AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Opće upravno pravo I.

mary-zgb

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pismeni je ponedjeljkom u gundulicevoj, a rezultati se citaju u utorak u cirilometodskoj i odmah nakon toga je usmeni.
 

Iwy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li moram imat indeks na pismenom? Nisam ga jos podigla, ne ispati mi se samo zbog toga ic u zg pa sam ga mislila podic u pon poslije ispita. Oko koliko sati bude ispit?
 

josipajj

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Uzmi
Da li moram imat indeks na pismenom? Nisam ga jos podigla, ne ispati mi se samo zbog toga ic u zg pa sam ga mislila podic u pon poslije ispita. Oko koliko sati bude ispit?
Uzmi si obavezno onda osobnu ili iksicu, bilo što radi identifikacije. Ne mora biti index. Ispit je u 13.45 G10 dvorana 1 ako se ne varam :)
 

Iwy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Uzmi

Uzmi si obavezno onda osobnu ili iksicu, bilo što radi identifikacije. Ne mora biti index. Ispit je u 13.45 G10 dvorana 1 ako se ne varam :)
A dobro nije bilo problema posto je ispit bio kasnije. Mislila sam da bude prije nego pocne referada radit. Hvala svejedno na inf :)
 

josipajj

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pitanja s današnjeg roka:
1. Modificiranje načela zakonitosti
2. Običajno pravo kao izvor prava
3. Dopustivost dodataka na akte
4. Naknada za pristup informacijama po zakonu
5. Interpelacija
6. Podzakonski normativni akt po izvršenju
 

Lukap

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li netko zna priznaju li koji bod ako si pola napisao krivo a pola se odnosi na pitanje i tocno je?
 

pilotlin

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Usmeni danas kod prof. Held: konvalidacija upravnog akta, spontani podzakonski općenormativni akti, na koje načina tijelo javne vlasti može korisniku omogućiti pristup informaciji (način ostvarivanja prava na pristup informacijama). Neka pitanja od kolegica: ustvna tužba, tko može podnijeti zahtjev za ocjenu suglasnosti, kontrolne ovlasti, uvjeti za izbor povjerenika, zahtjev za pristup informacijama i rokovi,...To je sve čega se sjećam. Sretno svima. :):)
 

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
1.nastanak upravnopravnog odnosa objasni
2.pravni izvor - jedinice lok. i pod. (reg) samouprave
3.greška u proceduri i formi
4.jednostavni i složeni upravni akt
5.javnost rada prema zppi
6.ovlaštenici za ocjenu suglasnosti zakona s ustavom i suglasnosti dr. propisa s ustavom i zakonom
 

blondy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Idem ja. Učim iz knjige i navedenih zakona.
Koja su bila pitanja na ispitu?
1.nastanak upravnopravnog odnosa objasni
2.pravni izvor - jedinice lok. i pod. (reg) samouprave
3.greška u proceduri i formi
4.jednostavni i složeni upravni akt
5.javnost rada prema zppi
6.ovlaštenici za ocjenu suglasnosti zakona s ustavom i suglasnosti dr. propisa s ustavom i zakonom
Hvala.
[DOUBLEPOST=1497551314,1497551234][/DOUBLEPOST]
Idem ja. Učim iz knjige i navedenih zakona.
Koja su bila pitanja na ispitu?
1.nastanak upravnopravnog odnosa objasni
2.pravni izvor - jedinice lok. i pod. (reg) samouprave
3.greška u proceduri i formi
4.jednostavni i složeni upravni akt
5.javnost rada prema zppi
6.ovlaštenici za ocjenu suglasnosti zakona s ustavom i suglasnosti dr. propisa s ustavom i zakonom
Hvala. Kolilo je ljudi proslo? Kakav je bio usmeni?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks