AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Pravo okoliša

jelena.vid

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
opet Jelene ,hvala na info a jel znas možda jel skripta iz skriptarnice dovoljna i koliki je taj dio o porezim sto fali u skripti,puno puno hvala
Skripta je dobra,al preporučam da nabaviš knjigu da mozes malo pročitat i usporedit....Porezi ti trebaju kako kod kojeg profesrora,mislim da ih Belaj ne pita,Mijatović pita,a Medvedović kako kad(mene osobno nije:))
Porezi ti imaju nekih 50-ak stranica.Gore malo više imaš dojmove sa ispita pa si pročitaj možda ti kaj pomogne.
 

ivahov

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim vas da netko napise kako se tocno zove knjiga iz Prava okolisa!Meni se uvijek desi da izborni predmet je uvijek lagan,a naravno kada ja trebam polagati onda se uvijek zakomplicira.
 

Claire

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav.. U semestru koji dolazi upisala sam ovaj predmet.. Samo me zanima dal su predavanja obavezna, dal se moramo potpisivati i sl? Hvala
 

daniiiii

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ljudi jel istina da je medvedović počeo pitati novi zakon o zastiti okolisa? nek mi se javi netko tko nesto zna jer mi je isppit za tj dana, a nebi htjela pasti...
 

ninaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ljudi jel istina da je medvedović počeo pitati novi zakon o zastiti okolisa? nek mi se javi netko tko nesto zna jer mi je isppit za tj dana, a nebi htjela pasti...
da istina je meni je frendica javila, bila sad prošli tjedan i bilo ih je 4 kod medvedovića i sve ih je srušio. Zašto? Zato jer je izašao novi zakon o zaštiti okoliša koje on pita i to mu je jako bitno. I najvjerovatnije će on sad na roku ovom od 25-29.2. biti, tako da se znate pripremitit
 

ninaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo da javim dojmove s jučerašnjeg ispita, bila nas je negdje oko 13 i svi smo prošli osim jedne cure, bio je prof. Belaj i zaista je odličan, pita po 2 pitanja, pitao je nacionalni parkovi, tužbe, rezervati, zašita od buke, imisije, načela...
 

ELLA

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hej ninaa, a ti si učila po skripti za pravo okoliša ili ...??
jel vas pitao što iz novog zakona??
 

ninaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hej ninaa, a ti si učila po skripti za pravo okoliša ili ...??
jel vas pitao što iz novog zakona??
ja sam učila i po knjizi i po skripti, kombinirala sam to dvoje, nas nikog nije pitao ništa iz zakona, a za ove prije ne znam, jedino kaj je pitao iz zakona bilo je načela, onih 11
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
molim ljepo nekog tko točno zna,
koja je literatura za pravo okoliša iz koje treba učiti-godina izdanja knjige,
jel se u njoj kaj mjenjalo,pošto je izašao novi zakon.
znači zanima me iz čega da učim?da li ova skripta u skriptarnici vrijedi ili ne pošto je izašao taj novi zakon?
hvala!
 

misspigi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Još uvijek se ne zna ništa!
Koliko sam čula prof. Belaja nije više na faksu, on više ne ispituje na našem fakultetu već je otišao u Osijek predavati na pravnom faksu.
Tako da za ovaj ispit preostaje netko drugi sa katedre građanskog prava ili Mijatović i Medvedović!
Ako tko čuje kakve novosti nek javi!
 

tomica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
na ovom roku je prof.mijatovic.pa mene zanima koja pitanja otprilike on pita iz poreza.jer to je meni osobno jako kompliciran dio .a nije baš da ga nema:angry: zahvaljujem na bilo kojoj informaciji.:wink5:
 

misspigi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Koliko sam čula, Mijatović pita po jedno pitanje iz svakog dijela.
Pitanja koja često zna pitati iz poreznog dijela:
- piguoov porez
- porez na energiju
- smjernice EU u svezi poreza na energiju
- porezna rješanja - de lege lata i de lege ferenda.
Evo to su neka od pitanja koja se često ponavljaju!
 

tomica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dal netko kuži ovaj dio o porezima?jer ja ga citam i cupam kosu:crazy: to su takve nerazumne gluposti.dal je dovoljno da se nauci samo par pitanja iz tog dijela.jer cu poludit na ovom ispitu,a relativno normalna sam do njega dogurala.ispit koma,gradivo još gore.ovo je valjda jedini loš komentar na ovaj predmet.:amen:
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dal netko kuži ovaj dio o porezima?jer ja ga citam i cupam kosu:crazy: to su takve nerazumne gluposti.dal je dovoljno da se nauci samo par pitanja iz tog dijela.jer cu poludit na ovom ispitu,a relativno normalna sam do njega dogurala.ispit koma,gradivo još gore.ovo je valjda jedini loš komentar na ovaj predmet.:amen:
i ja čupam kosu,ali naučit se mora jer mijatović pita taj dio.i da samo obavijestim sve koji izlaze na ovaj rok kod njega da on ne pita novi zakon o zaštiti okoliša.bila sam kod njega na konzultacijama i tak mi je rekao.
 

tomica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
i ja čupam kosu,ali naučit se mora jer mijatović pita taj dio.i da samo obavijestim sve koji izlaze na ovaj rok kod njega da on ne pita novi zakon o zaštiti okoliša.bila sam kod njega na konzultacijama i tak mi je rekao.
jel ti uciš sve iz tog dijela?ili samo ove razvikane stvari?
 

daniiiii

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ljudi ja da sam na vasem mjestu ja bi cekala belaja. on je super i pita samo dio iz gradjanskog- tuzbe i definicije- nac park, park prirode. ja sam bila u 2. mj na roku i tip nije zucnuo i prosao je.
 

tomica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
danas je bio ispit i svi su prošli,ukljucujuci i mene,sve su ocijene bile 3 i4.al ipak se treba naucit i meni osobno nije bilo jednostavno.ima tu rada a na porezima i muke.:laughing: ne zna se ko ce bit u šestom mjesecu.valjda mijatovic ili medvedovic,jer su oni ostali za sad za taj ispit.
 

ivanuška

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bila jučer na ispitu i prošla.Profesor Mijatović je ok,ulaze po troje i svakoga pita po 2 pitanja, i redovito te prekine u pola rečenice kad vidi da znaš, brzo ste gotovi u roku 5 do 10 minuta riješi svo troje.
Pitanja koja je pitao bila su:
1.Piguouv porez (nedostaci,prednosti)
2.Smjernice EU
3.Nacionalni parkovi
4.Zaštita šuma
5.Građansko pravna zaštita (one tužbe).
Ne pita zakon.
Uglavnom ne traži puno, morate znati nešto, i prolaz zagarantiran.
 

Gogalo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ispit je bio katastrofa...medvedović je pitao...rešeta samo po zakonu...mene je pitao koja tijela po novom zakonu brinu o zaštiti okliša...naravno nisam znala i srušio me...pita sve po novom zakonu i spremite ga 100% inače nema prolaza...užasno puno traži s obzirom da je riječ o izbornom predmetu...meni je građansko bilo lakše naučiti nego ovo...KATASTROFA...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks