AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Računovodstvo II.

maricaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dali je na predavanje i vježbe potrebno dolaziti samo ako želimo izići na kolokvije ili i radi potpisa?:)
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ljudi jel zna tko kako da napravimo seminar za ovaj predmet,jel ga ima tko na kompu pa da mi ga posalje na mail ili nesto... i dal je tezak prvi kolkvij?koliko trebamo vremena odprilike da naucimo?
 

Monikaaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ovako... taj seminar ti je nešto vrlo jednostavno. Dio posla riješiš pomoću Google-a, ostatak pomoću bilježnice. Pronađi (na netu ili ako imaš neki drugi izvor) račun dobiti i gubitka neke firme, isprintaš ga, dodaj mu prvu stranicu sa naslovom, da se zna da je to seminar, svoje ime i prezime i ostalo... i iza računa d. i g. stranicu na kojoj vlastoručno ili preko kompa napišeš nešto o tom računu dobiti i gubitka. Npr. počneš od osnova, što je to uopće račun dobiti i gubitka, kako ga još nazivamo, koliko često se on sastavlja, koje stavke sve sadrži, šta ako je firma u gubitku, šta ako ima dobit, gdje to vidiš...tu se poslužiš bilježnicom i lijepo se raspišeš o svim ti stavkama i potkrijepiš ih konkretnim primjerom svojeg računa dobiti i gubitka. Malo pripaziš da ipak imaš neki uvod, malu razradu i neki zaključak. Sve to ne mora biti dugačko, ali kroz sve te osnovne pojmove prođeš i nemreš fulati. Evo ti link npr. jednog društva (Kraš :)). Upisala sam u google "Kraš račun dobiti i gubitka" i ovo sam pronašla. Sve na jednom mjestu jej. Tako ti probaj s nekim društvom koje ti je u mislima :) http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/KRAS-fin2010-3Q-NotREV-K-HR.pdf
A za kolokvij je uobičajeno kao i prošle god. Proći svu teoriju, ono sve najosnovnije, podjele i definicije moraš znati, ništa izvan bilježnice, tj. slajdova. A zadaci, kolko se sjećam prošle god. je bio i poseban zadatak sa amortizacijom (one sve metode dobro znati!) i veliki zadatak koji je obuhvaćao svega pomalo, to ćete sad ubrzo proći sa prof. ako već niste. Pozzzz
 

wendy18

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
za teoriju je dovoljno ucit sa slajdova samo ? imaju li neka pitanja koja su se znala vrtit za prvi kolokvij ?
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Uči teoriju iz Vesninih slajdova koji su dosta opširni.

Nego,zna li tko otprilike zadatke sa prvog kolokvija prošle godine ako je bio na njemu naravno?Mirjana je spominjala amortizaciju i izračun neto plaće.:unsure:
 

tIn@

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dali seminar trebaju predati svi,i oni koji nisu dali računovodstvo 1??znan da nas takvih ima malo:)
nije ništa rekla, ali mislim da da, jer je taj seminar uvjet za potpis iz kolegija
 

axis1

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li je moguće izaći na ispit, ukoliko nisam dala sve predmete iz prve godine?
ne, moraš prvo riješiti sve ispite iz prve godine, a tek onda možeš početi polagati ispite iz druge godine.
 

Đurđa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bokić, zna li netko što je zajedničko bilanci i rdg? 4 vrste imovine na koje je moguće provesti vrijednosno usklađivanje ? aj molim nekog da mi pomogne.. nemam knjigu
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bokić, zna li netko što je zajedničko bilanci i rdg? 4 vrste imovine na koje je moguće provesti vrijednosno usklađivanje ? aj molim nekog da mi pomogne.. nemam knjigu
1)raspored troškova,vrste imovine-dugotrajna i kratkotrajna imovina, obveze-kratkotrajne i dugotrajne.nek netko nadopuni odgovor na prvo pitanje
nisam imao takva pitanja dok sam polagao ispit.
2)vrste imovine na koje se primjenjuju vrijednosna usklađivanja su:sirovine i materijali,zalihe nedovršene proizvodnje,poluproizvoda i gotovih proizvoda,trgovačka roba ,potraživanja od kupaca i provodi se usklađivanje za dugotrajnu imovinu .
 

meriane

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
1)raspored troškova,vrste imovine-dugotrajna i kratkotrajna imovina, obveze-kratkotrajne i dugotrajne.nek netko nadopuni odgovor na prvo pitanje
nisam imao takva pitanja dok sam polagao ispit.
2)vrste imovine na koje se primjenjuju vrijednosna usklađivanja su:sirovine i materijali,zalihe nedovršene proizvodnje,poluproizvoda i gotovih proizvoda,trgovačka roba ,potraživanja od kupaca i provodi se usklađivanje za dugotrajnu imovinu
na prvo pitanje na koje si dobila odgovor od outsidespacea nije tocan,povezuje ih netto dobit,a drugi odgovor je tocan;)
 

ivanna_19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Iskreno se plašim ovog ispita i ne znam odakle da počnem vježbati za njega od svih mogućih zadataka, kako je sastavljen taj ispit iz računovodstva? Jel ga problem položiti?
 

meriane

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Iskreno se plašim ovog ispita i ne znam odakle da počnem vježbati za njega od svih mogućih zadataka, kako je sastavljen taj ispit iz računovodstva? Jel ga problem položiti?
pocni vježbati od početka vježbi koje si dobila na predavanjima,sto si vise vjezbas pljuga ga je poloziti,nije tezak;)
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
može li mi netko reći tko je bio već na ovom ispitu kako točno izgleda ispit??? puno hvala.
Imaš zadatke iz teorije (pitanja na zaokruživanje, nadopunjavanje i kratka opisna pitanja) i jedan veliki zadatak iz knjiženja. Moraš zadovoljiti oba dijela da bi mogla na usmeni.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks