AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Osnove sociologije

JelenaEM

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Znači, nema dalje!
Ja sam fkt debilka .

Hvala!
[DOUBLEPOST=1537219682,1537219601][/DOUBLEPOST]Znači, nema dalje!
Ja sam fkt debilka.

Hvala puno!
 

JelenaEM

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Neka od pitanja sa usmenog danas kod Ksenije:
-Istrazivačke metode
-Anomija
-Merton
-Prava kultura
-Stratifikacija
-Pristupi proučavanja moći
-Teorije proučavanja države
-Pravna kultura
-Definicija moći
-Ideologija i predstavnici ideologije


Iznimno ugodan usmeni, profesorica je ljubazna,nasmijana i najvažnije korektna.

Eto, možda nekome pomogne.
 

PetraZG97

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Dojmovi s danasnje komisije iz sociologije. U povjerenstvu su bili Zrinscak, Grubisic i Cepo.
Prof.Zrinscak me je samo ispitivao i pitao me da detaljno objasnim stratifikaciju (definiciju) i objasnim Funkcionalni pristup stratifikacije, moc(definiciju) i navest sve pristupe proucavanja moci i objasniti svaki ukratko.
Dok sam odgovarala prof.Grubisic i prof.Zrinscak nisu pokazivali nikakve naznake dali tocno ili krivo odgovaram, doslovno "poker face", samo su me pustili da pricam koliko znam o tome, ali mi je zato puno pomoglo klimanje glavom prof.Cepe koji je također postavio dodatno pitanje kod stratifikacije koje mi je pomoglo i pojednostavnilo da se sjetim i lakse odgovorim na pitanje.

A savjet za pismeni: odite na faksomat i skinite si sto vise pitanja na zaokruzivanje s pravnog studija jer se stvarno pitanja ponavljaju u ispitima s javne uprave. Isto tako i esejska pitanja odavde i s faksomata! Olaksat ce vam na sto da se bazirate dok ucite!
Sretno svima!
 

megan fox

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moze pitanje kolegeDal ako sam pauzira dugi niz godina, a izvanredni sam student mogu na kolokvij iz sociologije ?
[DOUBLEPOST=1542035523,1539107924][/DOUBLEPOST]Moze pitanja s današnjeg roka?
 

megan fox

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ne koliko ja znam to nije u literaturi....
[DOUBLEPOST=1548679969,1544615666][/DOUBLEPOST]Pitanja s današnjeg roka,
Na zaokruživanje,
Tamo gdje prestaju hijerarhija i birokracija nastupa prema giddensu (civilno društvo ),
Castells razlikuje identitet otpora, projektni identitet i koji još ? (Legitimirajuci),
Promatranje odnosa između dvije varijable u strogo kontroliranim uvje. definicija (eksper.),
navika dugotrajnog ponavljanja koja je racionalnost (tradicionalna),
Pravo teži rutinizaciji postupka koji opravdavaju konačnu odluku redukcijom sadržaja normi (formalizam)
Koji je najvažniji kapital koji određuje položaj aktera ( ja sam stavila simbolički ne znam jel točno)
Društvena i radna uloga stječe se (sekundarna Socijalizacija)
James Gibson i Gregory Caldeira istraživali su neutralnost prava, individualnu slobodu i ( vladavinu prava)

Eseji:
Kako Durkheim tumači anomiju,
Stratifikacija kod Webera,
Biološke teorije devijantnosti
Podjela pravnog sustava


Potrebno je učiti giddensa i castellsa post poviše sam krivo napisala,
[DOUBLEPOST=1548696546][/DOUBLEPOST]Jel zna netko možda kad će biti rezultati?
[DOUBLEPOST=1548944079][/DOUBLEPOST]Danas usmeni kod Ksenije, imala sam 23 od 24 boda postavila mi dva pitanja Durkheim Anomija i Pravna kultura, dala mi 5:)))

Nadam se da su i druge cure prošle, doslovno sam bila 2 minute unutra najbolje sam napisala i od uprave i pravnika, zato me vjerojatno nije pitala duze,

Uglavnom moj savjet pročitajte par puta knjigu i onda možete skriptu početi učiti, da vam skratim muke dajem savjet:)

Sretno svima!
 

hvrancic98

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Iskustva s komisijskog ispita?
[DOUBLEPOST=1555491007,1554748367][/DOUBLEPOST]Dojmovi s komisije:
U komisiji su sjedile prof. Grubišić, prof. Petričušić i prof. Čehulić, te su bile vrlo opuštene, iako sam se ja tresla kao šibica od straha (bio je prvi put da sam uopće prošla pismeni iz sociologije) i nije mi bilo lako ni malo.
Pitale su me anomiju prema Durkheimu, interesne grupe i pravnu kulturu. Važno je da znate reći barem nešto o svakoj temi i možete svojim riječima odgovarati. Naravno, kombinacija treme i straha je utjecala na moj usmeni i petljala sam se dosta, ali sam nekako uspjela dat koherentne odgovore.
Nećkale su se oko prolaza, ali su mi ipak dale 2 i napokon sam se riješila ove grozote od predmeta. :)
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kakav je bio test od prilike pitanja ?
[DOUBLEPOST=1559835682,1559658693][/DOUBLEPOST]prošli rok pitanja s testa
[DOUBLEPOST=1560189292][/DOUBLEPOST]Kad je odprilike tj. u kolkiko sati test ?
[DOUBLEPOST=1560357055][/DOUBLEPOST]Kakav je bio test 4 mj od prilike pitanja ?
HVALA
[DOUBLEPOST=1560357103][/DOUBLEPOST]Kakav je bio test od prilike pitanja ?
[DOUBLEPOST=1560445661][/DOUBLEPOST]Kakav je bio test od prilike pitanja ?
 

Natalija11

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja rok: 17.06.2019.
Esejska:
1. Usporedi klasni i Weberov pristup stratifikaciji
2. Pravni sustav prema Friedmanu, nabroji i objasni
3. Devijantnost prema Mertonu
4. Teorija društvenog rascjepa

Zaokruživanje:
1. Žene su religioznije od muškaraca, spol je koja varijabla
2. James Gibson i Gregory Caldeira nešto uz njihovo istraživanje
3. Už pravnu filozofiju i pravnu dogmatiku, pravnu znanost čini i


Baš se i ne sjećam ovih na zaokruživanje pa neka me netko nadopuni ako se sjeća. Nadam se da sam vam barem malo pomogla. Od nas dvadesetak prošla je jedna cura pismeni. Mislim da ispit nije bio tako težak nego svi olako shvaćamo ovaj predmet pa mislimo da u 5 dana možemo naučit. Meni je falilo još par dana ponavljanja jer sve sam znala nekako okvirno. Uzmite barem dva tjedna da vam sve sjedne jer ima dosta toga. Sretno svima :)
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Točno treba puno učiti , meni je bio težak test
[DOUBLEPOST=1561233082,1561233036][/DOUBLEPOST]Nadopunite
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja nisam
[DOUBLEPOST=1562014882,1561755562][/DOUBLEPOST]Nisam bila na ovom roku , kakav je test bio ???
[DOUBLEPOST=1563032175][/DOUBLEPOST]Kakav je test bio u 7 mj ?
 

tinaas

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Esejska s danasnjeg roka
1) Objasni teze djela Protestantska etika i duh kapitalizma
2) Marxova teorija stratifikacije
3) Sve sto znas o drustvenim pokretima
4) Pravna kultura
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Esejska s danasnjeg roka
1) Objasni teze djela Protestantska etika i duh kapitalizma
2) Marxova teorija stratifikacije
3) Sve sto znas o drustvenim pokretima
4) Pravna kultura
hvala
[DOUBLEPOST=1568638398,1567774916][/DOUBLEPOST]što je danas bilo u testu?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks