AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Opće upravno pravo II.

xxxy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
molim pitanja s danasnjeg roka ako znate :)
Prof. Staničić:
Poslovi državne uprave, interventne mjere, izvlaštenje (dosta pitanja), javna dobra, javne ustanove, odgovornost za štetu.. Ugl dosta pomaže, ne ruši ako znaš osnove, u mojoj grupi smo svi prošli
 

mira

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Prof. Staničić:
Poslovi državne uprave, interventne mjere, izvlaštenje (dosta pitanja), javna dobra, javne ustanove, odgovornost za štetu.. Ugl dosta pomaže, ne ruši ako znaš osnove, u mojoj grupi smo svi prošli
Kako se polaze online ili na faksu?
 

mira

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Online, samo usmeni
Hvala ti
Mozes li mi pojasniti,pismeni se polaze online ili usmeni?ako pismeni koliko vremena se ima?
Nisam u toku,prvi put izlazim nakon čitave ove situacije
 

xxxy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Hvala ti puno
Kao da sam pala s Marsa
Dobijemo poveznicu na mail ili?
Koliko traje ispitivanje?
Na mail ti dođe poveznica i uključiš se kad si po rasporedu.. Ispitivanje je trajalo oko 10-tak min po studentu.. Ovisi, ako znaš dobro može i kraće biti
 

mira

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Na mail ti dođe poveznica i uključiš se kad si po rasporedu.. Ispitivanje je trajalo oko 10-tak min po studentu.. Ovisi, ako znaš dobro može i kraće biti
Hvala od srca
Jesi učila prekršajni zakon?
 

xxxy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Hvala od srca
Jesi učila prekršajni zakon?
Učila sam ga samo po pitanjima koja se pojavljuju inače.. U mojoj grupi nikog nije niti pitao prekršajni.. Preporučujem da dobro naučiš koncesije i izvlaštenja što se tiče zakona, a prekršajni ako si knap s vremenom možeš i po pitanjima :)
 

Im25

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
molim pitanja s danasnjeg roka ako znate :)
Stanicic je ispitivao, skroz korektan ispitivac, pomaze kad zapnes. Pitao me o izvlaštenju, kakvo je pravo vlasnistva pri nepotpunom izvlastenju (ograniceno), odluka o davanju koncesije, kakva mora bit (izvrsna), inspekcijski nadzor, tko provodi, zasto i kada, sto sastavljaju itd
 

nepravni

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
evo da podjelim iskustvo sa svog usmenog neki dan.
ispitivao me Stančić, ugodan ispitivač, pomaže s dodatnim pitanjima da vas navede na točan odgovor i da vremena da si razmislite; pitao me
štetu bez greške, koncesije (i da povežem to s upravnim ugovorima),načela za obavljanje djelatnosti javnih ustanova (i da objasnim načelo primata) i da samo nabrojim tko može utvrditi interes RH kod izvlaštenja; dvojkica ko kuća. Inače mi je najviše pri učenju pomoglo što sam izvukla sva pitanja koja su kolege tu stavili na forum od 2015.te godine i vidla na koje se cjeline fokusiraju i stvarno ne izlaze iz tog okvira.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks