AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Predavanja i općenito o specijalističkom - redovni studenti

anastasia

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
I kod mene je identično. Ne nudi komparativne političke sustave jer je to ispit iz ljetnog semestra kojeg moramo položit do veljače u protivnom ga moramo ponovno upisat prilikom upisa ljetnog semestra . Više o tome imaš u temi o upisima. :)
 

chasei

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
I kod mene je identično. Ne nudi komparativne političke sustave jer je to ispit iz ljetnog semestra kojeg moramo položit do veljače u protivnom ga moramo ponovno upisat prilikom upisa ljetnog semestra . Više o tome imaš u temi o upisima. :)
dakle, ostao mi je predmet iz ljetnog semestra... i po tome, ja sad plaćam samo upisninu i do veljače ga moram polozit, u protivnom ga tek plaćam?
 

tattep

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
dakle, ostao mi je predmet iz ljetnog semestra... i po tome, ja sad plaćam samo upisninu i do veljače ga moram polozit, u protivnom ga tek plaćam?
Prošle godine sam ja u 09 mjesecu platila sve ispite koje do tad nisam položila, a upisala sam ih u toku akademske godine bez obzira iz kojeg semestra bili. Plus upisninu naravno
 

anastasia

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja imam 55 ECTS bodova tako da plaćam samo upisninu, a ako ne položim taj ispit do veljače moram ga opet upisati. U uputama piše sljedeće: Participacija školarine za redovite studente plaća se u pravilu jednokratno prilikom upisa u zimski semestar akademske godine. Iznimno, redoviti studenti koji plaćaju maksimalni iznos participacije školarine od 7.200 kuna plaćaju participaciju školarine u dva obroka – prvi prilikom upisa u zimski semestar, a drugi prilikom upisa u ljetni semestar. Dakle plaćaš sada, a upisuješ poslije. Moj savjet je da pošalješ Sanji e-mail jer ćeš od nje dobiti točnu informaciju.
 

capica

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
zna li tko kakva je procedura sa onima koji su upisivali prvu godinu specijalističkog ali sa razlikovnim predmetima (uljp, eup, politologiju), a nisu uspijeli sve položiti (konkretno meni ostao još uljp),kak se oni dalje upisuju? jel ima tko isti slučaj?!?
 

martina_sk

Administrator
dakle, ostao mi je predmet iz ljetnog semestra... i po tome, ja sad plaćam samo upisninu i do veljače ga moram polozit, u protivnom ga tek plaćam?
tako je. sad ga ne upisuješ i ne plaćaš a ako ga položiš do upisa u ljetni semestar ne moraš ga tad platiti.
 

Antonija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
i ja imam isti slučaj,ja sam položila samo politologiju,a ostao mi eup i uljup. sad neznam jel mogu ta dva upisat u zimskom ili uljp miram i ljetnom? :confused: :confused:
imam ukupno 34 boda. koliko bodova mogu upisat sad u zimskom semestru?
 

bett

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
i ja imam isti slučaj,ja sam položila samo politologiju,a ostao mi eup i uljup. sad neznam jel mogu ta dva upisat u zimskom ili uljp miram i ljetnom? :confused: :confused:
imam ukupno 34 boda. koliko bodova mogu upisat sad u zimskom semestru?
Jel ti studomat dozvoljava upis?
 

Marinchy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ako nam je ostao 1 ispit sa 1. god. možemo li polagati ispite s 2. ili prvo moramo riješiti taj koji nam je ostao?
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
mora se sve riješiti s prve godine i tek onda ispiti s druge godine. Jedino kod nekih profesora se može položiti kolokvij pa onda kao čuvaju ocjenu do nekog vremena i to je to.
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav ekipa, evo ove godine upisujem redovno specijalistički...odradila sam godinu dana stručnog ospsobljavanja, od posla ni P pa se vraćam faksu..dajte kažite vi koji ste već ovo prošli kako je? jel teže od prve tri godine? kolko vidim predmeta ima po semestru fest..dali ima iz svih predmeta kolokvij?? hvala :awesome:
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo jedne informacije za izvanredne studente: na kraju uputa za upis izvnerednih studenata piše da smo obavezni pohađati nastavu i dobiti potpis na kraju semestra. Poslala sam pitanje Sanji da li je stvarno obavezno i da li ima kakvih posljedica ako netko ne ide na predavanja, odgovorila mi je ovo:
Poštovana
Pravilnik o studiju u članku 5. propisuje
(1)Studenti su dužni pohađati nastavu.
(2)Nastavnik potpisom na kraju semestra potvrđuje da je student uredno pohađao nastavu.
Članak 44. propisuje
(1) Status studenta stječe se upisom na Fakultet.
(2) Student može biti redovit ili izvanredan.
(3) Redoviti student studira prema studijskom programu koji se temelji na studiranju u punom radnom vremenu.
(4) Izvanredni student studira isti studijski program kao i redoviti, ali prema posebnom izvedbenom planu.

Eto, možda bi bilo pametno pitati svakog profesora posebno da li je obavezno dolaziti na njegova predavanja, jer ako netko ne može stići na predavanja, a mora obavezno dolaziti, onda nema smisla niti upisivati drugu godinu. Bljah!
 

~crystal~

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kada cemo znati koji smo seminar dobili odnosno koji nam je dodijeljen?
To treba pisat na studomatu ili? Na njega se ne mogu ulogirat. Mislim, u pon pocinju predavanja a jos uvijek to neznam/neznamo :/
Ima li tko kakvih inf?
 

DOMAGOOJ

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
to i mene zanima.. ni ja se ne mogu ulogirati na studomat.. zovem sad Sanju (stalno je zauzeta).. ako ju uspijem dobit, javim info. na forum..

kaže Sanja kroz sat vremena objavit će na web-u raspored seminara. A nove lozinke za studomat možete podić u pon. kod nje od 13-14h ili 19.10. kad ćemo moći podić i indekse.. pozz
 

lock

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Može li tko objasniti zašto ne mogu prijaviti ispite, da li je potrebno prvo završiti sa predavanjima iz određenog kolegija kojeg želimo prijaviti tj. polagati ili je kvaka u nečemu sasvim drugom?
 

capica

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
tako je, tek nakon odlušanog kolegija možeš prijaviti ispite....znači predmete iz zimskog semetra od 2mj, a ljetni semestar od 6mj.
 

tapravnica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege izvanredni, postoje li neka "sankcija" u slučaju da ne prikupimo neki od potpisa? Nemogućnost polaganja ispita ili?
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolege izvanredni, postoje li neka "sankcija" u slučaju da ne prikupimo neki od potpisa? Nemogućnost polaganja ispita ili?
To još nitko nije definirao, sve je to kao ima posljedica ali ih nitko ne navodi. Mislim da možda ništa od tih famoznih sankcija ali se ne usudim provjeriti pa idem na predavanja koliko stignem. Nemam pojma kada će se i gdje dijeliti potpisi pa ako netko zna neka napiše. Hvala.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks