AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Prebacivanje na Pravni fakultet

Animamundi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zanima me postoji li mogućnost prebacivanja sa upravnog prava na pravo. Brucoš sam, pa ako tko zna kada bi se moglo prebaciti, vec nakon 1. semestra, godine, ili tek nakon završene 3. te koji su uvjeti...
:freak3: :confused::confused::confused:
 

Nji

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Prebacivanje na pravo

Ja sam pitala za sebe,ali ja ću sad diplomirati na upravnom skoro,pa znam samo za to...
Da se prebacuje,odnosno "nastavlja" na pravu,kao izvanredni student,bez prijamnog...

Odi pitati u referadu tak sam ja...
 

dado9

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje na pravo

Pitaj,ali mislim da se ni s jednog fakulteta ne možeš prebaciti na pravni.
 

Zilla

potepuh
samo mala igla u plastu sijena ...

Dobar dan i poštovanje svim kolegama. Imam jako puno pitanja vezanih uz odabrani studij i sve se više bojim da sam užasno pogriješila...
Nadam se da bu se našla koja dobra duša koja ima staža na ovom veleučičištu jer stvarno više neznam kom bi "vjerovala".
Svako malo čitam o tom specijalističkom studiju u Splitu i moram priznati da me to baš i ne veseli.. Upisala sam ovaj studij s namjerom da nakon završene tri godine upišem diplomski na nekom srodnom fakultetu no sve m ise više čini da je to praktički neizvedivo i sad mene jako zanima dali se isplati potratiti tri godine bubajući i štrebajući a sve zato da moram ispočetka na sveučilištu?? Jer, ako je doista tako, prebacujem se na kraju semestra... :frustrating:
 

Zilla

potepuh
Re: samo mala igla u plastu sijena ...

hmmmm ma divno
play dirty from the start

btw, držim te za riječ da je moguće nakon 3 godine godinu polaganja razlike predmeta pa na četvrtu
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: samo mala igla u plastu sijena ...

Jbga, tako je kako je...Imat ćeš priliku iduće godine ponovno pa se dokaži. ;)

A za ovo da nakon 3. polažeš razliku i možeš na 4. znam iz iskustva jer mi je to ovo ljeto uspio frend. Završio je sad 3. godinu i sad će godinu dana polagati razliku da može 4. upisati, doduše, nije s ovog faxa, ali mislim da je za sve to jednako. :)
krivo misliš, ne možeš završiti upravni studij, položiti koliko sam shvatila, jednu razlikovnu godinu i skočit na 4.godinu pravnog fakulteta

da li nakon završenog upravnog studija možeš direktno nastaviti 4.godinu nekog drugog studija, nisam čula, a ne vjerujem da se to može; da se može, već bi netko ovdje na forumu javio sretnu vijest, a ne bi svi cvilili o katastrofi našeg položaja (blaaah, blaah, sve je u glavi..)

završiš upravu, direktno se upisuješ na pravo, bez prijemnog (tako bilo do sada), krećeš od 1.godine, pokoji ispit se službeno priznaje (vrlo brzo shvatiš zašto tek pokoji), ostale hodočastiš od profe do profe da ti ga djelomično ili u cijelosti priznaju
uglavnom, pripremi se na 8 god.minimum rašpanja živaca
svaka odluka nosi svoje..
 

Zilla

potepuh
Re: samo mala igla u plastu sijena ...

krivo misliš, ne možeš završiti upravni studij, položiti koliko sam shvatila, jednu razlikovnu godinu i skočit na 4.godinu pravnog fakulteta

da li nakon završenog upravnog studija možeš direktno nastaviti 4.godinu nekog drugog studija, nisam čula, a ne vjerujem da se to može; da se može, već bi netko ovdje na forumu javio sretnu vijest, a ne bi svi cvilili o katastrofi našeg položaja (blaaah, blaah, sve je u glavi..)

završiš upravu, direktno se upisuješ na pravo, bez prijemnog (tako bilo do sada), krećeš od 1.godine, pokoji ispit se službeno priznaje, ostale hodočastiš od profe do profe da ti ga djelomično ili u cijelosti priznaju
uglavnom, pripremi se na 8 god.minimum rašpanja živaca
svaka odluka nosi svoje..
opa! ma kako je divno biti rvat :dry:

evo jednog zanimljivog i u potpunosti istinitog članka (barem koliko sam uspjela vidjeti i čuti od starijih studenata) .. a svi i dalje samo šute i kimaju glavama -.-

http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/nitko-nece-bolonjske-bakalare

Ja sam pitala za sebe,ali ja ću sad diplomirati na upravnom skoro,pa znam samo za to...
Da se prebacuje,odnosno "nastavlja" na pravu,kao izvanredni student,bez prijamnog...

Odi pitati u referadu tak sam ja...
znaci nakon 3 godine na upravi je moguce nastaviti +2 ( diplomski) na pravu, naravno sa statusom izvanrednog studenta?:confused2::confused2:?
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: samo mala igla u plastu sijena ...

opa! ma kako je divno biti rvat :dry:

evo jednog zanimljivog i u potpunosti istinitog članka (barem koliko sam uspjela vidjeti i čuti od starijih studenata) .. a svi i dalje samo šute i kimaju glavama -.-

http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/nitko-nece-bolonjske-bakalare
moj savjet ti je da se primiš knjige, upravo one koja će te ispunjavati i veseliti
tuđi dojmovi su upravo to - tuđi
nema recepta za uspjeh na lak način, a da (p)ostaneš čovjek

good luck!

znaci nakon 3 godine na upravi je moguce nastaviti +2 ( diplomski) na pravu, naravno sa statusom izvanrednog studenta?:confused2::confused2:?
nije
pravni fakultet je sveučilišni diplomski integrirani studij koji traje 5 godina
nije ustrojen kao 3+2 i nikakav "nastavak" studija, barem što se tiče uprave, na pravu nije moguć
ideš od početka, od prve godine, bez prijemnog ispita, ukoliko si diplomirao na upravnom studiju
 

Zilla

potepuh
Re: samo mala igla u plastu sijena ...

moj savjet ti je da se primiš knjige, upravo one koja će te ispunjavati i veseliti
tuđi dojmovi su upravo to - tuđi
nema recepta za uspjeh na lak način, a da (p)ostaneš čovjek

good luck!


nije
pravni fakultet je sveučilišni diplomski integrirani studij koji traje 5 godina
nije ustrojen kao 3+2 i nikakav "nastavak" studija, barem što se tiče uprave, na pravu nije moguć
ideš od početka, od prve godine, bez prijemnog ispita, ukoliko si diplomirao na upravnom studiju
fala ti puno i imam još samo jedno pitanje, bez prijemnog ispita? to bi točno značilo da ne polažem prijemni, ali po kojem kriteriju se upisujem? državna matura ili?
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: samo mala igla u plastu sijena ...

fala ti puno i imam još samo jedno pitanje, bez prijemnog ispita? to bi točno značilo da ne polažem prijemni, ali po kojem kriteriju se upisujem? državna matura ili?
po kriteriju diplomiranja na upravnom studiju, ali to će ti kolegica Nji bolje znati reći, ako ne vidi ovaj post, pokušaj joj se javiti na pm
 

Zilla

potepuh
Re: samo mala igla u plastu sijena ...

po kriteriju diplomiranja na upravnom studiju, ali to će ti kolegica Nji bolje znati reći, ako ne vidi ovaj post, pokušaj joj se javiti na pm
ok, još jedno hvala :happy:
 

suzyc

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam jučer čula na faksu da od ove ak.godine nema više prebacivanja sa pravnog faksa na upravni, pa se priznaju neki ispiti. Nema više!!!
Nego, prijemni, upis I godina, pa štrebancija.
Da li postoji obrnuta mogućnost ne znam, najbolje je provjeriti kod tete Sanje u referadi.
 

saga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
U Lijepoj našoj sve je moguće, ali za jedno 100% znam da nije, a to je prebacivanje na Pravni fakultet.

Kako sad stvari stoje ne znam, ali još nedavno na Riječkom pravnom studiju studenti koji su završili upravni studij mogli su se prebaciti na 3 god mislim,uz polaganje 4 ispita razlike, ali tu u Zagrebu nema šanse,

Na kraju krajeva koja razlikovna godina?

Na pravu moraš položiti (Rimsko, Političku ekonomiju, Ekonomsku politiku, Kazneno, Opću povijest prava i države, Europsko javno, Hrv. pravna povijest) znaći 7 ispita ispočetka, a ove sve uz razliku, možda ti 1-2 priznaju u cijelosti.

Kak je sa postupkom upisa nemam pojma, ono što je bilo ove godine ne znaći da će biti i iduće, kako to već biva kod nas.

Najbolje ti je nazvati referadu Pravnog, pa pitaj.

Na veliku žalost kapitalizam nas je pojeo, onaj tko ima novaca može bez problema nastaviti 4. i 5 godinu ili privatno ili negdje vani.

Ako imaš veliku želju, volju za ići na Pravo onda idi al se pripremi na krv, suze i znoj.
 

Zilla

potepuh
ma spremna sam ja na to sve, kad si nekaj zacrtam, to i napravim, al mi je top bilo čudno da se nemože prebacivati sa veleučilišta na sveučilište, ja znam za dvojicu (također TVZ) koji su se uspjeli prebaciti na fakultete, za jednog pouzdano znam da je na prometu..
 

saga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ma spremna sam ja na to sve, kad si nekaj zacrtam, to i napravim, al mi je top bilo čudno da se nemože prebacivati sa veleučilišta na sveučilište, ja znam za dvojicu (također TVZ) koji su se uspjeli prebaciti na fakultete, za jednog pouzdano znam da je na prometu..
A gle, svaki fakultet ima neku određenu autonomiju, npr. vidiš da i uz drž. maturu neki fakulteti među kojima je i Pravni naplaćuju prijemni 200.00 kn, a neki ne naplaćuju. Tako da ti je to sve od faksa do faksa.
Ali ako stvarno voliš pravo i misliš da to možeš idi jer će ti nakon diplome puno više vrata biti otvoreno nego sa upravnim studijem, nažalost.
Na pravu treba jako puno učiti, ali sve je to puno lakše ako si motiviran/a i to voliš. Na kraju krajeva samo njih 20% završi pravo, pa ako se vidiš među njima moj savjet ti je da ideš. Meni je jako žao što ja nisam, ali mi je malo kasno sada.

E da, ovo oko prebacivanja sa vel. na sve. ti ne treba biti ćudno, jer živimo u the banana Rupublic, vani je najnormalnije da se prijeđe sa jednog na drugo i obrnuto, ali ne i kod nas.
Imaš onu shemu na MOZŠ studiranja u hrv. gdje je misteriozno nestala ona crvena strelica prelaska sa vel. na sve. a prije je bila.
 

Zilla

potepuh
A gle, svaki fakultet ima neku određenu autonomiju, npr. vidiš da i uz drž. maturu neki fakulteti među kojima je i Pravni naplaćuju prijemni 200.00 kn, a neki ne naplaćuju. Tako da ti je to sve od faksa do faksa.
Ali ako stvarno voliš pravo i misliš da to možeš idi jer će ti nakon diplome puno više vrata biti otvoreno nego sa upravnim studijem, nažalost.
Na pravu treba jako puno učiti, ali sve je to puno lakše ako si motiviran/a i to voliš. Na kraju krajeva samo njih 20% završi pravo, pa ako se vidiš među njima moj savjet ti je da ideš. Meni je jako žao što ja nisam, ali mi je malo kasno sada.

E da, ovo oko prebacivanja sa vel. na sve. ti ne treba biti ćudno, jer živimo u the banana Rupublic, vani je najnormalnije da se prijeđe sa jednog na drugo i obrnuto, ali ne i kod nas.
Imaš onu shemu na MOZŠ studiranja u hrv. gdje je misteriozno nestala ona crvena strelica prelaska sa vel. na sve. a prije je bila.
da razumijem ja to sve, baš zbog takvih stvari me i zanima pravo ili bilo kakva slična djelatnost.. mrzim nepravdu i sve mi se više gadi ova država i ljudi u njoj, ah gdje su nestala ona vremena kad mi je najveća briga bila jel bu blo dost mjesta u pješčaniku :mellow:
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks