AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Opće upravno pravo I.

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Malo je ljudi izašlo na taj rok. Nije ih baš puno prošlo, u prosjeku kod svakog ispitivača više-manje po troje studenata. Dosta traže na pismenom. Bitno je da pismeni što bolje napišeš.
 

blondy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Malo je ljudi izašlo na taj rok. Nije ih baš puno prošlo, u prosjeku kod svakog ispitivača više-manje po troje studenata. Dosta traže na pismenom. Bitno je da pismeni što bolje napišeš.
Hvala.na informaciji.
[DOUBLEPOST=1497604353,1497589359][/DOUBLEPOST]
Malo je ljudi izašlo na taj rok. Nije ih baš puno prošlo, u prosjeku kod svakog ispitivača više-manje po troje studenata. Dosta traže na pismenom. Bitno je da pismeni što bolje napišeš.
Hvala.na informaciji. Jesi ti prosla?
 

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Nisu zahtjevni na usmenom, ako ti je dobar pismeni ispit.
Ja sam se malo zblokirala (baš je bilo do mene) i pismeni mi je bio samo prolazan, nisam imala puno bodova.
Što se tiče ispitivača svi su ti ok. Ja sam bila kod Ofak.
Tako da.....napiši pismeni što bolje i usmeni ti neće biti problem.
[DOUBLEPOST=1497633376,1497633198][/DOUBLEPOST]Nek nam je svima sa srećom sad na ovom roku! :)
 

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
1. Akti vlade i ministara kao pravni izvor
2. Objasni vrste konstitutivnih akata
3. Slobodna ocjena prema drugim oblicima slabije pravne vezanosti
4. Nabroji nosioce kontrole nad upravom
5. Javna rasprava na Ustavnom sudu - objasni
6. Načini ostvarivanja prava na pristup informacijama
 

blondy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moze danasnja pitanja s ispita?i ka
1. Akti vlade i ministara kao pravni izvor
2. Objasni vrste konstitutivnih akata
3. Slobodna ocjena prema drugim oblicima slabije pravne vezanosti
4. Nabroji nosioce kontrole nad upravom
5. Javna rasprava na Ustavnom sudu - objasni
6. Načini ostvarivanja prava na pristup informacijama
Kako si napisala?
 

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Nadam se da sam dobro napisala. Odgovorila sam na sve, jedino nisam baš znala objasniti javnu raspravu na Ustavnom sudu. Bitno mi je sutra proći i usmeni!
[DOUBLEPOST=1497896081,1497895910][/DOUBLEPOST]Nek nam je sa srećom svima sutra na usmenom!
 

blondy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nadam se da sam dobro napisala. Odgovorila sam na sve, jedino nisam baš znala objasniti javnu raspravu na Ustavnom sudu. Bitno mi je sutra proći i usmeni!
[DOUBLEPOST=1497896081,1497895910][/DOUBLEPOST]Nek nam je sa srećom svima sutra na usmenom!
I kako je prosao usmeni?
[DOUBLEPOST=1498034167][/DOUBLEPOST]
Nadam se da sam dobro napisala. Odgovorila sam na sve, jedino nisam baš znala objasniti javnu raspravu na Ustavnom sudu. Bitno mi je sutra proći i usmeni!
[DOUBLEPOST=1497896081,1497895910][/DOUBLEPOST]Nek nam je sa srećom svima sutra na usmenom!
I kako je prosao usmeni?
 

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Super! Ispit sam dobro napisala. I potvrdila sam ocjenu 3 na usmenom kod Turudića.
[DOUBLEPOST=1498034993,1498034521][/DOUBLEPOST]Kod ovog predmeta je bitno što bolje napisati pismeni. Tih 6 pitanja odgovoriti zaista sa nekih 5-6 rečenica i spomenuti sve što je bitno u odgovoru, tj. što se traži.
Usmeni je super kod koga god bili, bitno je da ste svladali gradivo i da imate dobre bodove na pismenom.
 

blondy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Super! Ispit sam dobro napisala. I potvrdila sam ocjenu 3 na usmenom kod Turudića.
[DOUBLEPOST=1498034993,1498034521][/DOUBLEPOST]Kod ovog predmeta je bitno što bolje napisati pismeni. Tih 6 pitanja odgovoriti zaista sa nekih 5-6 rečenica i spomenuti sve što je bitno u odgovoru, tj. što se traži.
Usmeni je super kod koga god bili, bitno je da ste svladali gradivo i da imate dobre bodove na pismenom.
Super bas mi je drago da si se rijesila. Iz cega si ucila?
 

Iwy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja bome ne znam koliko treba bodova za prolaz, al i mene zanima kak uopce boduju taj ispit i dal sam dobro zapamtila da su rezultati sutra u pol 12 u cm? gdje tocno, koja dvorana ili kaj vec?
 

bananko

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja s današnjeg roka:

-naputak
-greška u cilju i svrsi
-načelo jednakosti prema ZPPI
-ekscepcija nezakonitosti prema UZUS
-priroda upravnopravnog odnosa i zaštita prava iz uprravnopravnog odnosa
-pravomoćnost
 

fakin

Super Moderator
ja bome ne znam koliko treba bodova za prolaz, al i mene zanima kak uopce boduju taj ispit i dal sam dobro zapamtila da su rezultati sutra u pol 12 u cm? gdje tocno, koja dvorana ili kaj vec?
koliko se sjećam svako pitanje nosi 5 bodova, 14 treba za prolaz na usmeni. dvorana je tamo u dvorištu ČM4 u prizemlju, ionako će svi čekati tamo pa će vas prozvati tko ide odma na usmeni i to je to
 

blondy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jesam samo ja imala neugodno iskustvo kod Turudica ili ima jos netko? Tako je bio arogantan i bahat da sam se sva pogubila
 

marijanap

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja s roka 4.9.2017.

Objasniti organizacijsko ili formalno gledište uprave,
uvjeti za izbor povjerenika za informiranje,
što treba sadržavati zahtjev za ocjenu suglasnosti...,
poa prema ovlastenju,
obvezatnost upravnog akta,
modificiranje načela zakonitosti u hr. pravu
 

Maree

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ekipa, ''Kompletna skripta by Vugra'' je samo za OUP I., a ne OUP II? pretpostavljam da je tako, ali i da upitam za svaki slučaj :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks