AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Predavanja i općenito o specijalističkom - redovni studenti

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav, namjeravam upisati. Kolko je zahtjevan studij? Je li lakše u odnosu na preddiplomski? Jel se da položit u roku?
Po mom misljenju je laksi, i da se u roku sve rijesiti ako ne propuštaš nijedan rok. Evo ja sam 5 godina, upisala sam izvanredno i sve je u roku islo, kolegice su uspjele vec u 6 mjesecu diplomirati uz djecu i posao. Tako da se da. Ako ides redovno, i slušas predavanja puno je lakse. Dosta toga se rijesava putem kolokvija, i komunikacija sa profesorima je opustenija.
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
molim Vas može netko napisati koji predmeti na 4 god.tj. prvoj god.diplom.spec.studija
imaju kolokvije a koji samo ispite te dal su ti ispiti pismeni pa usmeni ili samo usmeni
isto tako me zanima koji izborni su najlakši na četvrtoj god,
te na petoj godini koji je lakši modul
molim Vas odgovore, želim upisati nastavak studija ,završila sam 3 godine stručnog studija javne uprave, ali uz obitelj i posao od 8 do 16 sati
pomalo me strah dal ću uspjeti
ima neka dobra dušica da mi odgovori
 

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
molim Vas može netko napisati koji predmeti na 4 god.tj. prvoj god.diplom.spec.studija
imaju kolokvije a koji samo ispite te dal su ti ispiti pismeni pa usmeni ili samo usmeni
isto tako me zanima koji izborni su najlakši na četvrtoj god,
te na petoj godini koji je lakši modul
molim Vas odgovore, želim upisati nastavak studija ,završila sam 3 godine stručnog studija javne uprave, ali uz obitelj i posao od 8 do 16 sati
pomalo me strah dal ću uspjeti
ima neka dobra dušica da mi odgovori
Pa evo sto se tiče kolokvija, to su mijenjali prosle u odnosu na pretprošlu godinu, pa bih preporučila svakako da vidite kod svakog predmeta ovjde na forumu. Za izborne, ja sam imala psihologiju riješila ju putem 2 kolokvija, civilno dr i javna uprava za ispit je pisanje eseja isto bez problema, nacionalne manjine uči se skripta sa foruma i članak od prof isto bez dugog učenja, odnosi uprave s građanima tu sam malo.više imala za učit i taj ne bih preporučila za izborni. Na prvoj godini bira se i seminar, to je uglavnom zajednički rad u grupama, ja sam imala javni menadžment i javnoprivatno partnerstvo, izrađilavi smo zajedno neki esej i radili prezentaciju. Taj dio sa odabir seminara vidite jos po forumu, mislim da ako uzmete npr iz sudske smanji se dio gtadiva za ispit ali nisam 100 posto sigurna. Smjer na 5 god je ekonomski i nisam požalila. Uglavnom sve smo učili po skriptama sa foruma, i imali smo grupu na whatsupp redovni i izvanredni skupa te nam je ona bila odlična za razmjenu informacija kao i skripti.
 

Sinke1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Koji su predmeti ili predmet sa prve godine spec.studija najteži,najopsežniji ajmo reći najproblematičniji za položiti?.....Sad ću u 10 mj. upisati,kao izvanredni,pa prvo moram položiti tri razlikovna(na žalost) a onda bi krenuo ne ove redovne pa si mislim napraviti neki plan,redoslijed
 

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Koji su predmeti ili predmet sa prve godine spec.studija najteži,najopsežniji ajmo reći najproblematičniji za položiti?.....Sad ću u 10 mj. upisati,kao izvanredni,pa prvo moram položiti tri razlikovna(na žalost) a onda bi krenuo ne ove redovne pa si mislim napraviti neki plan,redoslijed
Definitivno sudska kontrola uprave i komparativna uprava su najtezi, pogotovo ako imate cijelo gradivo za odgovarati. Iz sudske je pismeni i usmeni ispit, iz komparativne usmeni
 

Niksss19

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Koji su predmeti ili predmet sa prve godine spec.studija najteži,najopsežniji ajmo reći najproblematičniji za položiti?.....Sad ću u 10 mj. upisati,kao izvanredni,pa prvo moram položiti tri razlikovna(na žalost) a onda bi krenuo ne ove redovne pa si mislim napraviti neki plan,redoslijed
Javni menadzment definitivno, uzasan predmet iz kojeg postoji iskljucivo samo usmeni.
Sudska nikakav problem ukoliko se polozi preko kolokvija, ukoliko ne onda je stvarop opsezno gradivo koje treba polagati (zup,zus,konvencija,povelja,ustavni zakon).
 

jelena.vid

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Još jedno pitanje...Koji predmeti sa specijalističkog imaju kolokvije?
Komparativna javna uprava, sudska kontrola uprave,sociologija, međunarodni odnosi, organizacijski razvoj, javne politike, komparativni politički sustavi ako si redovan student.
A od razlikovnih politologija, EUP i ULJP.
Ja sam tako imala, sad ne znam jel se što promjenilo.
 

Sinke1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Komparativna javna uprava, sudska kontrola uprave,sociologija, međunarodni odnosi, organizacijski razvoj, javne politike, komparativni politički sustavi ako si redovan student.
A od razlikovnih politologija, EUP i ULJP.
Ja sam tako imala, sad ne znam jel se što promjenilo.
Ja sam izvanredni.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks