AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Savjeti i pomoć vezani uz odabir izbornih predmeta

amalka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
re: Savjeti i pomoć vezani uz odabir izbornih predmeta

organizacijsko- menadžerski NEMOJ :wink5:
 

Ivy

Admin
re: Savjeti i pomoć vezani uz odabir izbornih predmeta

Izborni predmeti koje ja preprucujem su predmeti ekonomskog smjera (moj smjer, nije problematican) kao i predemti međunarodnog smjera (najlaksi smjer)

nadalje: E-upravu (radite seminare i na zavrsnom predavanju vas ispita i dobijete ocjenu, cim je odradjen seminar prosli ste ispit a o odgovoru na ispitivanju ovisi visina ocjene).
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
re: Savjeti i pomoć vezani uz odabir izbornih predmeta

Na koji način se popunjuju ti predmeti?

Jel opet ima neka fora da imaju prednost upisa oni koji 1.put upisuju 3.godinu, pa ovi, pa oni...u smislu da ak dođeš 1.9. da ti Klanac ne da recimo Ekonomiku poduzeća, a da zapravo nikog nema na listi?

Prošle godine mi je prodavala spiku da će se neka mjesta željenog smjera otvoriti ako se još javi 5 zainteresiranih??? (sveukupno po smjeru nema 5 ljudi, na popisu za ispit bude jedno ili dvoje, tak da ne znam zašto si to fakat sami ne bi mogli odabrati, a ne da nam je nametnuto; izvlače se na to da je ovaj ili onaj smjer/izborni predmet lakši-pa što ne usklade programe, bilo bi zaista ne fer da je neki teži, neki lakši; i tko je taj koji procjenjuje težinu pojedinog ispita??)
Što će me onda zvat doma da se našlo tih 5 zainteresiranih, pa da dođem???
I onda je svizac zamoto čoksu u omot..:dry:
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
re: Savjeti i pomoć vezani uz odabir izbornih predmeta

Navodno se popunjuju sa
5 studenata koji upisuju parcijalno 3. godinu,
sa 5 studenata koji upisuju čistu 3. i
sa 5 studenata koji imaju malo bolji prosjek.
Tako da ispada da primaju 15 studenata po smjeru.
Međunarodni je redovito popunjen. Organizacijsko-
menadžerski je prošle godine upisalo 11 studenata(redovitih).
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
re: Savjeti i pomoć vezani uz odabir izbornih predmeta

Nicole, da li znaš jel rade problem pri upisu tih izbornih predmeta?

Da li je moguće tipa 5.9.da mi kaže da više nema mjesta za određeni izborni?
Vjerojatno ima neka fora da će mi reć, e da, 1.9.je, ali ti upisuješ ostatak treće (zapravo 1.put cijelu treću, prošle god sam bila parcijala treća ali neću stić položit sve upisano s treće godine)-tj.reći će mi da drugi put upisujem 3.god.i da bez obzira što još ima mjesta na izbornima koje želim, da ta mjesta čekaju nekog drugog, bez obzira što sam došla dovoljno rano?
Tnx
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
re: Savjeti i pomoć vezani uz odabir izbornih predmeta

evo ja sam upisivala prošle godine 11.09. i tada je još bilo mjesta na svim smjerovima. (naravno, ne mogu garantirati da će i ove godine biti tako).
doduše, upisivala sam cijelu treću, pa pretpostavljam da je bilo mjesta
zbog toga što nije bilo puno takvih upisa.

što se tiče tvog pitanja.. čini mi se da je bilo takvih slučajeva ranije.
znači da dođe netko sa parcijalom i da mu kažu da nema mjesta na
određenom smjeru zato što su već popunili kvotu za parcijalni upis.
(ne znam kako je sa upisom izbornih. ja sam upisala kao izborni konzularno
(međunarodni smjer) bez problema tada)

ma, najbolje je koncentrirati se na to da što prije stekneš uvjet za upis.
možda za sljedeću godinu povećaju kvotu, tko zna..
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
re: Savjeti i pomoć vezani uz odabir izbornih predmeta

ja imam uvjet za treću godinu
prošle godine sam bila parcijala treća
smjer sam upisala
pa me zanima kakva je procedura s izbornima
dal se taj moj upis računa ko upis treće prvi puta, ja mislim da da, pošto je parcijala pad
meni se događa da ono kaj ja Klanac pitam na početku mjeseca, sredinom mjeseca više ne vrijedi, doslovno
hvala ti!

p.s. A kaj se tiče ovog "popunjena je kvota za parcijalu i otvorit će se ako se javi još 5 zainteresiranih" to je ludo, jer u hodniku stoji najmanje 5 zainteresiranih, a oni uopće ne rade popis tih zainteresiranih, a kamoli da ih još naknadno idu zvati da dođu na upis jer se mjesto otvorilo
no, dobro, ove godine sa smjerom nemam problema, osim ako mi ga možda pokušaju oduzeti (sve je moguće)
 

ela83

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
re: Savjeti i pomoć vezani uz odabir izbornih predmeta

Jel netko zna šta je s Javnim odnosima ? Ja sam se prebacivala sa starog programa na bolonju, pa sam položila javne odnose, i sad neznam dal bi mi se to priznalo kao 1 izborni ili ne ? Isto tako Arhivistika i Uredsko poslovanje, jel mi ti položeni ispiti mogu zamjeniti neke izborne ? Za Ekonomiku poduzeća znam da se priznaje (bar nešto...)
 

Lil_Bee

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
re: Savjeti i pomoć vezani uz odabir izbornih predmeta

jel zna možda netko dal se za izborne mogu uzeti oba predmeta iz smjerova npr. konzularno i građevinsko? znam da na onom upisnom papiru piše da se može izabrat kao izborni i predmet iz smjera, samo ne znam jel se može samo jedan, a jedan baš mora sa liste izbornih ili...
 

Tommy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
re: Savjeti i pomoć vezani uz odabir izbornih predmeta

moze li mi netko reci sto da napravim u ovoj situaciji, dosad sam bio redoviti student, ali sada cu morati upisati parcijalu 3 godine kao izvanredni jer imam 34.5 ECTS bodova, zanima me sto da upisem i dali bi mogao upisati medunarodni smjer, tj. dali moram kao izvanredni cekati da redoviti popune smjerove koje zele, a ja mogu kao izvanredni razliku onoga sto ostane, ili mogu birati, i drugo pitanje dali moram dolaziti na predavanja kao izvanredni i kakve su razlike izmedu redovnih i izavnrednih sto se tice predavanja i ispita, vjezbi, seminara, itd.
 

zvrka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
re: Savjeti i pomoć vezani uz odabir izbornih predmeta

jel zna možda netko dal se za izborne mogu uzeti oba predmeta iz smjerova npr. konzularno i građevinsko? znam da na onom upisnom papiru piše da se može izabrat kao izborni i predmet iz smjera, samo ne znam jel se može samo jedan, a jedan baš mora sa liste izbornih ili...
možeš oba dva predmeta smjera uzet kao izborne.
 

lucy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
re: Savjeti i pomoć vezani uz odabir izbornih predmeta

Koji je to "bolji prosjek"?
 

Dalida

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
re: Savjeti i pomoć vezani uz odabir izbornih predmeta

Navodno je ostao još samo organizacijsko-menadžerski smjer, i tako draga nam Sanjica govori već tjedan dana, a upisi su počeli prije 10 dana. Stvarno mi nije jasna ta ekipa, kako je moguće u 10 dana popuniti 3 smjera???
Pa zašto onda nisu rekli da se upisuje samo organizacijsko-menadžerski i gotovo, izgleda da se može birati jedino ako dođeš prvi dan.
Normalno da ne mogu svi upisati međunarodno-upravni, ali HELLO pa ima i drugih smjerova zašto sada inzistiranje na organizacijsko-menadžerskom?
 

Tompa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
re: Savjeti i pomoć vezani uz odabir izbornih predmeta

Normalno da ne mogu svi upisati međunarodno-upravni, ali HELLO pa ima i drugih smjerova zašto sada inzistiranje na organizacijsko-menadžerskom?
Ženo, kak ne kužiš da je to za tvoje dobro! Moraš se navčit malo organizacije u menadžerskim pothvatima. Ko da te ne znam! Projezdiš po importane galeriji, DM-u i par butika i zdrobiš celu plaću za cca dva-tri sata.
Onda posle cendraš kak je život skup, kak ti je pukel nokat i kak ne buš stigla kod kozmetičarke... :tongue2:
 

Dalida

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
re: Savjeti i pomoć vezani uz odabir izbornih predmeta

Ženo, kak ne kužiš da je to za tvoje dobro! Moraš se navčit malo organizacije u menadžerskim pothvatima. Ko da te ne znam! Projezdiš po importane galeriji, DM-u i par butika i zdrobiš celu plaću za cca dva-tri sata.
Onda posle cendraš kak je život skup, kak ti je pukel nokat i kak ne buš stigla kod kozmetičarke... :tongue2:
Lako se tebi zezati, ista sudba te stiže:tongue2:
Oni će me sigurno menadžmentu naučit, toga me i strah
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
re: Savjeti i pomoć vezani uz odabir izbornih predmeta

Ma, org-menadžerski ti je zaaakon! :) Čujem da se Komparativna čak može položiti preko kolokvija.
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
re: Savjeti i pomoć vezani uz odabir izbornih predmeta

Navodno je ostao još samo organizacijsko-menadžerski smjer, i tako draga nam Sanjica govori već tjedan dana, a upisi su počeli prije 10 dana. Stvarno mi nije jasna ta ekipa, kako je moguće u 10 dana popuniti 3 smjera???
Pa zašto onda nisu rekli da se upisuje samo organizacijsko-menadžerski i gotovo, izgleda da se može birati jedino ako dođeš prvi dan.
Normalno da ne mogu svi upisati međunarodno-upravni, ali HELLO pa ima i drugih smjerova zašto sada inzistiranje na organizacijsko-menadžerskom?
ee zatooo...:laughing:
kaj je vjerojatno najšugaviji
a i čeka se da Deprać da uvjet na dekanskom (možda je malo manje poznato da njemu iz određenih razloga treba upravo međunarodni smjer-to je ta info koju Sanjica nesme dat u javnost, obećal joj je neke kobase iz podroomske radinosti), a on ti zauzima mesta za jedno pet osoba (zgleda ko blowfish od kad se vratio iz Istanbulije)
as simple as that
treba samo znat pitat pravu personu:tongue2::tongue2:
 

Dalida

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
re: Savjeti i pomoć vezani uz odabir izbornih predmeta

Nije Deprać problem, nego su oni jadni jer pod prvo ne stave što je slobodno,
a pod drugo nenormalno su bahati, zato nam i je tako jer sustav katastrofa funkcionira.

Deprać ti nastupaš next week ;)

Ma, org-menadžerski ti je zaaakon! :) Čujem da se Komparativna čak može položiti preko kolokvija.
Pa zašto svi tako izbjegavaju taj smjer kada je zakon???
Ja sam izvanredni i kakvi kolokviji kada radim po cijele dane:sad:
 

Tompa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
re: Savjeti i pomoć vezani uz odabir izbornih predmeta

a i čeka se da Deprać da uvjet na dekanskom (možda je malo manje poznato da njemu iz određenih razloga treba upravo međunarodni smjer-to je ta info koju Sanjica nesme dat u javnost, obećal joj je neke kobase iz podoomske radinosti), a on ti zauzima mesta za jedno pet osoba (zgleda ko blowfish od kad se vratio iz Istanbulije)
as simple as that
treba samo znat pitat pravu personu:tongue2::tongue2:
Hedy darlin', kad smo se već počeli šamarat, misliš da te nisam videl (ne jedanput) kak plaziš tam oko profesorskih vrata s punom vrećicom (Lijepa ako to želiš je pisalo gore) samoborskih češnjovki. Jebate, kad sam išo Radno odgovarat poslije tebe malo je falilo da se ne ugušim, kolko je 'dišilo' po, reko bi više 'tavanskim' mirisima.
Tak da, nemoj mi Depraća preveć cimat...

P.S. Čuj, kolko metara češnjovki za, ono, barem četvorku?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks