AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Njemački jezik: I. godina

Maryna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Njemački jezik: I. godina

kak je bilo danas na ispitu kolko vas je proslo
kaj pita-otprilike
Na usmenom si otprilike 15ak minuta unutra i ona ti postavlja pitanja. Pitanja su tipa: Kakvi sudovi postoje u njemačkoj, koje poslove obavlja komunalna uprava, podjela vlasti u njemačkoj, kakva je hrvatska država po Ustavu RH, lokalna samouprava, poslovi na saveznoj i zemaljskoj razini u njem... to su bila neka od mojih pitanja. Uglavnom, pitanja su bila konkretna. Treba samo nauč tekstove i riječi i znati se služiti njima...
 

lara

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Izvanredni sam student, išla sam u prvom mjesecu na predavanja. Dobili smo pet lekcija za naučiti. Ispit sam prošla. Profesorica je korektna. Ispit je pismeni i usmeni. Nešto moraš znat.
 

marijana_b

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ljudi jel ima netko prijevode iz njemačkog jezika I. god... ajd molim nekog ako ima da se javi stvarno bih mu bila zahvalana:)
 

molly

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Njemački jezik: I. godina

Nešto sam vidjela na postovima da su sada profesori iz njemačkog i engleskog isti.Otkada je prof. Javornik otišla na porodiljni.Jeli to istina? Zna li tko možda? Ja bih trebala polagati razliku iz englsekog, a ne znam kod koga se mogu obratiti za konzultacije?
Hvala!:happy:
 

batwoman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Njemački jezik: I. godina

Jel ima netko nekakve skripte, prijevode ili bilo šta za njemački?? Ne znam uopće ni šta treba učit za ispit, koje lekcije. ako netko zna, neka mi se javi please!!!
Kaj se tiče literature,najbolje da odeš kod prof. Čajko na konzultacije-uglavnom ja sam dobila tri lekcije iz knjige, par lekcija posebno i par članaka zakona na hrvatskom koje trebaš znati ukratko ispričati na njemačkom. Prijevode nisam radila jer ionako na usmenom moraš odgovarati svojim rječima pa sam izvadila neke nepoznate izraze koje mi je profesorica pomogla prevesti ili sam ih našla u rječniku. Izgleda da malo ljudi ide na njemački pa ti preporučam da svakak odeš na konzultacije za točne informacije-profesorica je stvarno susretljiva i voljna pomoći, a i odgovara na mailove.:happy:
 

xxxx

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ejj ja sam isto izvanredna..ja moram prof prvo pitat kad ja mogu doc ili je ona uvijek an faksu...thnx
 

blabla

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Njemački jezik: I. godina

ejj ja sam isto izvanredna..ja moram prof prvo pitat kad ja mogu doc ili je ona uvijek an faksu...thnx
imaš tremine konzultacija...na portalu, na onoj traci-fakultet..
 

anita13

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
haj!dal tko zna kakav je pismeni i usmeni iz njemackog 2?dal zna tko nesto sta je bilo u 6 mjesecu
 

medo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ima nekog da mi odgovori kako je na njemačkom ispitu,ne ide mi baš najbolje,bojim se...što treba znati za prolaz,ako mi tko može pomoći svojim iskustvom,unaprijed zahvaljujem...dotukao me pad iz nauke..
 

medo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Sam svoj majstor,sretan sam jer sam položio njemački,a to mi nikak ne ide,malo sam znao,malo je prof.pomogla,malo se sažalila nad mojim trudom i uspio sam.Ako ima netko ko mora na ispit samo hrabro,treba učiti,kad prof,vidi da si se trudio hoće i ona izaći u susret i to je to.
 

.::Dee::.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Njemački jezik: I. godina

Sam svoj majstor,sretan sam jer sam položio njemački,a to mi nikak ne ide,malo sam znao,malo je prof.pomogla,malo se sažalila nad mojim trudom i uspio sam.Ako ima netko ko mora na ispit samo hrabro,treba učiti,kad prof,vidi da si se trudio hoće i ona izaći u susret i to je to.
Lako za njemački. Neznam tko je pao taj predmet ove godine (mislim, iz moje grupe tko je išao redovito na predavanja i kolokvije).

Svi ostali kolokviji osim prvog gramatičkog su bili smiješno lagani, a ako si i to pao mogao si pisat i ispravak ispravka...

Jedino je za usmeni trebalo neš naučit. Ako znaš barem nešto sitno pustit će te.
 

Vugra

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Njemački jezik: I. godina

Jel ima neko prijevode tekstova sa prve godine? il bar prvog semestra?

i kaj točno bude u kolkviju u prvom mjesecu?
 

KoCkA

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ljudi jel itko zna kada je prvi kolokvij iz njemačkog? profa ništa nije rekla još ?? help please :(
 

Vugra

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Njemački jezik: I. godina

na zadnjem predavanju prije božića. e nisam ju baš slušala kaj je točno rekla, al da samo gramatiku (pasiv i neznam još što) i riječi.
 

Vugra

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Njemački jezik: I. godina

riječi, prezent, pasiv, dodavanje veznika u rečenice, postavljanje pitanja iz postavljene rečenice.:crying2:

prolaz: 60% :bored:
 

KoCkA

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Njemački jezik: I. godina

Da li ima nekto prijevode tekstova?
jel ti treba za cijlelu godinu ili samo ovo kaj smo do sada radili?


jel mi može netko reći kada prof. čajko dijeli potpise???
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks