AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Prebacivanje s faksa na faks

coolyou

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Možemo li mi koji smo diplomirali upravu prebaciti se na neki drugi faks i nastaviti studirati izvanredno jel to netko napravio i na koji faks bi bilo najbolje u smislu da ima najmanje razlike tipa (ekonomija).
Možeš na pravu ostavriti direktan upis nakon diplome DVZ.a. Tada ideš od porfesora do profesora i kumiš i moliš za priznanje sličnih ili istih ispita. Uglavnom te budu odhebali uz polaganje razlike. Kolio ti se to isplati pojma nemam.

Za neke poslove u javnoj upravi nije biran fas (smjer) bitna sprema.
Nije. Samo ljubav je bitna.

Hvala!
Živio!
 

andrea12

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Upravni studij na sveučilišnoj razini

trebala bih diplomirati u 9.mjesecu i htjela bih onda upisati pravni fakultet,da li imam pravo na upis bez polaganja prijemnog i ako ne diplomiram do 9.mjeseca da li se može upisati tijekom trajanja godine?;)
 

Nela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Upravni studij na sveučilišnoj razini

ja sam na smotri sveučilišta pritala tetu iz referade na pravu i rekla mi je da nakon što diplomiraš možeš se prebaciti na pravo, kao izvanredan student.
ako hoćeš biti redovan moraš na prijamni
i onda ideš od prof do prof i moljakaš da ti priznaju ispite
a ovo drugo ne znam ali nekako sumnjam
otiđi u njihovu referadu i provjeri sve pojedinosti
 

spooks

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
...a kada se sa Socijalnog rada želiš prebaciti na Upravni, a nemaš više studentska prava?
Naime, na 1. god. dala sam 4 ispita, ostala trudna, rodila ...pa opet rodila i sada više nemam studentska prava na tom faksu.
Ne znam da li je moguće prebaciti se bez razredbenog ispita...tko zna odgovor?
 

lila_887

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
malo sam čitala prijašnje postove, ali ako mi može netko još malo pojasniti... prebacivanje sa uprave na pravo npr. ako sam završila tu prvu godinu i htjela bi se prebaciti na pravo ne mogu nego moram pisati prijemni da upadnem?

i nakon završetka studija na DVZ-u mogu ostvariti direktan upis na pravo, no kao izvanredni student (i da li je bitno ako jesi li na DVZ-u izvanredan ili redovan student)? jel zna netko možda kakva je procedura oko toga (jer ja naime nisam u to upućena baš...)

i da li prilikom tog direktnog upisa na pravo kod priznavanja nekih ispita gledaju li ocjene ili to nije bitno?

jel znate da li će se uvođenjem državne mature nešto promijeniti u vezi tog izravnog upisa na pravo??

malo sam čitala prijašnje postove, ali ako mi može netko još malo pojasniti... prebacivanje sa uprave na pravo npr. ako sam završila tu prvu godinu i htjela bi se prebaciti na pravo ne mogu nego moram pisati prijemni da upadnem?

i nakon završetka studija na DVZ-u mogu ostvariti direktan upis na pravo, no kao izvanredni student (i da li je bitno ako jesi li na DVZ-u izvanredan ili redovan student)? jel zna netko možda kakva je procedura oko toga (jer ja naime nisam u to upućena baš...)

i da li prilikom tog direktnog upisa na pravo kod priznavanja nekih ispita gledaju li ocjene ili to nije bitno?

jel znate da li će se uvođenjem državne mature nešto promijeniti u vezi tog izravnog upisa na pravo??
zar mi nitko ne može odgovorit na post?! bilo tko, itko?? :confused:
 

redruM

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolko ja znam, ta shema sa prebacivanjem izgleda tak da ti ponovo ideš na prijamni za pravo i onda žicaš profesore da ti priznaju ocjene sa predmeta koje si imala tu,a ponavljaju se na pravo.

Najbolje bi ti bilo da odeš u našu referedu + u referadu na pravu i sama saznaš,jer tu ti svaki može napisat neku (dez) informaciju koju je čuo.
 

lila_887

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolko ja znam, ta shema sa prebacivanjem izgleda tak da ti ponovo ideš na prijamni za pravo i onda žicaš profesore da ti priznaju ocjene sa predmeta koje si imala tu,a ponavljaju se na pravo.

Najbolje bi ti bilo da odeš u našu referedu + u referadu na pravu i sama saznaš,jer tu ti svaki može napisat neku (dez) informaciju koju je čuo.

aha, ok u svakom slučaju hvala
 

andrea12

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nadam se da ću diplomirati u 10.mjesecu i htjela bi onda upisati izvanredno pravo pa me zanima da li netko ima iskustva sa tim,kako to ide?;)
 

Žuža

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitala sam prošle godine u referadi pravnog i bilo mi je rečeno da na prijemni ne moram ići ali da upisujem prvu godinu i individualno se s profesorima dogovaram koji predmet i u kojem opsegu će mi priznati ako to on želi. Na stranicama Pravnog fakulteta u Osijeku i Rijeci jasno i glasno su popisani predmeti iz Uprave koji se priznaju u cjelosti, koji djelomično a koji se ne priznaju na pravu tako da budući student odmah zna, i prije nego upiše, koliko predmeta mora položiti iz koje godine na pravu jer i to je bitno i možda i o tome ovisi da li će se uopće neko upustiti u avanturu zvanu studiranje na pravnom fakultetu. Jedino u Zagrebu ne možeš dobiti u referadi takvu informaciju!
 

Sara1987

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da li se mogu na bilo koji drugi faks prebaciti s ovom upravnog studija, a da nije pravo??? probala sam danas na FPZG, ali nisam uspjela jer je ovo naše veleučilište, a oni primaju samo sa sveučilišta...hvala
 

Twity

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav svima. Imam sljedeći problem:željela bih se prebaciti s prava na upravu(znam kakvo mišljenje većina vas ima o tome, ali nemam drugog izbora)i bila sam u referadi u 7.mjesecu i tada mi je gospođa rekla neka dođem početkom 9. na upis i ja sam došla 2.9. no tada mi je rekla neka dođem 14.9.(usput nisam iz Zagreba nego iz Delnica), ali sad gledam na stranici od faxa da su upisi bili zaključno sa 3.9.Jesu to oni mene zeznuli ili za one koji se prebacuju s prava postoji posebni rok za upis? Molim vas da mi odgovorite ako znate nešto o tome! Hvala!
 

Nela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ne znam kakvo mišljenje ima većina o tome ali za početak dobrodošla :)
ovo što si ti vidjela je bilo valjda za one koji su išli na prijamni(brucoši)
za nas koji već studiramo su upisi od 14.9., tako da ti možda tu spadaš
ne znam ti nažalost ništa više reći
 

Twity

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ma dosta ljudi mi je reklo da sam luda zato što se prebacujem na upravu, no možda sam pogriješila i vi ne mislite tako, u tom slučaju se ispričavam :)..
Puno ti hvala Nela na dobrodošlici, na brzom odgovoru i jako ohrabrujućim vijestima! Idem jj sad pakirat stvari za Zg. Pozz
 

Ninek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav svima. Imam sljedeći problem:željela bih se prebaciti s prava na upravu(znam kakvo mišljenje većina vas ima o tome, ali nemam drugog izbora)i bila sam u referadi u 7.mjesecu i tada mi je gospođa rekla neka dođem početkom 9. na upis i ja sam došla 2.9. no tada mi je rekla neka dođem 14.9.(usput nisam iz Zagreba nego iz Delnica), ali sad gledam na stranici od faxa da su upisi bili zaključno sa 3.9.Jesu to oni mene zeznuli ili za one koji se prebacuju s prava postoji posebni rok za upis? Molim vas da mi odgovorite ako znate nešto o tome! Hvala!
mi imamo odlično mišljenje o tome, svi volimo nove kolege, pogotovo na forumu! eto pa se ne moraš bojat osuda:tongue2:

upisi su ti isto ko i studentima koji pohađaju fax pa upisuju višu godinu ili pad tekuće..
znači do sredine 9-tog ili možda čak i sredine 10-tog ako odobre dekanski,ne znam dal ti spadaš u tu grupu..
ne znam samo dal znaš da ti je uvijet za prebacivanje da si na pravu položila minimalno jedan ispit..
znam to jer sam se ja prebacivala prije par godina..mislim da se nije od tad to promijenilo..
 

chasei

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
uf...odmah mi je lakše...sad je i meni odgovoreno na to pitanje...a već sam se pobojala da ništa od toliko željenog prebacivanja

ovako...htjela bih uplatiti novce na žiro-račun faksa za ispis s prava i za upis na studij javne uprave doma, da ne nosim te novce za sobom po autobusu,tramvaju... pa me zanima kako ispuniti te uplatnice, kasno sam se sjetila da nazovem tete u referadi... za ispis je 150 kuna? i napiše se ispisnina ili što? a za upis? kak to ide? i za primatelja napišem što?
 

sunchica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
i ja se prebacujem na upravu...jeste bili po prijepis ocjena (na pravu)? jel i za to traze neke nofce?? joj smuci mi se kad se sjetim da im moram platiti ispis nakon sta su me iscjedili koliko su mogli :angry:
 

Ninek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kad sam se ja prebacivala kupila sam novi index i sve papire koji idu uz to za Upravu..
nikakav prijepis ocjena,to mi ne napravila teta u referadi, na temelju indexa s prava.. s tim da meni bez problema, a sad već ljudi komentiraju da ne priznaju sve ispite tak da to morate vjerojatno individualno sa svim profesorima ovisno o tome kaj ste sve položili..

nisam se čak ni sa prava ispisivala..
one ispite koje vam priznaju će upisat, a one ostale koji su sa Uprave upisujete u index..znači ako vam priznaju engleski njega ne upisujete u index..
to će vam sve objasnit teta u referadi..meni je puno pomogla, pa vam je to glavno odredište..

što se tiče uplate novaca na račun da ne ispunjavaš opću uplatnicu i s novcima bauljaš po gradu..
odeš na zabu (to ja koristim,pa za to samo znam) upišeš broj žiro računa koji ti daju na faxu..imaš ga i na oglasnoj ploči u gundulićevoj..
uneseš svoje podatke..obavezno i jmbg kod recimo opisa plaćanja..

znači Pero Perić, adresa, Uplata školarine za godinu 09/10, Jmbg **************

ja bi to tak ispunila, i super je jer nemaš troškove prebacivanja love..a da ideš na poštu bi ti uzeli novčeke i za to..

ak ipak hoćeš općom uplatnicom onda sve isto u navedena polja..
 

irenap

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mene isto zanima to prebacivanje sa upravnog na porezni? kako to ide sa ispitima dali se priznaju!
 

aRpoteNa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Imam pitanjce... pa molim savjete i sl.

S obzirom da na poreznom studiju jos se nista ne zna 100% za trecu godinu, razmisljam o prebacivanju na upravni studij. (na poreznom mi je ostalo jos 4 ispita + diplomski to cu nadam se dat ak ne sad u 9 mj) pitanje je moram li ja zavrsiti porezni da bi se prebacila? ili mogu normalno na upisima u 9 mj kupit index, ono sve za upis uplatiti 3.000 za vanredno studiranje i to predati u referadu i znaci biti upisana vanredno na upravni i na porezni davan jos znaci ta 4 ispita ili se to tako ne moze. Znaci ne trazim da budem redovan student makar sam na poreznom to bila, jer mislim da sam cula kako za prebacivanje mozes biti samo vanredan. Tako da molim ako netko zna nesto o ovme da me obavijesti kakve su procedure jel se moze to ili ne, jer ja ne znam apsolutno nista, samo nagadjam! Hvala!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks