AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Njemački jezik: I. godina

dorach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
a i normalno je da nema ništa kada nam je profa davala na predavanjima tekstove po redu kak smo radili!! nema toga puno, mislim da je sve ukupno nekih 10 tekstova koje nije jako teško za skužiti. i mislim da bi morala otići na konzultacije po te tekstove. inače sam i ja vanredni student, al sam ipak dolazila na sva ta predavanja. inače mislim da postoji neko pravilo, da na predavanje iz stranog jezika vanredni studenti dolaze svaki drugi put, tak da ipak svi pohvataju neke osnove. al ajde, idi pitati profu da ti da te tekstove pa ti sretno onda s učenjem :))
 

deko33

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Poštovane kolege da li bi neko bio toliko ljubazan pa mogao točno napisati koja poglavlja trebamo naučiti iz njemačkog.Vanredni sam,nisam iz Zagreba,radim pa mi se ne dolazi samo zbog konzultacija,a uskoro su prijave za taj ispit.Bio bi jako zahvalan ako ima koja dobra duša da to podijeli sa mnom.
 

Ninek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Njemački jezik: I. godina

Poštovane kolege da li bi neko bio toliko ljubazan pa mogao točno napisati koja poglavlja trebamo naučiti iz njemačkog.Vanredni sam,nisam iz Zagreba,radim pa mi se ne dolazi samo zbog konzultacija,a uskoro su prijave za taj ispit.Bio bi jako zahvalan ako ima koja dobra duša da to podijeli sa mnom.
kolege savjetuju da odeš na konzultacije jer je to najbolji način.


Kaj se tiče literature,najbolje da odeš kod prof. Čajko na konzultacije-uglavnom ja sam dobila tri lekcije iz knjige, par lekcija posebno i par članaka zakona na hrvatskom koje trebaš znati ukratko ispričati na njemačkom. Prijevode nisam radila jer ionako na usmenom moraš odgovarati svojim rječima pa sam izvadila neke nepoznate izraze koje mi je profesorica pomogla prevesti ili sam ih našla u rječniku. Izgleda da malo ljudi ide na njemački pa ti preporučam da svakak odeš na konzultacije za točne informacije-profesorica je stvarno susretljiva i voljna pomoći, a i odgovara na mailove.:happy:
al ti možeš nazvat prof. pa zamolit telefonski da ti kaže jer nisi iz zagreba
 

Nella

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Njemački jezik: I. godina

Jel mi moze neko reci kak izgleda ispit iz njemackog? kakva je prof? jel tesko proci? :D
Ma nije teško, samo nauči tekstove :) a profesorica pita na usmenom sve, znači sve od a-ž, postavlja pitanja na njemačkom u vezi tekstova i ti moraš dati odgovor na njemačkom .Uglavnom treba sve dobro naučiti i sve pet :whistling:
 

marijana20

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ali knjiga je uzasno ne logicna ,mislim ja sam izvanredni pa nemam predavanja ali nije bas logicna knjiga ? dali u testu ima prevodjenje teksta ?
 

Vugra

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
nema knjige !""
odes u petak na.konzultacije kod profesorice i onti davtekstove koje trebas naucit...to je to...
al najbolje da jon mail posaljes da si izvanredni i da nsi bila na predavanjima.i da ces doc u tak pa da ti pripremi tekstove koje ces morat naucit.
 

samotoni

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel ima netko tko je išao ovaj mjesec na ispit iz njemačkog , iskustva, kako izgleda ispit pismeni , usmeni? ,
 

Vugra

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dr.sc. Irena Horvatić Čajko

viši predavač


petkom

11:30 – 12:30
Gundulićeva 10

soba 2A
 

Helenaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pismeni: Prvi zadatak je čitanje s razumijevanjem. Dakle, dobijete jedan od tekstova koje smo radili na predavanjima (malo skraćeni, ali inače sve isto) i morate odgovoriti na pitanja u vezi tog teksta. To je zapravo jako lagano; ako ste dobro naučili ne morate ni pročitati tekst da biste znali odgovoriti na ta pitanja. Zatim slijede zadaci u kojima se mora prevesti s hrvatskog na njemački i obrnuto, to je svega 6 riječi ili sintagmi. Bio je i zadatak u kojem smo morali zaokružiti točan odgovor, npr. Gesetze bringen/verabschieden/machen, tu morate zaokružiti točno. Taj se zadatak sastoji od par fraza. Nadalje, ima zadatak na nadopunjavanje - to je par rečenica u kojima morate napisati jednu ili dvije riječi. Zadnji zadatak je esejski. U njemu morate napisati 5 rečenica o nekoj temi (mislim da je meni bila Verwaltungswissenschaft). To su sva pitanja kojih se mogu sjetiti :) ako ste barem par puta pročitali tekstove s razumijevanjem, znat ćete :)

Usmeni: Morate znati jako dobro tekstove! Profesorica traži i povezivanje gradiva. Savjetujem da učite po onim pitanjima i "točno-netočno" zadacima :)
 

marijana20

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Poz ..ja imam sutra usmeni iz njemačkog ,zanči ja bi sam trebala naučit tj pročitat tekstove i to je to ??
 

Helenaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja i dojmovi iz pismenog i usmenog ispita u 2. semestru:

U testu nije bilo niti jednog esejskog pitanja! Pismeni ispit mi se čini puno lakšim od onog iz prvog semestra, ali je zato gradivo puno teže i opsežnije.

Na usmenom ispitu biramo (barem smo nas par tada birali) hoćemo li pričati o Kommunalverwaltung, Bundesverwaltung ili Landesverwaltung. Također smo morali odgovoriti zašto bi građani morali glasati na Kommunalwahlen (to je zapravo zadatak iz lekcije 9 koji smo morali napisati za zadaću). Dakle, ta smo dva pitanja imali skoro svi (ako ne i baš baš svi) i uz ta dva ide barem još jedno pitanje vezano uz bilo koju drugu lekciju.

Ako netko želi da ovdje napišem što sam ja odgovorila na pitanje zašto bi građani morali glasati na Kommunalwahlen (na njem., naravno) - neka samo kaže! :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks