AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Osnove ustavnog prava

štreberica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Gradivo nije teško, lako se uči samo što je dosadno. Na usmenom prof. postavljaju pitanja na koja se kratko odgovara, tj. ne pita naslove lekcija nego nađe nešto iz teksta, jer ne voli preopširno odgovaranje! Takvo je bar moje iskustvo sa ispita! Ispitivači se izmjenjuju na rokovima!
 

frend

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitaju metode i izvore ustavnog prava, krutost ustava i malo decentralizaciju itd. Moj dojam je odličan, svi se oduzmu unutra, ali nemojte se bojati, opustite se i samo pričajte! Učite i ne bojte se:laughing:
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ispit je samo usmeni, a pitanja ovise od profesora do profesora! Neka od najčešćih su: revizija ustava, zastupničke većine, metode izbora zastupnika, tko može biti u ustavnom sudu, izbor predsjednika, kruti i meki ustav itd. Ja sam učio samo po skripti iz naše skriptarnice i prošao:laughing:
 

miro

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prof.prvo pitaju elementarne stvari tipa izvori ustavnog prava, metode ustavnog prava, ustavni običaj, norme ustavnog prava, sustav parlamentarne vlade, prohibitivna klauzula, kulturna prava, gospodarska prava, uredbe iz nužde i sl. A onda druga pitanja za veću ocjenu!
 

Oraščić

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Meni su bila ova pitanja:

1. uredbe sa nadzakonskom snagom
2. usporedba ustavnog prava s drugim granama prava
3. složene državne zajednice
 

miro

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Najčešća pitanja:

- metode ustavnog prava
- izvore ustavnog prava
- ustavni običaj
- ovlasti predsjednika
- uredbe iz nužde
- ovlasti sabora
- d honthov sustav
- prohibitivna klauzula
- sustav parlamentarne vlade
- lokalnu i regionalnu samoupravu
- meki i kruti ustav
- odnos ustavnog prava i drugih grana prava
- odnos ustavnog prava i političkih znanosti
- izbori
- gospodarska -socijana -kulturna prava

Evo, to je ukratko! Pozdrav!
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bilješke s predavanja nažalost nisu dovoljne! Prof. Gardašević i Podolnjak vole pitati u detelje, tako da Ustav treba dobro pročešljati! Prođite par puta poglavlja iz knjige i to je to! Ustavno nije težak predmet, ali ovisi naravno i o tome koja pitanja ti prof. postavi! :tongue2:
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Gardašević je rekao da ustavno treba učiti najmanje mjesec dana i da možemo doći slušati ispit, pa da vidimo kako to izgleda! Rekao je da slušača može biti onoliko koliko ih stane u njegov kabinet, koji je dosta velik!
 

sssandra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel profesor Gardašević dobar ili je strog? Još nisam bila kod njega, pa mi je bed! Gdje je točno njegov kabinet?
 

miro

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel profesor Gardašević dobar ili je strog? Još nisam bila kod njega, pa mi je bed! Gdje je točno njegov kabinet?
Prof. je dosta ok! Ne pili puno, pita osnove! Kabinet mu je na prvom katu u zgradi do naše knjižare, hodnik ljevo kad se popneš na kat! Pozzz i sretno!
 

so_good

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja s usmenog:

1. Načelo ustavnosti i zakonitosti
2. Razlozi formalne i materijalne ustavnosti
3. Norme ustavnog prava
4. Ovlasti Ustavnog suda RH
5. Ustavna tužba
6. Ograničenje ljudskih prava i sloboda u stanjima nuže prema Ustavu
7. Kategorije ljudskih prava i sloboda prema Ustavu

Nitko nije prošao, ali nisu niti znali ništa! Prof. Gardašević ne zahtjeva puno za prolaz!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks