AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Poredbeno ustavno pravo

alma1311

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav,koliko vam je vremenski trebalo za spremiti ovaj ispit i da li je skripta dovoljna? Hvala unaprijed
 

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pa do sada je ekipa učila po skripti i prolazila ispit..10tak dana učenja do 14 dana ako je posao takov da se dođe krepan kući. No čula sam da je bilo i onih "raketa" što nauče za tjedan dana (kažu laganog čitanja-štogod značilo)
To ti je sreća sve, kao u svemu. I vodi si računa da su to info s rokova od prof. Kostadinov. I ljudi dajte molim vas, natipkajte ta pitanja kolegicama pa ne traže vas znanstveni rad da izložite.
 

alma1311

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolege
Vi koji ste isli sada na zadnji rok molila bih vas da natipkate pitanja i dojmove. Takodjer literaturu iz cega ste ucili i da li se to do 10.2 stigne ikako spremiti
Hvala unaprijed! :)
 

alma1311

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozz kolegice, možete mi reći o kojoj skripti se radi, i da li je ima tu u našoj skriptarnici?
Nasla sam neku skriptu u skriptarnici od 38 strana,nadam se da je ona dovoljna za spremiti. Ako netko ima iskustva sa ispitom i smatra da sam u krivu neka se javi slobodno :D
 

Monika02

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege
Vi koji ste isli sada na zadnji rok molila bih vas da natipkate pitanja i dojmove. Takodjer literaturu iz cega ste ucili i da li se to do 10.2 stigne ikako spremiti
Hvala unaprijed! :)
Izgleda da nitko nije izlazio
Sa predavanja sam samo zapamtila da ne treba uciti od 42-49 str. u knjizi ono pad komunizma i tranziciju i da trebamo dobro znati BIH jer to zna pitati..
 

Mala Ana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hej ekipa, jel netko nabavljao knjige i di? U nasoj kopiraoni su mi rekli da imaju samo Ustavno uredjenje europske Hrvatske. Ili svi uce iz skripte?
 

LuciaL

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Rok 10.2. Usmeni kod Horvat:
1.obilježja predsjedničkog sustava
2.ima li SAD Vladu
3. tko imenuje tajnike i kako
4.moze li predsjednik SAD-a samostalno razjesiti duznosnike
5.V.Ustav Francuske
6. federalno načelo
7.pitanje vezano uz neku presudu Humphry, rekla je da tog nema u knjizi nego je s predavanja,ugl nisam bila pa ne znam u vezi cega je.

Profa odlicna <3
Ako zapnes pomogne s potpitanjima,zeza se, ma samo rijeci hvale imam :)
 

Sanana

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Rok 10.2. Usmeni kod Horvat:
1.obilježja predsjedničkog sustava
2.ima li SAD Vladu
3. tko imenuje tajnike i kako
4.moze li predsjednik SAD-a samostalno razjesiti duznosnike
5.V.Ustav Francuske
6. federalno načelo
7.pitanje vezano uz neku presudu Humphry, rekla je da tog nema u knjizi nego je s predavanja,ugl nisam bila pa ne znam u vezi cega je.

Profa odlicna <3
Ako zapnes pomogne s potpitanjima,zeza se, ma samo rijeci hvale imam :)
Iz čega si učila?
 

ivana j.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Rok 10.2. Usmeni kod Horvat:
1.obilježja predsjedničkog sustava
2.ima li SAD Vladu
3. tko imenuje tajnike i kako
4.moze li predsjednik SAD-a samostalno razjesiti duznosnike
5.V.Ustav Francuske
6. federalno načelo
7.pitanje vezano uz neku presudu Humphry, rekla je da tog nema u knjizi nego je s predavanja,ugl nisam bila pa ne znam u vezi cega je.

Profa odlicna <3
Ako zapnes pomogne s potpitanjima,zeza se, ma samo rijeci hvale imam :)
Kojim je danom ispit, odmah u ponedjeljak ili? :)
 

Mala Ana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da i ja podjelim za one koji ce u buducnosti izlaziti na ispit, moja pitanja su bila vezana uz BiH na proslom roku...kako se bira predsjednistvo, od cega se sastoji BIH, o sudu kako se biraju suci, koliko ih je...uglavnom vise manje sve vezano uz to u knjizi...sretno svima!
 

ivana j.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prosla ispit, al svejedno hvala na odgovoru
Branko Smerdel; Smiljko Sokol; Ustavno pravo; Pravni fakultet u Zagrebu (2006), str. 354-365 gdje ovo naći, meni su u kopiraoni rekli da imaju samo novu knjigu, ne ovu iz 2006.
 

ivana j.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam u zutoj kopiraoni nabavila cijelu literaturu
Branko Smerdel; Smiljko Sokol; Ustavno pravo; Pravni fakultet u Zagrebu (2006), str. 354-365 Gdje ovo naći, u kopiraoni imaju samo novu knjigu, ne iz 2006... možeš mi na mail poslati tih 10 str :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks