smjer koji zelis moras se upisati cim prije, mozes i u 9 mjesecu kad rjesis ispite ako ti je nesto ostalo. ja sam uzela međunarodni smjer, koji preporučam, dva predmeta rjesis preko kolokvija i lagani su a jedan moras na ispit- konzularno al ima jako malo. treca godina je najlaksa, neusporedivo laksa od druge :raspa:
hmm... a jedna cura mi je rekla da se upisuje prema dnevnim kvotama svaki dan drugi smijer.
ostalo mi je jos gradansko i radno i socijalno. posto si ne zelim previse ljeta okupirati ucenjem mislila sam samo gradansko nauciti za 9 mj a radno pokusati za drugi rok u 9 mj ili na dekanskom pa tek onda na upis. ali ako je bolje da sto ranije upisem onda bih najbolje upisala cim dam gradansko a radno prenesem na trecu godinu. jel ima to kakvih posljedica? ili mogu i dalje normalno na dekanskom polagati radno? posto sam upala besplatno 2009 (zvala sam referadu i pitala) ne trebam placati bodove sto prenesem.
 

Sanci

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hmm... a jedna cura mi je rekla da se upisuje prema dnevnim kvotama svaki dan drugi smijer.
ostalo mi je jos gradansko i radno i socijalno. posto si ne zelim previse ljeta okupirati ucenjem mislila sam samo gradansko nauciti za 9 mj a radno pokusati za drugi rok u 9 mj ili na dekanskom pa tek onda na upis. ali ako je bolje da sto ranije upisem onda bih najbolje upisala cim dam gradansko a radno prenesem na trecu godinu. jel ima to kakvih posljedica? ili mogu i dalje normalno na dekanskom polagati radno? posto sam upala besplatno 2009 (zvala sam referadu i pitala) ne trebam placati bodove sto prenesem.
Možeš normalno prenijeti, samo smo mi prošle godine morali ponovno platiti, bez obzira što smo već platili u školarini 2009.(govorim o izvanrednima). A definitivno nema veze s polaganjem na dekanskom, radiš si raspored polaganja kad ti paše...
 

meri-ca

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hmm... a jedna cura mi je rekla da se upisuje prema dnevnim kvotama svaki dan drugi smijer.
ostalo mi je jos gradansko i radno i socijalno. posto si ne zelim previse ljeta okupirati ucenjem mislila sam samo gradansko nauciti za 9 mj a radno pokusati za drugi rok u 9 mj ili na dekanskom pa tek onda na upis. ali ako je bolje da sto ranije upisem onda bih najbolje upisala cim dam gradansko a radno prenesem na trecu godinu. jel ima to kakvih posljedica? ili mogu i dalje normalno na dekanskom polagati radno? posto sam upala besplatno 2009 (zvala sam referadu i pitala) ne trebam placati bodove sto prenesem.
nemoj nista cekati, cim das jedan od tih ispita idi na upis, a ispit sta ti ostane mozes normalno na dekanskom polagati, tako sam i ja isto i ja sam upala besplatno
 

maya_21

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav ekipa,da vas pitam,na kojem smjeru ima više ispita koji se samo usmeno polažu,
zapravo me općenito zanima,recimo kak se izborni predmeti polažu,da li se ako se upisuje parcijala treće mogu sve vježbe riješiti,također ako znate nešto o praksi za izvanredne studente po bolonji?!:)
 

Leptiric_20

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav ekipa,da vas pitam,na kojem smjeru ima više ispita koji se samo usmeno polažu,
zapravo me općenito zanima,recimo kak se izborni predmeti polažu,da li se ako se upisuje parcijala treće mogu sve vježbe riješiti,također ako znate nešto o praksi za izvanredne studente po bolonji?!:)
upavo ekonomski smjer je super, sva tri su samo usmena prolazi se bez problema i super ocjene za 2 predmeta ti je dovoljno 2 dana učenja a za 3 predmet 4 dana :) i imala sam izborni izborni sustavi dobila 4 učila 2 dana :tongue2:
 

laminat

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav ekipa,da vas pitam,na kojem smjeru ima više ispita koji se samo usmeno polažu,
zapravo me općenito zanima,recimo kak se izborni predmeti polažu,da li se ako se upisuje parcijala treće mogu sve vježbe riješiti,također ako znate nešto o praksi za izvanredne studente po bolonji?!:)
Vježbe možeš sve riješit,i normalno ti upišu ocjene čak i ako ti je ostalo par ispita s druge..
 

martina_sk

Administrator
evo prosla sam cijelu temu pa kopiram nesto sto je netko drugi napisao vezano za kvote upisa u predmete smjera.
dakle, postoje 4 smjera. u svakom smjeru ima 15 mjesta- 5 za redovne bez plaćanja, 5 za redovne s plaćanje i 5 za izvanredne. najprije se popuni međunarodni(svi znamo zašto). a ona morate upisivati ono što je ostalo ili-sanja kaže da slobodno izađete iz reda i vratite se koji drugi dan i možda vam se posreći da opet ima mjesta na međunarodnom. e, sad kako ima mjesta na međunarodnom? tako da kad se popune svi smjerovi opet se otvaraju nova mjesta. i tako je ove god (upisi za 2010) bilo već dva ili čak tri puta,čini mi se.
 

cocci

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja upisujem parcijalu 3 godine, jos ne znam koji smjer, ali zanima me, ako ja sad riješim sve s 2 i pola 3 onu polovicu 3 godine mogu polagati tek tamo 2013.? budući sam redovni student da li moram baš odslušat izborne predmete i lokalnu pa polagati tek u 6 mjesecu 2013? :confused2: i kako sam shvatila diplomski mogu izabrat kad su mi ostala 3 predmeta? da li se u to broji i praksa?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks