AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Poredbeno ustavno pravo

Sanana

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolege, ima li možda netko ovaj dio iz knjige što pita o Bosni i Hercegovini, s obzirom da ne mogu sad doći do knjige!?
 

Sanana

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
S obzirom da nemam knjigu, može li netko samo ukratko opisati što piše o vladavini prava i društvenim ugovorima ili poslikati pa poslati? Sad vidim da se ta pitanja dosta spominju, a nema u skripti :(
Puno hvala!
 

alma1311

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
S obzirom da nemam knjigu, može li netko samo ukratko opisati što piše o vladavini prava i društvenim ugovorima ili poslikati pa poslati? Sad vidim da se ta pitanja dosta spominju, a nema u skripti :(
Puno hvala!
Mozes mi poslati svoj broj na mail [email protected] pa cu ti na wap poslati poglavlja :) preko maila mi se slike ne zele ucitati
 

Sanana

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
i još jedna kolegica mi se javila da nije, tako da nije onda izolirani slučaj...ne znam što čeka.
 

Sanana

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
jako ugodan ispit danas...svo troje nas iz grupe prošlo i dobilo odličan...pitanja u našoj grupi:federativno načelo, federacija BiH, razlika između konfederacije i federacije i objasni, zajednička unija, nabroji ostale unije ( personalna, realna i asimerične zajednice) , kome odgovara Vlada u Petoj republici (dvostruka odgovornost Predsjedniku i Nacionalnoj skupštini) te povezano s time da li je odgovornost predsjedniku ustavno propisano ( ne, to je ustavni običaj), zašto je Hrvatska odustala od polupredsjedničkog sustava...možda još koje podpitanje, ali se ne sjećam više.
 

alma1311

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Rok 4.5 kod prof Horvat
Pitanja- prirodno pravo,drustveni ugovor,drzava kao levijatan, ustavna vladavina,razlika vladavine prava od pravne drzave, imenovanja i razrjesenja predsjednika SAD-a,kad je potrebna suglasnost Senata a kada ne, samostalne ovlasti predsjednika u 5 republici (kada mu nije potreban supotpis premijera ili ministra), pocket veto. Jako ugodno I brzo ispitivanje. Bili smo gotovi za 10 minuta svo troje
 

ivi12

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Rok 4.5 kod prof Horvat
Pitanja- prirodno pravo,drustveni ugovor,drzava kao levijatan, ustavna vladavina,razlika vladavine prava od pravne drzave, imenovanja i razrjesenja predsjednika SAD-a,kad je potrebna suglasnost Senata a kada ne, samostalne ovlasti predsjednika u 5 republici (kada mu nije potreban supotpis premijera ili ministra), pocket veto. Jako ugodno I brzo ispitivanje. Bili smo gotovi za 10 minuta svo troje
Po čemu ste učili, jel dovoljna skripta?
 

alma1311

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Po čemu ste učili, jel dovoljna skripta?
Ja sam ucila po knjizi,radila sam svoje biljeske. Skripta je dobra ali dosta toga fali. Tipa u skripti nemas pocetak knjige koju zna pitati a nemas niti BiH. Takodjer skripta ne zadrzi drugu knjigu od Sokola o razvitku parlamentarne vlade
 

ivi12

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam ucila po knjizi,radila sam svoje biljeske. Skripta je dobra ali dosta toga fali. Tipa u skripti nemas pocetak knjige koju zna pitati a nemas niti BiH. Takodjer skripta ne zadrzi drugu knjigu od Sokola o razvitku parlamentarne vlade
Super, hvala ti na informacijama :)
 

alma1311

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja sam ucila po knjizi,radila sam svoje biljeske. Skripta je dobra ali dosta toga fali. Tipa u skripti nemas pocetak knjige koju zna pitati a nemas niti BiH. Takodjer skripta ne sadrzi drugu knjigu od Sokola o razvitku parlamentarne vlade
I jos samo jedno pitanjce haha jel treba dugo da se nauci? Nisam jos ni pocela pa da znam otprilike
Ma ne! Meni ti je najvise vremena zapravo uzelo pisanje biljeski. Ali dok sam pisala sam i dosta pamtila... ucenje,bas ucenje, mislim da je dva tjedna cist dovoljno. Ovisi koliko brzo pamtis:) ali svakako si ponavljaj po pitanjima s foruma jer ih stalno vrti. Isto tako postoje poglavlja koja ne pita. Komunizam i jedno poglavlje prije komunizma. Netko je tu na forumu napisao tocno stranice pa baci oko;)
 

Marin123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam ucio po skripti od 38 stranica i uz to jos onaj dio o bosni za tjedan dana pohvato i prošo , mozda sam samo imao dosta sreće ali eto to je moje iskustvo , nepita detaljno uopce
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks