AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Porez na dodanu vrijednost

flor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
predrok je zadnji tjedan u 5 mj. sastoji se od pismenog i usmenog kao i sam ispit...pismeni su zadaci a usmeni teorija...mislim da se na ispitu isti dan rade zadaci i odmah poslije toga ispituje aks i ih prosao...za predrok nisam sigurna da li je isti dan sve...
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Skripta s foruma je i više nego dovoljna... :laughing:
Neke stvari se u skripti čak 2 puta ponavljaju tak da se može skratiti na još manje stranica! Inače, skripta je super i može se bez problema po njoj proći!

A zadaci su tak-tak, ovisi kak barataš teorijom i kakvi te dopadnu!
 

ivanna_19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molila bih nekoga da mi pojasni postupak što se tiče ovog zadatka;

A.A je nabavio sirovine u iznosu 100.000 kuna bez Pdv-a u listopadu.U istom mjesecu prodao je proizvode u vrijednosti od 300.000 kuna. Porezna stopa je 20%. Koliko ima pravo odbiti kao pretporez? I koliko mora uplatiti u državni proračun za mjesec listopad?


Unaprijed puno hvala.
 

ValentinaH

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molila bih nekoga da mi pojasni postupak što se tiče ovog zadatka;

A.A je nabavio sirovine u iznosu 100.000 kuna bez Pdv-a u listopadu.U istom mjesecu prodao je proizvode u vrijednosti od 300.000 kuna. Porezna stopa je 20%. Koliko ima pravo odbiti kao pretporez? I koliko mora uplatiti u državni proračun za mjesec listopad?


Unaprijed puno hvala.

U ovom slučaju pretporeza nema. Obveza za PDV iznosi 300.000,00kn X 20% (PDV) = 60.000,00. Nema pravo odbiti pošto nema pretporeza. U državni proračun mora uplatiti 60.000,00 kn.

Molim vas da me ispravite ako nešto nisam dobro napravila :)
 

Đurđa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim vas pomoć oko zadatka ,, Porezni obveznik je u 5 mjesecu 2008 ostvario ukupan promet u maloprodaji u iznosu od 235 678 kn. Od toga mu na proizvode koji se oporezuju po stopi od 0% otpada 49 899 kn, na proizvode koji se oporezuju po stopi od 10% 26 780 kn, a ostatak je oporeziv po stopi od 22%.
Please help.
 

Alex.B.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
molim nekoga da mi kaze da li su predavanja obavezna cak i ako se ne zeli izici na predrok?
pretpostavljam da su vjezbe obavezne u svakom slucaju.. jel je?
 

ch_smile

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
molim nekoga da mi kaze da li su predavanja obavezna cak i ako se ne zeli izici na predrok?
pretpostavljam da su vjezbe obavezne u svakom slucaju.. jel je?
ako želiš izać' na predrok, obavezno idi na predavanja, a i super je to, bude te profa zapamtila pa ćeš bolje proć' na ispitu :tongue2:
vježbe nisu toliko obavezne
 

brooke

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nije mi jasno.. u prezentacijama i u zakonu pise da carina ulazi u poreznu osnovicu a u zadatku ne ulatz(spada u prolaznu stavku) moze li mi itko pomoci?
 

jeeci

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dali u ponedeljak imaju predavanja iz pdv-a ili usmeni za one koji su prosli pismeni??
 

jeeci

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
usmeni je samo za one koji su prijavili ispit u Ćm ili ce profa doci na nas faks i imat usmeni?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks