AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Računovodstvo II.

Nicole19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
na ispitu je bila dodatna kalkulacija i to ona koju imamo rješeno na onim papirima koje nam je zadnje dala iz vježbi,rdg po funkcionalnoj metodi, i knjiženja.Od teorije je bilo:troškovi po mjestu troška, na što se raspodjeljuje neto dobit kod d.d,troškovi po nastanku, vrste kalkulacija u proizvodnji, aktivna vremenska razgraničenja, rezerviranja i navesti jedan primjer, bilo je još na zaokruživanje nešto za dodatnu kalkulaciju. Ostalog se ne sjećam
 

johnny depp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
na ispitu je bila dodatna kalkulacija i to ona koju imamo rješeno na onim papirima koje nam je zadnje dala iz vježbi,rdg po funkcionalnoj metodi, i knjiženja.Od teorije je bilo:troškovi po mjestu troška, na što se raspodjeljuje neto dobit kod d.d,troškovi po nastanku, vrste kalkulacija u proizvodnji, aktivna vremenska razgraničenja, rezerviranja i navesti jedan primjer, bilo je još na zaokruživanje nešto za dodatnu kalkulaciju. Ostalog se ne sjećam

na roku 9.04 bilo je:
teorija:
1.objasni rezerviranja, i primjer?
2.objasni mjesto troška, i klasifikacioja mj.troska?
3.objasni neto dobit kod d.d?
na zaokruživanje:
troškovi po nastanku?
sto spada u otp?
troškovi razdoblja?
dodatna kalkulacija?
zadaci
1.dodatna kalkulacija i prijenos troskova iz tablice čitajući( slicno onaj zad zadnji s vjezba, na papiru kaj nam je dala)
2.zad knjiženja,rtg po funkcionalnoj metodi
 

Oraščić

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo da znate nakon pismenog je usmeni kojega nema, znači samo upiše ocjenu koju dobijete na pismenom!
 

beba2510

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel može netko dati dojmove o kolokijima, je li teži prvi il drugi..našla sam tu na forumu svašta al ništa točnije što bi odgovaralo prvom kolokviju, ima li više zadataka, kakva je bila prolaznost prošle godine.. hvala
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel može netko dati dojmove o kolokijima, je li teži prvi il drugi..našla sam tu na forumu svašta al ništa točnije što bi odgovaralo prvom kolokviju, ima li više zadataka, kakva je bila prolaznost prošle godine.. hvala
Bila je jako dobra prolaznost prošle godine na prvom kolokviju. Taj prvi kolokvij nije bio težak, bilo je i teorije, mislim da je bilo 10 pitanja na zaokruživanje i nadopunjavanje, što ne mora značiti da će i sada biti tako. A drugi kolokvij je meni osobno bio težak i nisam ga položila. Eto, to su moji dojmovi od prošle godine:laughing:
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel može netko dati dojmove o kolokijima, je li teži prvi il drugi..našla sam tu na forumu svašta al ništa točnije što bi odgovaralo prvom kolokviju, ima li više zadataka, kakva je bila prolaznost prošle godine.. hvala
ima obično dva zadatka i 10 pitanja iz teorije,prolaznost je bila dobra,prvi kolokvij je lakši od drugog
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Samo jedan friendly advice, OBAVEZNO, ALI OBAVEZNO idite na predavanja i vježbe iz računovodstva 2, ali fakat OBAVEZNO (pogotovo na vježbe) i sve što vam nije jasno pitajte asistenticu i odite na konzultacije, jer ovo je PUNO teži ispit nego računovodstvo 1!
 

meriane

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Samo jedan friendly advice, OBAVEZNO, ALI OBAVEZNO idite na predavanja i vježbe iz računovodstva 2, ali fakat OBAVEZNO (pogotovo na vježbe) i sve što vam nije jasno pitajte asistenticu i odite na konzultacije, jer ovo je PUNO teži ispit nego računovodstvo 1!
slazem se sa kolegom,samo se ne slazem sto se tice odlazaka na konzultacije jer necete bas nesto previse doznati,ali s ostalim se slazem
 

flor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
iz teroije je bilo da se napise par definicija kao sto je rashod...bilo je nadopunjavanja kao: koje je mjerilo uspjesnosti poslovanaj pad a se zaokruzi,bilo je cak 2-3 kao pitanja postavljena u obliku zadataka da se odredi kolika su rezerviranja uz postavljene brojeve kao da ukratko sracunas...i takav jedan s aktivnim vremenskim razgranicenjem...nista previse strasno...od zadataka je bio jedan koji smo radili zadnji sat na vjezbama..pomalo svega sto smo dos ad ucili (kako to i inace bude) i nakraju da se utvrdi dobit...i uradi funkcionalna metoda tog zadatka...
 

masa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel može neko napisat točno koja su bila pitanja iz teorije u 1.kolokviju ako se sjeća?mene pamćenje baš ne služi...hvala
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel može neko napisat točno koja su bila pitanja iz teorije u 1.kolokviju ako se sjeća?mene pamćenje baš ne služi...hvala
troškovi prema funkciji, ako se smanjuje vrijednost imovine što je potrebno provesti, definicija prihoda, rashoda i primjeri, navedi 4 vrste imovine na kojoj je moguće provesti vrijednosno usklađivanje, trošak je pa su bila ponuđena 4 odgovora, koja vrsta troškova se ne unosi u financijska izvješca pa opet za zaokružit ponuđeni odgovori, ostalog se ne sjećam.
 

flor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hvala ti. Zamolila bih te da napišeš u četvrtak onda koja će to poglavlja biti jer bit ću spriječena doći na to predavanje.
Samo je rekla da ce biti sve o troskovima,prihodima, rashodima i utvrdivanju rezultata...s obzirom da nitko nije imao kod sebe knjigu da pretpostavlja da su poglavlja 13.,14.,15.,16., njih smo vec prelazili kroz dosadasnje kolokvije...al ocito moramo ponovno :confused2: , dala nam je neke testove kak ce otprilike bit...uglavnom su o nacinu knjizenja pojedinih troskova...
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pitanja sa današnjeg ispita:
kad prihod postaje rashod,
rezerviranja i navedi primjer
raspodjela neto dobiti kod dioničkih društava
mjesto troška i kriteriji klasifikacije
troškovi po vremenu nastanka
što spada u troškove razdoblja
što spada u opće troškove proizvodnje
objasni vremenska razgraničenja-trošak prethodi izdatku

zadaci su bili:
dodatna kalkulacija po bazi ukupnih direktnih troškova
knjiženje i račun dobiti i gubitka po funkcionalnoj metodi
rekla je da će sutra biti rezultati ,u ponedjeljak je u 18 h upis ocjene i usmeni
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel na tom usmenom stvarno ispituje ili samo upiše ocjenu?
samo upiše ocjenu
osim ako ti nije sa strane napisano usmeni, to prof napiše za one koji su bili na granici između pada i prolaza
ali ako ti ništa ne piše nemoraš se bojat da će te ispitivat
 

Monikaaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
predlažem da ju to osobno pitataš jer nekima će čuvati, nekima ne (npr. kolegica ju je pitala dal će joj sačuvati ocjenu još malo jer ima još 1 predmet s prve za položiti i rekla je da hoće / a ova jedna druga ima više predmeta i neće joj sačuvati, također i onima koji su imali između ocjenu (-2 ili -3)) :bored:
 

leica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel itko ovo dao na roku? jel ima tko primjer zadataka sa roka?? jel dovoljna ova skripta za teoriju na roku? hvala
Dala sam ja na roku u 9 mj! Doduše iz 2. al bolje ikad nego nikad! :happy:

Nemam primjer zadataka kakav je tocno bio al imam vježbe po kojima se da proć. Na prvom roku mi je od zadataka bila kalkulacija ekvivalentih brojeva, knjiženja i rdg po prirodnim vrstama, a na drugom dodatna kalkulacija, knjiženja i rdg po funkciji.

A kaj se tiče teorije ova pitanja su se ponavljala na oba roka:

Aktivna vrem razgraničenja – što predhodi
Poslovni prihodi se priznaju – kada
Što (ne) spada u tr razdoblja
Koji računi su zajednički rdg-u i bilanci
Kalkulacija ekvivalentnih brojeva
Troškovi prema funkciji (2)
što su prihodi/rashodi i navedi primjer poslovnih prihoda/rashoda
koje fin izvješće pokazuje uspješnost poslovanja

Sretno! :wink5:
 

sunny_kiss

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja na danasnjem roku:
1. Kada se usluge evidentiraju kao prihod( tako nesto,odg je kad su isporucene)
2. Troskovi prema funkciji (nadopunit dvije crte)
3. AVR- izdatak predhodi trosku je odgovor
4. Nesto kod troska tamo,ugl odgovor je utrosak. Valjda kad se materijal stavlja u proizvodnju,jel to izdatak,rashod,il utrosak.
5. Sto je zajednicko bilanci i rdg?
6. Sto su prihodi i primjer poslovnih prihoda.
7.u OTP ne ulaze(4 su ponudjena odgovora, ja sam zaokruzila direktni rad)
8. U troskove razdoblja ulaze ( 4 ponudjena odg,ja sam zaokruzila troskovi uprave)
9. Izracunat neka dva zadatka
10. Metoda ekvivalentnih brojeva nadopunit definiciju.
Od zadataka su bili: metoda ekvivalentnih brojeva, zadatak s knjizenjima (14 promjena) i rdg po prirodnim vrstama.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks