AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Opće upravno pravo II.

tinaas

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Mene je pitao odnos upravne i sudske vlasti, odgovornost za stetu, utvrđivanje interesa RH za izvlastenje
 

teabaros17

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dns usmeni Stanicic: sklapanje ugovora o koncesiji, vrste koncesija, upravljanje javnim dobrom, nacela javne sluzbe i objasnit nacelo primata, otpust drzavljanstva, vrste matica i upisi, privremeno rjesenje o izvlastenju, utvrđivanje interesa rh tko i kako, sto sadrzi rjesenje o izvlastenju, odnos upravnog vijeca i ravnatelja ustanove, uvjeti za prirođenje, stjecanje drzavljanstva podrijetlom, koristenje javnog dobra, javna dobra po objektu, stupanje u posjed izvlastene nekretnine (kada, kako, uvjeti), odgovornost drzave za stetu
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
molim Vas po čemu učite ovaj predmet, ima li sve na jednom mjestu jer literature stvarno ima dosta,,plizz i koliko vremena treba ,,,
 

xxxy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
molim Vas po čemu učite ovaj predmet, ima li sve na jednom mjestu jer literature stvarno ima dosta,,plizz i koliko vremena treba ,,,
Imaš na prvoj strani teme po čemu učiti koji dio.. Dijelove zakona samo iz zakona ostalo skripta ili knjiga.. Čini se da je teško zbog količine gradiva, ali meni osobno lakši nego oup 1.. Ja sam si izvukla sva pitanja i po tome učila.. Individualno je, ali nekih 2, 2i pol tjedna laganog učenja skroz dovoljno za usmeni
 

mini25

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Obvezna:



  1. Zakon o sustavu državne uprave, 69/19, Zakon o općem upravnom postupku, NN 47/09, čl. 150.-154. Zakon o koncesijama, NN 69/17, Zakon o hrvatskom državljanstvu, NN 53/91, 70/91 (ispravak), 28/92, 113/93, 130/11 i 110/15 Zakon o izvlaštenju i određivanju naknade, NN 74/14 i 69/17, Prekršajni zakon, NN 107/07, 39/13, 157/13, 110/15 i 70/17, čl. 1.-81.;
na merlinu je napisana kao obvezna literatura ovo kaj sam kopirala, samo zakoni...pa mi nije jasno ovo kaj je gore kolega napisao???,,zakoni po zakonima a ostalo po knjizi ili skripti,,,,,,,,a kaj je ostalo kad je samo na merlinu kao obvezna literatura navedeni zakoni...pliz može netko pomoci
 

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Za sve kolege i kolegice koji možda ne znaju...ja sam saznala tek danas, pa evo; radi se o obavijesti o načinu provedbe ispita:

Obavijest o načinu provedbe ispita od izvanrednog jesenskog roka 2021. godine
napisao/la Lana Ofak - Petak, 29. Listopad 2021., 14:35


Poštovane kolegice i kolege,
od izvanrednog jesenskog ispitnog roka koji će se održati 15. studenoga 2021. ispiti iz Općeg upravnog prava II održavat će se i pisanim i usmenim putem.
Pisani dio ispita održat će se u ponedjeljak 15. studenoga 2021. putem Merlina za akademsku godinu 2020./2021. te preko komunikacijske platforme Google Meet. Točan termin ispita te poveznica na Google Meet bit će objavljeni u petak 12. studenoga 2021. na Merlinu nakon što stručna služba dostavi Katedri popis prijavljenih studenata.
15 minuta prije početka pisanog ispita potrebno je da se pridružite na Google Meet s uključenim kamerama kako bi se mogao provjeriti Vaš identitet.
Kamere na Vašim računalima moraju biti uključene tokom cijelog trajanja ispita. Više nastavnika pratit će način na koji rješavate test, a cijeli postupak pisanog dijela ispita će se snimati. Stoga je bitno da sami, samostalno i bez ikakvih pomagala, rješavate test. Molimo, pazite da uvijek budete unutar dosega kamere.
Ako niste upisani u e-kolegij iz Općeg upravnog prava II u Merlinu 20/21 (https://moodle.srce.hr/2020-2021/), molimo Vas da se hitno javite gospodinu Krunoslavu Fučkoru na mail: [email protected] radi upisa u Merlin uz obaveznu napomenu da je riječ o upisu u prošlogodišnji Merlin 20/21.
Pisani ispit sadržavat će 20 pitanja, a trajat će 16 minuta. Pitanja na ispitu bit će sljedeće strukture: odgovori točno/netočno ili višestruki odabir pri čemu će se prikazati informacija "odaberite jedan odgovor" ili će u samom pitanju biti naznačeno da morate odabrati više točnih odgovora. Stoga, pažljivo pročitajte pitanje jer kod pitanja s više točnih odgovora moguće je dobiti bodove isključivo ako se označe svi ispravni odgovori. Neće biti mogućnosti vraćanja na prethodna pitanja.
Za ispit pokušajte osigurati što stabilniju internetsku vezu, a najsigurnije je povezivanje putem žice kako ne bi bilo prekida veze i time prekida provođenja ispita.
Za pristup usmenom dijelu ispita bit će potrebno ostvariti najmanje 50% točnih odgovora na testu. Neposredno nakon provedbe testa Katedra će objaviti raspored usmenih ispita na Merlinu.
S poštovanjem,
Katedra za upravno pravo

Izravna poveznica na poruku

◄ Literatura
 

gogs

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege koje su sada bile na ispitu,jeste li uspjeli riješiti test?Meni je baš bio težak.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks