AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Računovodstvo II.

shone

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ponavljaju se pitanja!!! ovu su pitanja jos sa roka u 6. i 7. mjesecu... a ocito i sa ovog zadnjeg roka... i samo je jedna grupa
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
evo pitanja koja je jedna curka stavila na fejs

pitanja iz racunovodstva sa danasnjeg roka: troškovi proizvoda obuhvaćaju (3 nabrojati), prema položaju u fin. izvještajima, troškovi se dijele na (3 nabrojati), 3 primjera izvanrednih prihoda, gotovi proizvodi se uređuju po ?, AVR predstavlja privremeni oblik (nešto) PVR predstavlja privremeni oblik (nešto), pozitivne tečajne razlike iskazuju se u fin. izvještajima koji se zove (nešto) u okviru (nešto)..
-PVR- zaokruziti : trosak prethodi izdatku (1)
-Metoda ponderiranih cijena : pretpostavlja da se utrošak sirovine množi prosječnom ponderiranom nabavnom cijenom. (1)
- Od ostalih bilo je nešto u vezi direktnih troškova i oko vrijednosnih usklađenja...
 

edita

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
zna netko možda odgovore na pitanja:
1. Gotovi proizvodi se uređuju po _________
2. AVR predstavlja privremeni oblik________________, PVR predstavlja privremeni oblik ________
3. pozitivne tečajne razlike iskazuju se u financijskim izvještajima koji se zovu _______ u okviru____

hvala unaprijed na odgovorim :)
 

shone

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mislim da ti je odgovor na drugo pitanje
AVR predstavljaju privremeni oblik kratkotrajne imovine, a PVR privremeni oblik kratkorocnih obaveza, mislim, ali nisam siguran, a ostale ni ja ne znam :/
 

Rem

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav, kolege.
Izvanredna sam studentica i molim vas za informaciju tko ove godine predaje Računovodstvo 2?
 

Rem

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok, kolege! Treba li za računovodstvo znati i sva konta i kontni plan? Ili se radi samo s T kontima?
Ima li netko i primjere zadataka s druge godine?
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nisu ni obrađene sve vježbe pa ćeš se morat strpit :D

kolegice dal bi mogla skenirat i objavit vjezbe/rjesenja kad završe predavanja, puno bi mi značilo :) Imam vjezbe od prošle godine, ali se profa mjenjala i sad su navodno izmjenjene, a nova profa ne odgovara na mail :/
 

Rem

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I ja bih bila zahvalna ako bi netko skenirao vježbe, može i bez rješenja, nije mi baš zgodno ići do Zg-a na konzultacije... :-/
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
nek neko dobra dusa objavi na grupi od fejsa ili zajednickom mailu, stvarno bi dobro doslo
 

pilic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nisu ni obrađene sve vježbe pa ćeš se morat strpit :D
kolegice i meni takoder bi puno znacili zadaci..moze i bez rjesenja ako ih nemas..samo da znam primjere zadataka koji bi mogli doc na ispitu. hvala unaprijed ;)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks