AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Porez na dodanu vrijednost

anet

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
zadatak: M.M. je kupio dobra za 100000 kn(bez pdv-a) i u istom mjesecu ih prodao za 300000;stopa iznosi 10%; odredi iznos pretporeza i obveze pdv-a;
usmeni: prednosti pdv-a pred drugim oblicima opor; razlozi por osl. najma stambenih prostorija, podjela pretporeza, stope pdv-a
 

ivanna_19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jeli skripta iz pdv-a iz skriptarnice dovoljna za naučiti, treba li posebno uz nju još i zakone, jel netko zna...
 

anet

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jeli skripta iz pdv-a iz skriptarnice dovoljna za naučiti, treba li posebno uz nju još i zakone, jel netko zna...
skripta je jako dobra makar se neki dijelovi ponavljaju, pa se može i sažeti, dok je za veću ocjenu najbolje učiti iz one dvije knjige, prva je kratka, cca 30 str a u drugoj se većina ponavlja i ima još nekih dodataka, samo zakon nije dovoljan.
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
zadaci će biti na predroku i na redovnom ispitnom roku samo na pismenom,usmeno će odgovarati teoriju oni studenti koji prođu pismeni,iako na kolokviju se može odmah upisati ocjena u index ako je student s njom zadovoljan bar tako mislim.nemam zadatke od ove godine,nažalost,imam samo zadatke od prošle akademske godine.
 

aRpoteNa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel mo mozete rec koja je tocno literatura iz PDV-a?
Literatura:

1. Financijsko pravo i fin. znanost (NN2008)-Oporezivanje prometa 367-435 str.
2. Zakon o porezu na dodanu vrijednost.

PDV iz Hrvatskog fiskalnog sustava ne trebamo učiti, jer je to po starom zakonu pisano
 

miro

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
molila bih da mi kažete kakvi će bit zadaci :unsure:
A ništa nije posebno naglasila u vezi zadataka ali uglavnom što smo radili na vježbama ...Porezna osnovica ,mjesto oporezivanja nastanak porezne obveze i slično ...
 

johnny depp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dali netko ima rjesenja iz pdv-a onih zadataka koji se nalaze u skriptarnici, vjerojatno ono kaj ste na satu rjesavali, ili bar neka rjsenja, jer nemam pojma kak se to rjesava...ili gdje bi mogla bar skuzit kak se ti zadaci rjesavaju??? H E L P ... svaka pomoć je dobro dosla :)
teoriju cu iz skripte, a zad neznam???
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
evo mojih pitanja sa usmenog >
1.karakteristike poduzetnika
2.navedi koje su stope pdv-a
3.objasni nultu stopu
4.na sto je nulta stopa primjenjiva i zasto je ona pravo porezno oslobodenje
prosao sam ispit,tereza je ugodan ispitivac tako da se ne morate bojati,pomaze ako zapnete al ipak treba obratiti paznju te dijelove gradiva-stope,sto se tice zadatka on je bio na predroku i uglavnom su slicni onima koja smo radili na predavanjima,ja imam zadatke od prosle godine bey rjesenja ali nisam ih jos poslao u skriptarnicu
 

aRpoteNa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da li netko zna dal tereza pita i zadatke na usmenom, i kakvi su? pa onda teoriju ili...
Da, pita one tzv probleme koje smo radili na predavanjima. zadatak rijesis na papir i onda ti ona to pogleda i poslije te pita teoriju.
 

johnny depp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dobila sam 2 zadatka, tema odbitak pretporeza!
Još me pitala koji su uvjeti za pretporez, predmet oporezivanja u RH, sve o vlastitoj potrošnji i zasto se oporezuje?
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zanima me je li za prolaz na ispitu dovoljno učiti samo iz zakona o porezu na dodanu vrijednost?Koja su najčešća pitanja iz teorije te kakvi su zadaci?
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zanima me je li za prolaz na ispitu dovoljno učiti samo iz zakona o porezu na dodanu vrijednost?Koja su najčešća pitanja iz teorije te kakvi su zadaci?
Pitanja koja se vrte na ispitu imaš tu na forumu, a dovoljno je učiti iz skripte koju možeš skinuti iz naše skriptarnice!
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
lijepo molim kakvi zadaci??? :-O
kaj nije ispit - zakon pdv i onaj dio iz knjige? al tamo je "samo" teorija...ne kapiram bash..
Pitala sam danas jednog kolegu i nažalost,potvrdio je da jesu i dva zadatka + teorija na ovom ispitu. Tu dolje negdje na forumu pišu neki zadaci koji su bili...Uglavnom, onakvi kakvi su bili na vježbama.


I ljudi, napišite još neke zadatke koji su inače na ovom ispitu, lijepo vas molim.
 

Oraščić

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam bila na PDV-u sad u 9.mj i prošla. Ovako, bili su prvo zadaci, svima nam je dala po 10min da ih riješimo, neki su imali po 4 zadatka, a neki po 2.
Jedan zadatak kod nekih je bio vezano za vrtiće, da li plaćaju PDV ili ne i zašto...stvarno se ne sjećam zadataka jer sam na taj ispit došla bez da sam išta o zadacima znala. Iskreno, nisam imala niti jedan točan kao i još jedna kolegica, ali ipak nas je odlučila pitati teoriju, iako je rekla da ćemo teško proći, ali eto dosta smo znale, na nekim pitanjima smo zapele, ali smo prošle i dobile 2.
Najbolje je po knjizi učiti jer stvarno nema puno toga.
Prof. Tereza je odlična naravno, kao inače!
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prošla kod tereze! Pitanja su bila načela oporezivanja u međunarodnoj razmjeni, objasni i koje se primjenjuje kod nas, pretporez, indirektna metoda - objasni izračun pdv-a uz tu metodu i koje su joj prednosti. Šta se tiče zadataka, bila su dva zadatka. Prvog se zadatka ne sjećam točno, nešta u vezi toga za koje razdoblje porezni obveznik može odbiti pretporez i drugi zadatak je bila naknada -x iznos, pdv - y iznos i porezna obveza - z iznos - koliko će iznositi odbijeni pretporez, pa je bilo ponuđeno a)nema pravo na odbitak b) neki iznos naveden, al nijedan od ovih koji je zadan c) odbit će navedeni iznos pretporeza ( to sam ja zaokružila, ali nije bilo točno).
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks