AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Predavanja i općenito o specijalističkom - redovni studenti

Lola92

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav, zavrsila sam tri godine javne uprave i sad se dvoumim oko upisa dalje, pa ako netko moze iskreno napisati isplati li se, tj je li pomoglo oko pronalaska boljeg posla i place :) moze i u privatne poruke :)
 

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav, zavrsila sam tri godine javne uprave i sad se dvoumim oko upisa dalje, pa ako netko moze iskreno napisati isplati li se, tj je li pomoglo oko pronalaska boljeg posla i place :) moze i u privatne poruke :)
Ja sam ove godine upisala specijalistički, koliko vidim u svom okruženju gdje god traže traže specijalista odnosno VSS, iz tog razloga sam i upisivala nastavak. Što se tiče samog faksa, nije lagano kao što piše u prethodnim postovima, barem ne nama izvanrednima koji i radimo, zato jer su predavanja obavezna i nema online mogućnosti. Čak ni izborni predmeti nisu tako jednostavni kao što sam mislila da će biti.
Ako budeš upisivala, raspitaj se za izborne koji su jednostavniji, kao i seminar. Obavezno idi na kolokvije jer će ti olakšati ispit, ali ih isto nemoj olako shvatiti, treba učiti... Ja sam imala seminar iz Javnog menadžmenta i bilo je oke, i seminar iz jpp - to ako odabereš je obavezan dolazak, potpisujete se i imaš dvije opcije ili izraditi prezentaciju ili anketu - preporuka prezentacija. Izborni predmeti -Civilno društvo - ispit je pisanje eseja na odabranu temu. U drugom semestru sam imala odnos uprave s građanima (ima puno literature i nema skripte, kažu da su dovoljne prezentacije kojih isto ima puno.) Tako da si pogledaj prije izbora što ima koliko literature.
Izvanrednima je teško ići na predavanja jer su svaki dan od 17 do 20 sati, pa nam je uz posao to malo teže, ali oni koji idu redovno mislim da mogu sve to stići, i proći kolokvije. Ima dosta grupnog rada, i prezentacija pa bude i zanimljivo.
Uglavnom ja bih ti preporučila nastavak, pogotovo ak si mlađa i imaš vremena, jer kasnije bude sve kompliciranije.
 

IvanaSmb

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav ekipa svima,
molim Vas savjet vezano uz specijalistički diplomski studij.
Stručni studij javne uprave, 3 god. završila sam davne 2011. g. Na jesen planiram upisati izvanredno jos 2 god. specijalističkog studija buduci da radim. Zanima me da li odmah prilikom upisa upisujem I. i II. semestar (pitam radi odabira seminara i izbornih predmeta)?
Seminare iz kojih predmeta preporučate upisati s obzirom da radim i neću biti u mogućnosti pohadati predavanja, pa što je najlakše riješiti?
Također sam zainteresirana ukoliko netko želi prodati, pokloniti ili proslijediti na mail obaveznu literaturu.
Unaprijed hvala!
 

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav ekipa svima,
molim Vas savjet vezano uz specijalistički diplomski studij.
Stručni studij javne uprave, 3 god. završila sam davne 2011. g. Na jesen planiram upisati izvanredno jos 2 god. specijalističkog studija buduci da radim. Zanima me da li odmah prilikom upisa upisujem I. i II. semestar (pitam radi odabira seminara i izbornih predmeta)?
Seminare iz kojih predmeta preporučate upisati s obzirom da radim i neću biti u mogućnosti pohadati predavanja, pa što je najlakše riješiti?
Također sam zainteresirana ukoliko netko želi prodati, pokloniti ili proslijediti na mail obaveznu literaturu.
Unaprijed hvala!
Sve se bira odmah na početku i plaća sve odjednom, bez rata. Seminari su svi obavezni, čak su ove godine trazili određen postotak dolazaka na predavanja bez obzira sto si izvanredan. Seminari se uglavnom odrađuju kroz grupni rad, iz javnog menadžmenta se dobije tema pa se pise kao esej i onda prezentira na jednom zavrsnom predavanju. Seminar jpp je isto obavezan dolazak, ali nije strasno izrađuje se prezentacija na jednu od tema, ili sudjelujes u anketi. Izborni nisu tako lagani kao sto se pise, pogledaj koji ima manje literature za učiti, npr ne bih preporučila odnosi uprave s građanima, dok civilno drustvo se piše samo esej na odabranu temu. Navodno je engleski isto kao esej i prezentacija.
Online predavanja su ukinuta, te ne vrijedi sto radis ili daleko putujes ili imas malu djecu.
Ima puno kolokvija, i uvijet za izlazak je dolazak na predavanja. I preporučila bih izlazak na kolokvije, koji su bili online. Osobito kolokvij iz komparativne javne uprave, jer ako polozis oba kolokvija rijesio si ispit koji je dosta tezak. Ostali predmeti imaju kolokvije i onda imas manje gradiva za ispit.
Pismeni dijelovi ispita su online, osim iz službeničkog, usmeni su svi uživo.
Profesori su svi stvarno oke, i mozes ih pitati sto god te zanima.
Skripte na forumu su isto dobre, osim za javne politike jer se mijenjala prof.
Dosta toga se moze nauciti i kroz prezentacije koje stavljaju na merlin.
Merlin je online platforma di dobijes lozinku i kor ime, te tamo pratis literaturu i obavijesti.
Mozda je novo od 2011 i studomat, i nema više indeksa.
Tete i striček u referadi su isto oke, odgovaraju na mailove i nisu bezobrazni.
 

ancica987

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav, planiram ove godine upisati specijalisticki studij pa me zanima kada ce otprilike staviti obavijest o upisima i kada pocinju predavanja? Procitala sam na forumu koje izborne predmete i seminare upisati, pa ako netko moze napisati dojmove s ove godine bila bih zahvalna..
 

doroteja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav, planiram ove godine upisati specijalisticki studij pa me zanima kada ce otprilike staviti obavijest o upisima i kada pocinju predavanja? Procitala sam na forumu koje izborne predmete i seminare upisati, pa ako netko moze napisati dojmove s ove godine bila bih zahvalna..
Ne sjećam se sad točno kad su stavljali obavijest o upisima, ali mislim da negdje krajem rujna otprilike. Predavanja su počela negdje sredinom listopada, ako se ne varam.
A što se tiče dojmova, sve u svemu prva godina je okej. Nećemo se lagat, nije lagano kao što se priča, ali nije ni nerješivo. Naravno, to je uvijek individualno jer nekome treba manje učenja, nekome više. Ima kolokvija tako da se neki predmeti mogu kompletno ili polovično kolokvirati. Odmah se upisuje cijela godina pa je dobro prije istražiti izborne predmete da se ne zezneš kao ja.
Uglavnom, svakako preporučujem psihologiju javne uprave i civilno društvo koji su u prvom semestru, a nikako ne preporučujem odnose uprave s građanima i nacionalne manjine iz drugog semestra jer ima previše literature, a izborni su predmeti. Daleko od toga da ta dva predmeta nisu zanimljiva, ali bilo je više literature od nekih obveznih predmeta. Što se seminara tiče, upisala sam ih iz predmeta temeljni komparativni upravni sustavi u prvom semestru i javne politike u drugom i oba su mi bila skroz okej. Dolasci su bili obvezni.
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
i ja razmišljam o upisu na specijalističi na jesen..molim Vas sviježe dojmove.....koje izborne odabrati..što nisu obvezna predavanja,(radim,obitelj, koliko je teže u odnosu na predhodne 3 godine,,,Molim Vas pomoć da nam olakšate,..svaki savjet bi dobro došao i da kako je izvanrednim studentima jer i ja ču morati biti izvanredni....Hvala Vam puno
 

Sinke1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dobar dan studentima!
Evo ja se namjeravam nakon višegodišnje pauze vratiti i nastaviti studij,još te dvije godine za magistra upravnih znanosti.Puno stvari mi je novo(neznam ni kak funkcionira studomat:)).Uglavnom jedna stvar mi sad nije najviše jasna pa bi volio da mi netko potvrdi ili razjasni.Čitam obavijest o upisima na Stručni diplomski studij Javne uprave na stranici od Pravnog fakulteta,pa gledam točku 1. UVJETI UPISA,KATEGORIJE PRISTUPNIKA,ima od 1a do 1e...po tome spadam pod 1b)...valjda jer neznam koja bi druga bio)... Pristupnici koji su završili trogodišnji stručni upravni studij na Pravnom fakultetu u Zagrebu,odnosno Društvenom veleučilištu u Zagrebu istekli 180 ECTS bodova..slijedeće što piše je RAZLIKOVNI ISPIT...S obzirom da spadam pod kategoriju 1b)piše da trebam položiti predmet Europski nacionalni prostor i nacionalna uprava (5 ECTS). Kad sam bio prije ljeta na informativnom razgovoru za nastavak studija u referadi mi je rečeno da trebam položiti 3 razlikovna ispita,osim ovog navedenog i Politologiju i Upravljanje ljudskim potencijalima...Da li je tu došlo do neke promjene ili sam ja ovo krivo skužio.Molim ako mi netko može odgovoriti.
 

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da puno povratnika je bilo dužno položiti razlikovne ispite koje si nabrojao.
Ne brini, provjeri još jednom prije upisa, ali sigurno je da ćeš ih polagati.
Mali savjet: Europski nac.prostor i nac.upravu i Upravljanje ljudskim potencijalima položi putem kolokvija ako budu nudili u toj akademskoj godini i ako ti je tako lakše...većini studenata je bilo lakše!
 

Sinke1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hvala za savjet.Svakako ću iskoristiti svaku mogućnost kolokvija,svaku mogućnost da si maksimalno olakšam,jer teško je nakon toliko godina opet ući u proces učenja.Počeo sam malo politologiju proučavati već sad na temelju ovih skripta iz skriptarnice.Samo neznam svaka je drugačija,osim toga tu su i sva moguća pitanja sa raznih rokova koja pak ne mogu sva naći u tim skriptama.Poprilično mi je komplicirana ta politologija i ako postoji mogućnost kolokvija sigurno ću je iskoristiti....Ovo sam pročitao na stranici od Pravnog za jedan ispit razlike pa me je zbunilo.
 

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
I morati ćeš biti na predavanjima, to ti je uvijet ako će nuditi kolokvije, a i ako ti je predmet upisan u tom semestru dužan si ga inače odslušati.
 

Rade Tuga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav, namjeravam upisati. Kolko je zahtjevan studij? Je li lakše u odnosu na preddiplomski? Jel se da položit u roku?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks