AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Promjena naziva specijalist javne uprave u magistar upravnog prava

05052711

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo ljudi svaki prijedlog je dobro došao...Kolegica ili kolega filmar dobro zbori...Ja se slažem i stvarno su dobri argumenti
 

Dolla

Miss Gates
Podržavam inicijativu, ako je komparativno prihvaćena titula magistra, zašto tako ne bi bilo i kod nas? Magistar/ica javne uprave zvuči x puta bolje i ozbiljnije nego specijalist/ica javne uprave.
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Magistar upravnog prava - podržavam!!!!!!! Najvažniji predmeti su nam upravna znanost i upravno pravo i mislim da zaslužujemo tu titulu....
 

dobar dan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ideja je super, ali mislim da peticija kao takva ima funkciju i smisao samo kao prilog nekakvom prijedlogu koji bi izradili renomirani stručnjaci za upravu tip Koprić.
koliko je meni poznato razlog zbog kojega se neki nazivi specijalist i stručnih specijalista ne bi izjednačavali jer bi time masu privatnih specijalističkih fakulteta (npr. Baltazar Krčelić) bilo izjednačeno sa državnim fakultetima, ali opet možda sam i u krivu
 

jelenko.wt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ideja je super, ali mislim da peticija kao takva ima funkciju i smisao samo kao prilog nekakvom prijedlogu koji bi izradili renomirani stručnjaci za upravu tip Koprić.
koliko je meni poznato razlog zbog kojega se neki nazivi specijalist i stručnih specijalista ne bi izjednačavali jer bi time masu privatnih specijalističkih fakulteta (npr. Baltazar Krčelić) bilo izjednačeno sa državnim fakultetima, ali opet možda sam i u krivu
Al mi spadamo pod Pravni fakultet i lako je razlikovati nas "specijalistički" i privatne fakultete.
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Al mi spadamo pod Pravni fakultet i lako je razlikovati nas "specijalistički" i privatne fakultete.
slažem se s tobom....hrpetina ljudi kad ima kažem neznaju baš što točno studiram, a i sami me pitaju šta ćeš kad završiš onda biti magistar upravnog prava-znači ljudi idu za svojom logikom razmišljanja jer nikom nebi ni pala na pamet ideja da netko tko 5 godina studira na sveučilištu i to na pravnom fakultetu bude specijalist javne uprave :hm:
 

Tourniquet

jane doe.
Podržavam.
Ali mi pošto smo stručni studij, a ne sveučilišni ne možemo nikako imati titulu magistar jer bi se na taj način izjednačili sa sveučilišnim studijem. Možda eventualno da smisle neki naziv tipa "stručni magistar" da se razlikuje od sveučilišnog :confused: Ali slažem se da ovo nema smisla.
 

05052711

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jučer mi se javio kolega koji je diplomirao u Rijeci.Njima su profesori rekli da je Mrsić već dao u proceduru promjenu ali je zbog trenutnog stanja stopirano te da bi se trebali zvati Magistri prava javne uprave
 

mape5

Super Moderator
Neka nam daju nazive kad se završi specijalistički, magistar specijalist državne uprave ili magistar specijalist lokalne samouprave, pošto imamo ta dva modula.
 

filmar

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Što je magistarska razina drugog bolonjskog ciklusa?
Da bi se određeni stupanj visokoškolskog obrazovanja mogao smatrati ili supstancijalno
izjednačiti s akademskim nazivom magistar/Master, potrebno je da kvalifikacije koje se
stječu na tom stupnju odgovaraju razini 7 Europskog kvalifikacijskog okvira.
Magistarska razina drugog bolonjskog ciklusa traži da osoba ima
"... kvalifikacije za samostalno upravljano teoretsko i praktično učenje, pri čemu je
jedan njegov dio stvaranje novog znanja u specijaliziranom području i predstavlja
osnovu za originalnost u razvoju i/ili primjeni ideja, često u kontekstu znanstvenog
istraživanja. Te kvalifikacije također pokazuju sposobnost integracije znanja i
formuliranje sudova koji uzimaju u obzir socijalne i etičke probleme i odgovornosti,
te odražavaju iskustvo upravljanja promjenama u kompleksnom okolišu.4


4 COMMISSION STAFF WORKING DOCUMENT TOWARDS A EUROPEAN
QUALIFICATIONS FRAMEWORK FOR LIFELONG LEARNING, Brussels, 8.7.2005 SEC(2005) 957
 

mopsy4ever

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Inicijativa je odlicna i trebali bi dobiti drugaciji naziv s obzirom na to gdje studiramo i na tezinu studija, ali ne mozemo dobiti naziv magistar, dok ne postanemo sveucilisni studij, stoga su prof. Kopric, rektor sveucilista i nas dekan i ostali na nasem fakultetu odrzali raspravu o nazivlju i omogucavanja nastavka studija, no ono sto se utvrdilo da postoji mogucnost, ali da se treba smisliti nacin da se mi nekako izjednacimo , bilo kroz promjenu programa ili polaganja nekih ispita razlike, uglavnom, na tome se radi i trebalo bi biti u neko dogledno vrijeme nesto pokrenuto, ali s obzirom koliko je trebalo za sredivanje ovog studija, mozemo se samo nadati da ce to ici u nekom dobrom smjeru uskoro. Dobro je da uopce postoji svijest kod kljucnih osoba o postojanu problema i da se radi na tome.
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Prvo i osnovno-za sebe i u svojim očima ću nakon diplome(1 ispit još) 5 godišnjeg studija biti magistar struke bez obzira što u ovoj kvazi državi jedinoj u Europi nema sveučilišnog studija javne uprave. To nije moj problem.
Druga stvar, apsolutno podržavam inicijativu, prvenstveno da studij postane sveučilišni a potom i izmjenu titule(ja sam za ''magistar javne uprave'').
To će se dogoditi, prije ili kasnije, međutim što će to značiti za nas koji do tada postanemo specijalisti, to mi nije jasno.
Sumnjam da će nam po defaultu konvertirati specijalistički studij tj diplomu u sveučilišni.
Pretpostavljam da će studij minimalno-kozmetički izmjeniti a nama specijalistima će reći da moramo minimalno 7-8 ispita razlike polagati da postanemo magistri.
Ne vidim drugog načina, poznavajući dosadašnje postupanje nadležnih na fakultetu.
 

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
A sto je onda s pravnicima koji su zavrsili cetverogodisnji pravni studij i stekli dipl.iur? Pa oni su bez polaganja ispita razlike konvertirali u mag.iur samo tako.. Mora se dogoditi nesto i kod nas po tom pitanju jer mi vise nismo veleuciliste.. mi smo pod sveucilistem..ok,mozda ce trebati neko vrijeme da se uvede i sveucilisni studij javne uprave,ali ako se u medjuvremenu uvede naziv mag.javne uprave, a mi postanemo strucni specijalisti javne uprave, po meni bi mi trebali imati pravo na promjenu naziva bez nekih uvjeta. Ne kuzim po cemu bi se onaj mag.javne uprave razlikovao od nekoga tko ima naziv strucni specijalist javne uprave ako bi se radilo o istovjetnim programima,jednakim obvezama itd...
 

mopsy4ever

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Prvo i osnovno-za sebe i u svojim očima ću nakon diplome(1 ispit još) 5 godišnjeg studija biti magistar struke bez obzira što u ovoj kvazi državi jedinoj u Europi nema sveučilišnog studija javne uprave. To nije moj problem.
Druga stvar, apsolutno podržavam inicijativu, prvenstveno da studij postane sveučilišni a potom i izmjenu titule(ja sam za ''magistar javne uprave'').
To će se dogoditi, prije ili kasnije, međutim što će to značiti za nas koji do tada postanemo specijalisti, to mi nije jasno.
Sumnjam da će nam po defaultu konvertirati specijalistički studij tj diplomu u sveučilišni.
Pretpostavljam da će studij minimalno-kozmetički izmjeniti a nama specijalistima će reći da moramo minimalno 7-8 ispita razlike polagati da postanemo magistri.
Ne vidim drugog načina, poznavajući dosadašnje postupanje nadležnih na fakultetu.
Slazem se u potpunosti!

Magistar javne uprave i definitivno ce nam uvaljati do desetak ispita razlike :/
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks