AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Smjerovi III. godine studija

Latica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Javni menadžment je nekima problematičan jer profesorica (koja usput rečeno ima 76 godina i odavno je u penziji,al valjda nema ko umjesto nje predavati) traži jedino i isključivo razumijevanje,i usmeni nije da ti ona postavi pitanje,a ti odgovoriš definiciju iz knjige,već se sat vremena razgovarate o koječemu..

Pozitivna strana tog predmeta je kaj profesorica uopće ne računa ako padnemo,svaki put nam vrati prijavnicu,tak da možete 10 puta pasti,a svejedno vam jedanaesti put bude pisalo da vam je prvo polaganje..S tim da rijetko ko padne više od 3 puta,mislim da četvrti ili peti puta pušta i ako nemate blage veze,svjedočil sam tome par puta dok sam slušal ispit..
Dakle, sve u svemu, najbolji smjer...:cool:
 

grofica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
upavo ekonomski smjer je super, sva tri su samo usmena prolazi se bez problema i super ocjene za 2 predmeta ti je dovoljno 2 dana učenja a za 3 predmet 4 dana :) i imala sam izborni izborni sustavi dobila 4 učila 2 dana :tongue2:
pozdrav!
jel mi mozes reci po cemu si ucila? dali je dovoljno po skripti iz skriptarnice?
Thnx!
 

iva_23

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim Vas nemogu naći gdje je obavijest o početku predavanja za izvanredne za predmete Organizacijsko-menadžerskog smjera? pliz ako netko zna... Hvala
 

Eriatarka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Upisala sam parcijalu treće i trebam li ja prisustvovati predavanjima za vježbe i slično, iako imam još 4 ispita s druge godine? Odnosno, moram li prvo riješit cijelu drugu, pa tek onda se bavit trećom (ispitima i vježbama). Upisala sam vježbe iz nomotehnike i vježbe iz upravnog postupovnog prava, a vidim da počinju 28.11.
Kako uopće funkcioniraju vježbe?
 

Andreja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Upisala sam parcijalu treće i trebam li ja prisustvovati predavanjima za vježbe i slično, iako imam još 4 ispita s druge godine? Odnosno, moram li prvo riješit cijelu drugu, pa tek onda se bavit trećom (ispitima i vježbama). Upisala sam vježbe iz nomotehnike i vježbe iz upravnog postupovnog prava, a vidim da počinju 28.11.
Kako uopće funkcioniraju vježbe?
nema veze kaj ti je ostalo ispita iz druge, na vježbe moraš dolaziti jer jedino ih tako možeš riješiti. ja sam npr. prošle godine upisivala parcijalu treće i riješila sam vježbe odmah na početku (ja sam izvanredna). tako da neovisno o ispitima koji su ti ostali, riješi si vježbe :)
 

martina_sk

Administrator
Upisala sam parcijalu treće i trebam li ja prisustvovati predavanjima za vježbe i slično, iako imam još 4 ispita s druge godine? Odnosno, moram li prvo riješit cijelu drugu, pa tek onda se bavit trećom (ispitima i vježbama). Upisala sam vježbe iz nomotehnike i vježbe iz upravnog postupovnog prava, a vidim da počinju 28.11.
Kako uopće funkcioniraju vježbe?
a možeš polagati ispite s treće tek kad ti ostane samo jedan ispit s druge.
 

čedomir

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Molim vas, može mi netko reći, koji je od predmeta iz upravno-pravnog smjera količinski najmanji i odakle mogu učit? ima li skripta i da li je to samo usmeni?
 

Afrodita

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Molim vas, može mi netko reći, koji je od predmeta iz upravno-pravnog smjera količinski najmanji i odakle mogu učit? ima li skripta i da li je to samo usmeni?
Najmanji i najlakši je definitivno građevinsko upravno pravo, dobra je skripta iz skriptarnice, ona najnovijeg datuma plus pitanja s foruma.
Zatim Europsko upravno pravo je malo zahtjevnije, uči se po prezantacijama koje su postavljene na katedri.
Te javne službe koje se lako uče no dosta opsežne po literaturi, također skripta iz skriptarnice plus pitanja s foruma.
 

Andreja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Najmanji i najlakši je definitivno građevinsko upravno pravo, dobra je skripta iz skriptarnice, ona najnovijeg datuma plus pitanja s foruma.
Zatim Europsko upravno pravo je malo zahtjevnije, uči se po prezantacijama koje su postavljene na katedri.
Te javne službe koje se lako uče no dosta opsežne po literaturi, također skripta iz skriptarnice plus pitanja s foruma.
i svi su usmeni :)
 

walle

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nisam još komentirala ovu temu.. I ja sdam bila prestravljena kad sam upisala organizacijsko - menadžerski smjer, a onda sam shvatila da je to jedan od lakših.. Imaš komparativnu javnu upravu koju riješiš preko kolokvija, ak redovito ideš na predavanja i napraviš seminar.. Prvi dio pismeno, drugi dio usmeni kolokvij, piece of cake.. Teorija organizacije, redovno slušaš i riješiš prvi dio preko kolokvija, doslovno nitko ne pada kolokvij, puštaju sve koji izađu, drugi dio usmeni, al ne znam jel itko pao.. Treći predmet, menadžment je malo složeniji, bakica je dosadna, stralno priča o novom javnom menadžmentu, bla bla.. Ispit traje sat vremena, traži razumjevanje i povezivanje, al čujem da treći put pušta jer nema komisije, samo ona.. Tako da se nemojte bojati tog smjera, nije strašan..
 

londres

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Upisala sma org-menagerski smjer kao izvanredan student i nije toliko strasno, sve polozila od prve pa cak i "strasni" javni management. Puno lakse nego se misli i od sva tri predmeta jedino teorija org. zahtijeva neko bubanje a ostalo je razumijevanje. I mene su plasili pricama kako je to jako tezak smjer.. sad sam sretna sto sam to upisala..
 

fikus321

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav! Može li mi netko reći gdje mogu pronaći literaturu za poredbeno ustavno pravo? Hvala
Poglavlja koja ti trebaju iz knjige Ustavno pravo možeš kopirati u fotokopiraoni u kod faksa na pola puta do TMT-a, a knjigu Suvremeni francuski parlamentarizam možeš posuditi u knjižnici Pravnog fakulteta na TMT 14, 1. kat lijevo treća vrata.

Ovdje si pogledaj koja ti poglavlja iz prve knjige trebaju:
http://veleuciliste.pravo.hr/veleuciliste/studij/strucni_studij_javne_uprave/3._godina/nastavni_plan
 

rita

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok svima,
znam da se ova dilema stalno ponavlja al može li mi netko reći koliko je kompliciran Međunarodni smjer i da li je to preporuka za upisati ?
Hvala puno!
 

Srćeko

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok svima:)

Molila bi jednu malu pomoć:)
Upisala sam Upravno-ekonomski smjer sada me zanima od kuda ste učili?
Za Ekonomiju javnog sektora sam izvukla iz skriptarnice slajdove i to je dovoljno? ili još nešto treba? ne znam što?
Za Višestupanjsku upravu i region.razvoj ne znam od kuda da izvučem literaturu? nema ništa u skriptarnici, nema nigdje nikakvih dojmova s ispita? ili ja ne vidim:)

Molim dobre duše da mi otvore oči :)
 

fikus321

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok svima,
znam da se ova dilema stalno ponavlja al može li mi netko reći koliko je kompliciran Međunarodni smjer i da li je to preporuka za upisati ?
Hvala puno!
Ja ga toplo preporučam. Ako ga upišeš u 9. ili početkom 10. mjeseca a izvanredni si i ostao ti je 1 nepoloženi s 2. godine, možeš odmah na dekanskom izaći na Konzularno (10ak str. skripte). Pravo EU možeš spremit za 3 tjedna najviše (po skripti u skriptarnici) do 11. mjeseca. Što se poredbenog tiče, preporučam predavanja u 2. mj. (za izvanredne) jer je zanimljivo a i puno je lakše onda proći, prolaz ti je de facto zagarantiran ( traju 5 dana i profa zapisuje tko dolazi).

Ja sam upisao ovaj smjer i nisam požalio; svaki kolegij mi je bio zanimljiv i sve sam položio iz prve, kao i velika većina kolegica i kolega.
 

rita

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja ga toplo preporučam. Ako ga upišeš u 9. ili početkom 10. mjeseca a izvanredni si i ostao ti je 1 nepoloženi s 2. godine, možeš odmah na dekanskom izaći na Konzularno (10ak str. skripte). Pravo EU možeš spremit za 3 tjedna najviše (po skripti u skriptarnici) do 11. mjeseca. Što se poredbenog tiče, preporučam predavanja u 2. mj. (za izvanredne) jer je zanimljivo a i puno je lakše onda proći, prolaz ti je de facto zagarantiran ( traju 5 dana i profa zapisuje tko dolazi).

Ja sam upisao ovaj smjer i nisam požalio; svaki kolegij mi je bio zanimljiv i sve sam položio iz prve, kao i velika većina kolega.
Hvala ti puno! Upravo si opisao moju situaciju jer mi je ostalo Građansko koje sam mislila penijeti u 3.al su mi rekli da se kod prenošenja opet plaća (!?) pa ću probati spremiti za 2.rok u 9.mada je malo kasno. Dosta me je obeshrabrila Sanja iz referade da je jako teško upisat to što želiš jer je navala na sve smjerove osim Menađerskog ... tak sad ispada da je čista lutrija upisati što hoćeš! Jel imaš koji savjet?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks