AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Predavanja i općenito o specijalističkom - redovni studenti

~crystal~

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Neznam gdje da postavim pitanje, zanima me što preporučate da se uzme za seminar iz ljetnog semestra na prvoj godini? Dvoumim se izmedu javnih politika i komparativnih političkih sustava. Ima li itko nekakav savjet? :)
 

Valentina8

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Neznam gdje da postavim pitanje, zanima me što preporučate da se uzme za seminar iz ljetnog semestra na prvoj godini? Dvoumim se izmedu javnih politika i komparativnih političkih sustava. Ima li itko nekakav savjet? :)
ja sam uzela službeničko i nisam požalila. biraš ili seminarski kolokvij ili baš pisanje seminara (a to ako nisi pisao seminar u 1.semestru, onda MORAŠ pisat sad, a ak si pisao, onda biraš). Taj seminarski kolokvij nije težak, dobije se zadatak napisat neko rješenje i to pišeš doma, dobiješ rok do kojeg moraš predat. A primjere rješenja smo radili na satovima. Tak da službeničko je stvarno pis of kejk, bar meni. A za komp. političke sustave sam čula da je to malo teže, sad nez el to istina.
 

jelenko.wt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja sam isto imala službeničko, zanimljivo je i lagano je za riješiti, al ne olakšava polaganje ispita.
Preporučila bi da uzmeš Komparativne političke sustave jer onda imaš kolokvije pa ti je lakše položiti ispit. Za Javne politike su se kolege žalile da je dosta konfuzno i da im nije baš previše koristilo.
 

Dolla

Miss Gates
Neznam gdje da postavim pitanje, zanima me što preporučate da se uzme za seminar iz ljetnog semestra na prvoj godini? Dvoumim se izmedu javnih politika i komparativnih političkih sustava. Ima li itko nekakav savjet? :)
Komparativni su ti jako dobar izbor, imaš kolokvije da odmah riješiš ispit prije ljetnih rokova, i prof. Jelušić nije strog sa ocjenama. :)
 

Tourniquet

jane doe.
Ne znam gdje da postavim upit jer nemamo temu za izvanredne niti onu temu poredaj po težini ispite :confused:

Ugl izvanredna sam i radim i sad bi pripremila neke ispite za ljeto/jesen. Nemam puno vremena a bome ni koncentracije za učenje. Mislila sam sudsku za srpanj, a sociologiju i psihologiju za rujan, ali onda sam proučila svo to gradivo iz sudske i skužila da ima baš jako jako puno i da bi tu trebalo dobro zagrijat stolicu, a možda i ne bi stigla pošto radim.
Pa sam možda mislila da platim sad tu sudsku pošto radim samo još do kraja prosinca pa bi imala cijeli siječanj za to štrebanje. A da sada za srpanj učim sociologiju, a za rujan psihologiju. Onda bi morala platit samo sudsku i seminar.
Kaj vi mislite? Ima li ovdje netko tko je položio ove predmete pa da ih malo usporedi? Hvalaaa ;)
 

DOMAGOOJ

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ne znam gdje da postavim upit jer nemamo temu za izvanredne niti onu temu poredaj po težini ispite :confused:

Ugl izvanredna sam i radim i sad bi pripremila neke ispite za ljeto/jesen. Nemam puno vremena a bome ni koncentracije za učenje. Mislila sam sudsku za srpanj, a sociologiju i psihologiju za rujan, ali onda sam proučila svo to gradivo iz sudske i skužila da ima baš jako jako puno i da bi tu trebalo dobro zagrijat stolicu, a možda i ne bi stigla pošto radim.
Pa sam možda mislila da platim sad tu sudsku pošto radim samo još do kraja prosinca pa bi imala cijeli siječanj za to štrebanje. A da sada za srpanj učim sociologiju, a za rujan psihologiju. Onda bi morala platit samo sudsku i seminar.
Kaj vi mislite? Ima li ovdje netko tko je položio ove predmete pa da ih malo usporedi? Hvalaaa ;)
za sociologiju ti ne treba više od 4 dana učenja.. pitanja se vrte po forumu - nauči njih (dosta za usmeni i pismeni)
psihologija - dva dana i dosta.. na stranici faksa (pod katedrom psihologija) profesor je napisao pitanja na koja se treba bazirati..

sudska - 2 tjedna učenja sasvim dosta - isto imaju pitanja na forumu i na pismenom se stalno ponavljaju.. Mateja je na usmenom super - lako možeš izvući dobro ocjenu..
sve skupa - nisu predmeti teški..
[DOUBLEPOST=1464627821,1464627693][/DOUBLEPOST]
Ja sam isto imala službeničko, zanimljivo je i lagano je za riješiti, al ne olakšava polaganje ispita.
Preporučila bi da uzmeš Komparativne političke sustave jer onda imaš kolokvije pa ti je lakše položiti ispit. Za Javne politike su se kolege žalile da je dosta konfuzno i da im nije baš previše koristilo.
ja sam imala javne politike i bilo je odlično.. Analizirali smo strategije. Ako želiš nešto drugačije, uzmi si ovo... nema štrebanja, pisanja prezentacija i izlaganja.. Samo na kraju izaberes jednu strategiju, analiziraš ju kao na vježbama iz seminara i gotovo.. PREPORUČAM..
 

Luna20

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, da ne listam sad cijelu temu jer nemam vremena,jel ja kao redovan student na specijalističkom moram pohađati sva predavanja? I kako su otprilike raspoređena,jesu li svaki dan i koliko ih je? Puno hvala.
 

bemartina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege imam pitanje, upisujem sada 1 godinu spec izvanredno... Zanima me koje predmete da si izaberem? Vidim da treba i seminare nekakve? Radim pa bi si uzela neke koji nisu preteski niti prekomplicirani za naucit i poloziti uz posao (ako uopce postoje takvi :D), pa bih vas molila za savjete ili preporuke sto izabrati
 

andrijanak

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zna li tko može li se ona zamolba za testiranje indeksa bez potpisa podnijeti samo ako ti fali 1-2 potpisa, ili moze ako ti fali i (puno) više od toga?
 

Tourniquet

jane doe.
Zna li tko može li se ona zamolba za testiranje indeksa bez potpisa podnijeti samo ako ti fali 1-2 potpisa, ili moze ako ti fali i (puno) više od toga?
I mene zanima to..ja sam izvanredna i zanima kada i kome moramo tu zamolbu pisati. Nadam se da će objaviti kada budu upisi..ja sam mislila samo uplatit tih 150kn i priložit to kad ću se doć upisivat.
 

andrijanak

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
I mene zanima to..ja sam izvanredna i zanima kada i kome moramo tu zamolbu pisati. Nadam se da će objaviti kada budu upisi..ja sam mislila samo uplatit tih 150kn i priložit to kad ću se doć upisivat.
Poslala sam mail u referadu, ovo mi je napisala sanja:
"Da, u slučaju da ne sakupite potpise pri upisu uz indeks i dokaz o uplati školarine (nakon što provedete upis na studomatu) dostavite, odnosno priložite i molbu za testiranje bez potpisa nastavnika. Prilog molbi je dokaz o uplati naknade za testiranje.

Upisi će se provoditi u drugoj polovici rujna. Sve obavijesti i upute biti će pravovremeno objavljene na mrežnoj stranici studija i oglasnim pločama fakulteta."
 

L0rY

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Studenti 5 godine!, koji modul preporucujete da se odabere? Drzavnu upravu ili lokalnu samoupravu? Koja je laksa/teza, zahtjevnija, profaci? Hvala :)
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolege imam pitanje, upisujem sada 1 godinu spec izvanredno... Zanima me koje predmete da si izaberem? Vidim da treba i seminare nekakve? Radim pa bi si uzela neke koji nisu preteski niti prekomplicirani za naucit i poloziti uz posao (ako uopce postoje takvi :D), pa bih vas molila za savjete ili preporuke sto izabrati
Na seminare ces morati ici-preporucujem da si uzmes u prvom semestru kao prva dva odabira ili sudsku ili javni menadjment. Najbolji izbor. A sto se tice izbornih uzmi si socijalnu politiku, engleski ako kolko tolko baratas njime, javnu nabavu, europsko antidiskriminacijsko pravo....neces s njima pogrijesiti. Psihologija je jako zanimljiva profesor je zanimljiv ali se mora pod obavezno dolaziti na predavanja....sretnooo
 

chasei

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
I mene zanima to..ja sam izvanredna i zanima kada i kome moramo tu zamolbu pisati. Nadam se da će objaviti kada budu upisi..ja sam mislila samo uplatit tih 150kn i priložit to kad ću se doć upisivat.
otkad izvanredni trebaju potpise?
 

DOMAGOOJ

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, da ne listam sad cijelu temu jer nemam vremena,jel ja kao redovan student na specijalističkom moram pohađati sva predavanja? I kako su otprilike raspoređena,jesu li svaki dan i koliko ih je? Puno hvala.

skoro sva predavanja su obavezna (u semestru možeš 3 puta izostati iz svakog predmeta)... ukupno imaš 12 predmeta + 2 seminara..
predavanja su uglavnom bila ujutro ...

usput da napišem za sve koje zanima..
zimski seminar - uzmite si sociologiju ili sudsku - to je nekako najlakše, pa javni menadžmet i na kraju komp.j.uprava
ljetni semestar - bilo koji seminar da uzmete neće biti problema - puno su lakši od zimskog semestra...

izborni predmet:
zimski semestar - uzmite si obavezno javnu nabavu (svega par stranica za naučiti) i ljudska prava - ta dva su najlakša.. a još preporučujem psihologiju - ok je, samo što su predavanja obavezna...

ljetni semestar - nac. manjine ( profa će vam na početku nabiti jako puno literature, ali vjerujte skripta od 12 str je i više nego dovoljna ili ona skripta po pitanjima - 8str) i antidiskrim. pravo...

ugl.. ispiti nisu prelagani, ima dosta za učiti - jedina razlika u odnosu na prve 3 - što ćete lakše dobiti bolju ocjenu nego prije...
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
skoro sva predavanja su obavezna (u semestru možeš 3 puta izostati iz svakog predmeta)... ukupno imaš 12 predmeta + 2 seminara..
predavanja su uglavnom bila ujutro ...

usput da napišem za sve koje zanima..
zimski seminar - uzmite si sociologiju ili sudsku - to je nekako najlakše, pa javni menadžmet i na kraju komp.j.uprava
ljetni semestar - bilo koji seminar da uzmete neće biti problema - puno su lakši od zimskog semestra...

izborni predmet:
zimski semestar - uzmite si obavezno javnu nabavu (svega par stranica za naučiti) i ljudska prava - ta dva su najlakša.. a još preporučujem psihologiju - ok je, samo što su predavanja obavezna...

ljetni semestar - nac. manjine ( profa će vam na početku nabiti jako puno literature, ali vjerujte skripta od 12 str je i više nego dovoljna ili ona skripta po pitanjima - 8str) i antidiskrim. pravo...

ugl.. ispiti nisu prelagani, ima dosta za učiti - jedina razlika u odnosu na prve 3 - što ćete lakše dobiti bolju ocjenu nego prije...
ne slažem se jedino oko odabira zimskog semestra, ja sam išla na javni menadžment i stvarno smo rijetko dolazili, napisali rad, izlagali i svi dobili petice kod profesorice đurman il kak se već ono preziva, malo smo raspravljali o svakoj temi na seminaru i bilo je stvarno super. s tim da recimo pofesorica iz sudske je dosta diskriminatorna prema onima koji nejdu na njen seminar iz sudske, preferira svoje seminariste pa se zato predlaže da to studenti izaberu jer im je lakše kasnije dati sudsku kontrolu uprave.
 

andrijanak

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
U kojem roku bi nam trebali upisati ocjene u studomat? Bila sam jedina na ispitu i proslo je tjedan dana...da reagiram ili cekam jos? :-(
 

Katarina J

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kakva je situacija ukoliko se prenosi diplomski i jedan predmet iz ljetnog semestra (recimo regulacijski)? Negdje sam pročitala da ne plaća diplomski i taj predmet ukoliko se položi do početka ljetnog semestra. Jel može tko to potvrdit?

Hvala :D
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks