AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Njemački jezik: I. godina

Sonia

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Njemački jezik, 1. godina

jel stvarno na forumu nema nikog tko ide na njemački ili što?!?
 

Mustang11

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Njemački jezik, 1. godina

Idem ja na njemački, ali sam izvanredan pa na znam šta kruži po faksu.

i kakav je uopće ispit na Njemačkome?
mi smo imali predavanaj i dala nam je 4 lekcije koje moramo naučiti ali kak izgleda sam test??
 

Buby

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel može netko napisat kako izgleda ispit iz njemačkog? Kakva je profesorica? :thumbs:
 

myra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Njemački jezik: I. godina

hello! malo sa zakašnjenjem, ali nadam se od koristi. ovisi kod koje profesorice. ja sam bila na predavanjima (davnih dana :zzz:) kod prof. Ferić i-iako je stroga-super je, jer naučiš SVE kak spada. :worshippy: al mislim da ona više ne predaje. eventualno tu i tamo ispituje. :(

a ispit na prvoj godini kod nje ti izgleda ovako:
1. čitanje teksta (koji ona odredi)
2. prijevod tog istog teksta na hrvatski (bez pomoći šalabahtera i sl. jer pregledava knjigu da nema možda prijevoda ili daje svoju čistu neispisanu)

- i to je to-bar dok sam bila redovan, tak je ispitivala.

za ostale profesore nemam pojma...
 

Sonia

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Njemački jezik: I. godina

ona više ne predaje. sada predaje horvatić čajko. ispit se sastoji od pismenog i usmenog dijela. pismeni je meni bio super lagan jer stavlja sve pojmove koje smo učili tijekom godine i samo jedan zadatak je gramatika. sve ostalo je spajanje pojmova sa opisom, prijevod sa njemačkog na hrvatski. zaokruživanje odgovora koji su ispod teksta i tako.. a usmeni mi je ipak bio malo teži jer moraš pričati svojim riječima na njemačkom naravno :D

evo nadam se da sam pomogla
 

katarina1507

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Njemački jezik: I. godina

bok! jel zna netko sta pisemo sutra u kolokviju (1.jezik)? svatko govori svoje, a ni ja vise nisam sigurna sta treba! prof. je rekla da ce biti osnove gramatike, aktiv i pasiv i recenice sa wenn, als...(barem sam si ja tako zapisala)! jel to sve ili ima jos nesto? :confused: neka javi, ako tko bilo sto zna!

unaprijed hvala! :wave:
 

maki

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
AJOJ,ma znam ja njemački ali ne da mi se izlazit i na pismeni,kratak sam s vremenom..,ali izgleda da ću morati,nemam drugog izbora. Jel izvješen možda već raspored za ispit..?
 

Andreja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
to će vam reći na predavanju neće biti na oglasnoj, bar ja tako mislim:unsure:
 

lara

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Čula sam da profesorica traži dosta i da se treba naučiti dobro njemački
 

Andreja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da, to je istina, ali je ona stvarno dobra tak da će ti pomoći na usmenom.
da li nekom s prve godine treba knjiga iz njemačkog?
Autori su Sokol i Šarčević, knjiga se zove Njemački za pravnike, to smo mi imali prošle godine, pa neznam dali je tako i ove? i ako nekom trebaju oni papiri koje je davala na predavanju, neznam dali je to isto kao i ove godine, ali ako nekom treba nek se javi! :xyxwave::bigglasses:
 

leptirica8

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
sad u utorak

hej dal mi netko može napisat kakva je profa??dal pušta na usmenom ako prođeš kolkvije ili puno ispituje???
 

Andreja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
profa ti je super, jedna od najboljih na ovom faksu, ako prođeš kolokvije vjerojatno će te pitati samo da utvrdi tu ocjenu, ništa previše strašno, pomaže ako negdje zapneš. sretno :luxhello:
 

splajta

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
nama je izvanrednim rekla da je samo usmeni a sad vidim da ima i pismeni pa ja nemrem vjerovat kak mrzim kad ljudi jedno pricaju a drugo rade...
jel ima netko ko je izvanredno upiso a ide sad na ispit od 17-20.6
 

Lukap

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam izvanredni ali sam već položio u veljači, ispit je i PISMENI i USMENI, odmah jedno iza drugog, naravno ako prođeš pismeni hahaha (ovo je zbog težine pismenog)! Test je na 3-4 strane prvo jedan veliki dio teksta iza kojeg slijede pitanja koja bi proizašla iz tog teksta, drugo čini mi se pretvoriti imenice u glagole, 3. umetnuti riječi u rečenicu i povezati pojmove, 4. odredbe našeg ustava i više se zaista ne sjećam, uglavnom koma, a usmeni sav dijalog je na njemačkom (naravno) pa koliko tko razumije, mene je konkretno pitala svrhu našeg faksa, o našem ustavu općenito i upravu u Njemačkoj. U svakom slučaju namučio sam se, želim svima sreću koji izlaze ubuduće!
 

matea

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
navodno izvanredni studenti moraju nauciti 4 lekcije za njemacki.. jel zna netko koje su to?? hvala unaprijed
 

Lukap

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam izvanredni, dala mi je profesorica 6 lekcija na konzultacijama, tako da put pod noge u Gundulićevu da ti da točno šta da naučiš.
 

katarina1507

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Njemački jezik: I. godina

helppppppppppp... ne znam vise kak da ucim taj njemacki... prosla sam kolokvije i sutra moram na usmeni... znam rijeci i razumijem tekst, ali imam problem sa slaganjem recenica, pa se bojim kak ce to bit... jel mi moze tko reci kaj otprilike pita... jel gradivo koje smo ucili ili nes sa strane pa moramo na temelju stecenog znanja opisat to :confused2:... da nam je bar rekla otprilike kak ce izgledat taj usmeni... ako ko ima bilo kakva saznanja nek javi, molim vas... bila bih jako zahvalna...
 

splajta

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
meni je rekla 5 lekcija kad sam bila na konzultacijama...stvarno neznam :confused2:
sretno sutra svima na ispitu
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks