AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Prebacivanje na Pravni fakultet

Zločesta

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: samo mala igla u plastu sijena ...

moj savjet ti je da se primiš knjige, upravo one koja će te ispunjavati i veseliti
tuđi dojmovi su upravo to - tuđi
nema recepta za uspjeh na lak način, a da (p)ostaneš čovjek

good luck!


nije
pravni fakultet je sveučilišni diplomski integrirani studij koji traje 5 godina
nije ustrojen kao 3+2 i nikakav "nastavak" studija, barem što se tiče uprave, na pravu nije moguć
ideš od početka, od prve godine, bez prijemnog ispita, ukoliko si diplomirao na upravnom studiju
a to kad se ide od prve godine na pravni, a prethodno si bio redovni student na upravi, po kojem statusu se upisujes na pravo...redovnom ili izvanrednom ??
 

Afrodita

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Re: samo mala igla u plastu sijena ...

a to kad se ide od prve godine na pravni, a prethodno si bio redovni student na upravi, po kojem statusu se upisujes na pravo...redovnom ili izvanrednom ??
U svakom slučaju upisuješ izvanredni studij na pravu, bez obzira jel si bilo redovan ili izvanredan na upravi, samo trebaš diplomirat. A za status redovnog studenta mora se na drž.maturu.
 

Nji

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: samo mala igla u plastu sijena ...

po kriteriju diplomiranja na upravnom studiju, ali to će ti kolegica Nji bolje znati reći, ako ne vidi ovaj post, pokušaj joj se javiti na pm

Heh naravno da nisam vidjela...tek sad...

Kolegica Nji je sad izvanredni student na pravu...

Priznaje se-službeno- samo upravna znanost!
Bez prijamnog-direktni upis ali izvanredno naravno!Ove godine su u 9. mjesecu donijeli odluku da će odobriti takav upis-očito svake godine odlučuju o tome-tak da se ne može previše unaprijed ni znati-očito.

Ostali predmeti -neki se priznaju u dogovoru s profesorima tj katedrama.
Eto recimo meni engleski I i II priznaju(znači prvi i drugi semestar=prva godina na pravu) cijeli,jer sam na upravnom dala engl prve godine po starom programu još 2004.-a tad je to bio pravni eng a ne upravni.Da sam dala po novom,morala bi polagati samo neku razliku lekcija u 2. semestru.
A za ostalo još ne znam...
Javim Vam naravno razvoj događaja...
 

Nji

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da barem nešto...

Mislim da bi pukla da moram na prijamni opet...
Ili državnu maturu-još gore...

I ovak mi se čini da sam- to old for this shit!:laughing::tongue2: bar na predavanjima...

Al dobro...
Počela sam učit rimsko,i ide čist ok.
Sad me to sve zanima (jer me pravo fakat zainteresiralo-ovo malo na našem faksu),pa će biti lakše.I pol tog već znam,ili sam bar već čula,pa stvarno nema problema.Za sada...
 

Zilla

potepuh
Da barem nešto...

Mislim da bi pukla da moram na prijamni opet...
Ili državnu maturu-još gore...

I ovak mi se čini da sam- to old for this shit!:laughing::tongue2: bar na predavanjima...

Al dobro...
Počela sam učit rimsko,i ide čist ok.
Sad me to sve zanima (jer me pravo fakat zainteresiralo-ovo malo na našem faksu),pa će biti lakše.I pol tog već znam,ili sam bar već čula,pa stvarno nema problema.Za sada...
daješ mi nadu :boldpurple:
 

Robi A.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel se može sa poreznog na pravni... ili nakon poreznog, bez državne mature...
nisan na poreznom al virujen da je situacija ista ka i s prebacivajem s uprave, o čemu je već sve ode naširoko napisano. a onda virujen da znaš da situacija krizno loša :mellow:

jedino šta san ja upoznat je ako imaš više od 24 igodine (ili 25) ne moraš polagati maturu za upis. ako dobno zadovoljavaš taj kriterij, šta neznan, onda se upisuješ van kvote. o čemu ti je po meni najbolje pitati na pravnom, a ako si daleko radije im napiši na [email protected]
Zvanje telefonom ti ne bi savjetova jer san ja jedanput bija zva tri puta, dva put se niko nije javija, treći put, a bolje da nisan ni zva treći put...

ako dobiješ kakvu povratnu informaciju od njih, javi nam da i mi ostali ode saznamo. bog
 

Andrej21

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da barem nešto...

Mislim da bi pukla da moram na prijamni opet...
Ili državnu maturu-još gore...

I ovak mi se čini da sam- to old for this shit!:laughing::tongue2: bar na predavanjima...

Al dobro...
Počela sam učit rimsko,i ide čist ok.
Sad me to sve zanima (jer me pravo fakat zainteresiralo-ovo malo na našem faksu),pa će biti lakše.I pol tog već znam,ili sam bar već čula,pa stvarno nema problema.Za sada...

Svaka čast kolegice:laughing: Znači sad ti je puno toga lakše kad si studirala na upravnom studiju :D
Neki ljudi studiraju po 10 godina tako da nije sramota:crazy:
 

Nji

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hvala!

Ma ja sam upravni razvukla dovoljno,pa sad ovo ne bi trebala baš...Nema zaje...sad.
Da definitivno lakše s podlogom s upravnog!

Zilla,:laughing::wink5: samo treba volja!

Ja sam se našla s pravom, zanima me,a to mi nije prije bilo ni u peti!Da mi je poslije srednje netko rekao da će me pravo zanimati,fino bi se nasmijala!

a i opet, drukčiji je sklop u glavi sad,nego poslije srednje...puno...



A mislim da bi i za poslije poreznog trebalo biti isto...
Treba pitati u referadi.
Ma ok je i na telefon zvat referadu na pravnom,samo onu di radi lik,i da ne zoveš u vrijeme upisa jer naravno tad se neće javiti.
Ili mail [email protected]
Ili najbolje odeš tam,između 10-12 kao i na našem faksu...Zadnji kat pa lijevo odmah,Danijel Relković radi u referadi,i zadužen je za te upise,i stvarno je ok.Ona druga referada ne radi to.
 

Andrej21

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
A istina otišao sam ja tamo referadi na Pravnom faksu prošle godine pa pitao da se može nakon upravnog studija na pravnom studiju :D
I ja isto mislim kao ti kolegice. Vidim dosta ljudi se zanima za studiranje na Pravnom fakultetu :D
 

Nji

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
He dok ja vidim pitanje!
Prva godina 7800+300 upisnine=8100 -izvanredno.Direktan upis.

A ubuduće(više godine) će biti ono po bodovima...E sad nisam ziher jel 130 kn po ECTS bodu,mislim da je...ili 100
Prva se upisuje odmah cijela,a kasnije semestralno.
 

matea

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hvala na odgovoru,jel znas kako to ide semestralno sto to tocno znaci,ako mi mozes odgovoriti naravno
 

andromeda

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može li mi netko reći ima li iskustva s prebacivanjem na socijalni rad?? Ako netko posjeduje informacije, molila bih da podijeli??? ;)
 

Marinchy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ja sam sad brucošica i misla sam upisat 1. godinu na pravu kao redovan student i krenut ponovno ( s podlogom s uprave)...i znam da će se trebat polagat prijemni,odnosno ono log. zaključivanje... i žao mi je što prošle godine nisam probala na pravu...
mene zanima dal mi se priznaje moja položena državna matura il ću je morat pisat ponovo?:unsure:
ovo za prebacivanje na sveučilište- kao što su već neki kolege rekli,nije više izvedivo u našoj banana državi pa se uopće oko
toga neću previše ni raspitivat,nego želim krenut ponovo sad dok još mogu...a ne završit 3 god. tu,mučit se sa štrebanjem, da bih
onda ponovo morala upisat 1. god. negdje drugdje i krenut ispočetka..
 

archi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hvala na odgovoru,jel znas kako to ide semestralno sto to tocno znaci,ako mi mozes odgovoriti naravno
Značo da nakon 1. godine posebno upisuješ ljetni; a posebno zimski semestar, pa ih posebno i plaćaš... Znači u 9. mjesecu upišeš samo predmete iz zimskog semestra, pa onda u 3. mjesecu one iz ljetnog...

ja sam sad brucošica i misla sam upisat 1. godinu na pravu kao redovan student i krenut ponovno ( s podlogom s uprave)...i znam da će se trebat polagat prijemni,odnosno ono log. zaključivanje... i žao mi je što prošle godine nisam probala na pravu...
mene zanima dal mi se priznaje moja položena državna matura il ću je morat pisat ponovo?:unsure:
ovo za prebacivanje na sveučilište- kao što su već neki kolege rekli,nije više izvedivo u našoj banana državi pa se uopće oko
toga neću previše ni raspitivat,nego želim krenut ponovo sad dok još mogu...a ne završit 3 god. tu,mučit se sa štrebanjem, da bih
onda ponovo morala upisat 1. god. negdje drugdje i krenut ispočetka..
Priznat će ti državnu maturu pa ćeš samo morati polagati logičko zaključivanje na prijemnom... Držim ti fige i ako može dobronamejran savjet, nemoj odustati od svoje ideje ako se stvarno želiš prebaciti... Sad stisni ovih godinu dana i potrudi se imati dobre ocjene iz Uvoda u državu i pravo, Sociologije i stranog jezika jer će ti to onda priznati i tamo tako da ćeš polagati samo maaaalu razliku, a već ćeš imati riješen prvi semestar... Sad imaš godinu dana da to stvarno dobro naučiš i riješiš sa dobrim ocjenama... Zapravo, meni nije žao što sam prvo upisala javnu upravu jer mi je stvarno puno pomogla sad na pravu.. Al primi se posla ovih godinu dana da stekneš neke navike, stvarno će ti dobro doći...Sretnooo!!
 

Jasmina007

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može li mi netko reći ima li iskustva s prebacivanjem na socijalni rad?? Ako netko posjeduje informacije, molila bih da podijeli??? ;)
Hej, ja sam se raspitivala pred neko vrijeme u njihovoj referadi oko prebacivanja na socijalni, ali su mi rekli da se to više ne može, već moraš ponovno na prijemni, pa tek onda razgovarat o tome koje ti ispite budu uopće priznali. S tim da ti priznaju tek nekoliko ispita.
 

matea

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hvala kolegici archi na odgovoru,zanima me ako mi jos znas odgovoriti dali se jos moze direktno upisati pravni studij nakon zavrsenog upravnog studija
 

ivona91

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav ljudi... :D
može li mi tko sada preciznije reći pošto stvarno sve više uviđam da posla ni budućnosti nema nakon ovog faksa, koji je postupak da se prijavim na drugi faks? bilo pravni, bilo neki drugi... :// jer maturu sam odlično riješila i ne bih ju željela ponovno polagati, a ne znam kako se prijaviti na fakultete opet i da li je to bilo potrebno napraviti kada su to radili i budući brucoši, tj.kad su se oni prijavljivali za maturu... :S :D ako bi mi itko mogao pomoći i objasniti ukoliko se nalazi u istoj situaciji i zna nešto više, bila bih zahvalna... :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks