AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Osnove ustavnog prava

DaX

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Za mene je knjiga bolja, jer prof. Podolnjak i Gardašević vole pitati dosta u detalje! Pogotovo ako zapneš negdje!
Kako to misliš da vole pitati u detalje? Možeš mi dati koji primjer?
 

sssandra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel zna neko kak je na komisijskom?
Jel pita jedan prof. ili više njih?
Jesu i tamo strogi i ispituju toliko u sitnice?

Plizzzzz help
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel zna neko kak je na komisijskom?
Jel pita jedan prof. ili više njih?
Jesu i tamo strogi i ispituju toliko u sitnice?

Plizzzzz help
Na komisijskom obično budu 3 profesora iz tog predmeta, koliko znam od kolega na ustavnom ne gnjave previše, ali moraš nešto znati!
 

DaX

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da prođeš knjigu i nešto zapamtiš treba ti najmanje 15 dana po 5-6 h učenja, barem je meni toliko trebalo!
Ja sam bio kod prof. Podolnjaka i rušio me! Pitao me jedno pitanje: Što se ne smije nikada zakonom ograničiti?
Inače, iskusnija ekipa kaže da je Gardašević još gori, a Podolnjak je rekao da on poreznike pita samo Ustav i ako se to nauči prolaz je zagarantiran! :wav:
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
"Prohibitivna klauzula" - na koji dio gradiva se to odnosi? Prošla sam knjigu prije 5 mjeseci i ne sjećam se da sam naišla na taj dio! Ni u skripti nisam naišla na to, pa me zanima gdje se to otprilike nalazi ili što je to, neko usmjerenje, prosvjetljenje trebam!
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Prohibitivna klauzula" - na koji dio gradiva se to odnosi? Prošla sam knjigu prije 5 mjeseci i ne sjećam se da sam naišla na taj dio! Ni u skripti nisam naišla na to, pa me zanima gdje se to otprilike nalazi ili što je to, neko usmjerenje, prosvjetljenje trebam!
Prohibitivna klauzula (izborni prag) predstavlja izbornim zakonom propisani postotak glasova koji mora dobiti pojedina lista na izborima da bi uopće mogla sudjelovati u diobi zastupničkih mandata. Glede prohibitivne klauzule propisuje se da pravo na sudjelovanje u diobi zastupničkih mjesta u izbornoj jedinici ostvaruju liste koje na izborima dobiju najmanje 5% važećih glasova birača. Sa svake liste izabrani su kandidati od rednog broja 1. pa do rednog broja koliko je određena lista dobila zastupničkih mjesta. S obzirom na institut parlamentarne nepodudarnosti (inkompatibiliteta) iz članka 9. Zakona, zamjenici zastupnika sa svake liste izborne jedinice bit će kandidati koji nisu izabrani.
 

tresnjica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel bi mogao netko skenirati skriptu iz ustavnog za porezni studij koja kruži po faks i poslati moderatoru da ju stavi u skriptarnicu! Mislim da je glupo da si ljudi međusobno salju takve stvari na pm i mailove, umjesto da sve što imate posaljite uredništvu!
 

Carica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prof. Podolnjak uvjek ispituje u svom kabinetu, u onoj zgradi u kojoj je i knjižara Pravnog faxa:wink5:
 

Tinna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
heej

jel moze netko napisati koja je tocno literatura za polaganje ispita i jel treba znati cijelu knjigu il neka poglavlja ipak ne treba?

također sto jos treba znati?

i dal ima tko tu skriptu o kojoj se prica, da mi posalje na mail [email protected]
plizzzzz

zahvalna na svakom odgovoru!!!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks