AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Prebacivanje na Pravni fakultet

Lola A

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kako nema posla??? a kao svi na upravnom profesori tvrde da nas nema , odnosno neće bit nezaposlenih s javnom upravom? i jel može ko reć..jel naš fax dobi onu povelju da se nakon 3 god uprave možemo prebacit na pravo na drugu i treču njihovu god i diplomirat?? i ono uz neku razliku možžžda ispita?? al da nemoramo nakon treče upravnog ić jedino ponovno na prvu pravnog..pa tako 5 god sve do diplome??? tnx
 

saga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kako nema posla??? a kao svi na upravnom profesori tvrde da nas nema , odnosno neće bit nezaposlenih s javnom upravom? i jel može ko reć..jel naš fax dobi onu povelju da se nakon 3 god uprave možemo prebacit na pravo na drugu i treču njihovu god i diplomirat?? i ono uz neku razliku možžžda ispita?? al da nemoramo nakon treče upravnog ić jedino ponovno na prvu pravnog..pa tako 5 god sve do diplome??? tnx
Nažalost ništa od tog filma. Nakon završene 3 godine Upravnog studija Pravni fakultet kreće od 1. godine. Sada ne znam da li imamo kakve benificije oko prijemnoga ali 100% se ide od početka. Od ispita se priznaje gotovo ništa.
 

Nji

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
hvala na odgovoru,jel znas kako to ide semestralno sto to tocno znaci,ako mi mozes odgovoriti naravno
Oprosti opet me dugo nema...
pa kolko sam ja skužila,semestralno-znači upisuješ semestar po semestar,a ne cijelu god...
Znači nakon završene prve godine(1. i 2. semestra) upisuješ 3. semestar(pola godine),pa 4. sem...itd...
Makar je kolegica Archi to već lijepo napisala...
archi kak ide??(Može na pm)

A već sam to napisala,o direktnom upisu poslije upravnog se odlučuje svake godine ponovno,do sad je bilo moguće,ali za sljedeću se ne zna...počneš ispitivati u referadi prije ljeta,pa ljeto,i tak dok ne saznaju...
Jer kolega u referadi zna kak stvari stoje,i ak će biti moguće,odmah će tako i reći,jer zna kak su raspoloženi i kakva je politika fakulteta...
I da kreće se ispočetka...uz nešto malo kaj se priznaje...

a posla -nema!!!
 

bihter

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ajde molim vas nek mi neko odgovori hitno mi je.Da li se mogu prebaciti na pravo sada,bez da moram ici kroz onaj postupak na postani student?
 

kristal131

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege,u usporedbi s 1. i 2. godinom,je li treca laksa ili zahtjevnija? Pitam jer planiram na 3.godini upisati i pravo paralelno pa me zanima hocu li moci uskladiti to. Hvala!
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
itam jer planiram na 3.godini upisati i pravo paralelno pa me zanima hocu li moci uskladiti to.
Lakša je treća. Ako si dala drugu, možeš već razmišljati o planiranju izbora teme diplomskog. ;) Pravo je pitanje zašto bi se više uopće zamarala s Upravom, ako upisuješ Pravo. Prva i treća na Pravu nisu zajebancija. ;)
 

kristal131

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Prvo,hvala ti na odgovoru :) Mislila sam paralelno s 3.god na upravi upisati prvu na pravu buduci da ce mi se vecina ispita priznati. Velis da je 3.laksa od ove prethodne dvije pa bi se mozda i dalo to sve uskladit.
 

selma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Prvo,hvala ti na odgovoru :) Mislila sam paralelno s 3.god na upravi upisati prvu na pravu buduci da ce mi se vecina ispita priznati. Velis da je 3.laksa od ove prethodne dvije pa bi se mozda i dalo to sve uskladit.
A ne prizna ti se baš jako mnogo. Frendica je nakon našeg faksa to upisala i priznao joj se ispit iz upravne znanosti ili recimo sociologija, ali npr. radno i socijalno je morala ponovo davati, prava društava, obiteljsko itd. Ali vjerujem da si se oko toga već raspitala na pravu.
S treće su ti lokalna i upp malo onako za zapeti, ovo ostalo se da uskladiti. U svakom slučaju, prst prema gore! :)
 

kristal131

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
A ne prizna ti se baš jako mnogo. Frendica je nakon našeg faksa to upisala i priznao joj se ispit iz upravne znanosti ili recimo sociologija, ali npr. radno i socijalno je morala ponovo davati, prava društava, obiteljsko itd. Ali vjerujem da si se oko toga već raspitala na pravu.
S treće su ti lokalna i upp malo onako za zapeti, ovo ostalo se da uskladiti. U svakom slučaju, prst prema gore! :)
Hvala ti na ohrabrujucem komentaru! :)
 

Luna20

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Prvo,hvala ti na odgovoru :) Mislila sam paralelno s 3.god na upravi upisati prvu na pravu buduci da ce mi se vecina ispita priznati. Velis da je 3.laksa od ove prethodne dvije pa bi se mozda i dalo to sve uskladit.
ja sam isto namjeravala upisat pravo najesen ali sam odustala od te ideje jer nam se ne prizna gotovo ništa :O
 

Luna20

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Meni su prof rekli da ce mi priznat sociologiju,otpd,upravnu znanost i dio engleskog:)
hm..zanimljivo!mislim super,ali mi nije jasno kako ce nam priznat otpd kad se naš predmet zove Uvod u državu i pravo i s time da nismo učili nijednog teoretičara ,a njima je to jako bitno,a s druge strane nam ne priznaju Radno i socijalno gdje je jedina razlika što pravnici imaju još zakon,dva više(radi se o malim zakonima koje nikad nitko ne ispituje)...Isto i sa upravnim pravom...učimo sve zakone ko i oni samo što je nama raspodijeljeno na Opće upravno pravo i UPP.
Prečudno..i vidi se da uopće nemaju razrađeno te kriterije za razliku,sto je bas bezveze.. :/
 

kristal131

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
hm..zanimljivo!mislim super,ali mi nije jasno kako ce nam priznat otpd kad se naš predmet zove Uvod u državu i pravo i s time da nismo učili nijednog teoretičara ,a njima je to jako bitno,a s druge strane nam ne priznaju Radno i socijalno gdje je jedina razlika što pravnici imaju još zakon,dva više(radi se o malim zakonima koje nikad nitko ne ispituje)...Isto i sa upravnim pravom...učimo sve zakone ko i oni samo što je nama raspodijeljeno na Opće upravno pravo i UPP.
Prečudno..i vidi se da uopće nemaju razrađeno te kriterije za razliku,sto je bas bezveze.. :/
Za otpd je rekao da bi razliku od tih 30.str mogli samo na usmenom rijesiti. Slazem se da su kriteriji neujednaceni ali njih ti nije briga za nas jer nismo pravnici.
 

Luna20

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Za otpd je rekao da bi razliku od tih 30.str mogli samo na usmenom rijesiti. Slazem se da su kriteriji neujednaceni ali njih ti nije briga za nas jer nismo pravnici.
Aha,ajde bar ne moramo na pismeni..Znači ti si definitivno odlučila da upisuješ pravo najesen? :)
 

Kensington

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ima li netko da je poslije 3 godina studija javne uprave odlučio upisati pravo? Završila sam 3 godine javne uprave u Zagrebu te sad planiram upisat pravo. Zanima me priznaju li profesore koje predmete ili bar dio predmeta ovdje u Zagrebu ili Rijeci s obzirom da imamo dosta predmeta koje i pravnici polažu :D
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks