AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Nauka o javnoj upravi II.

kikicafax

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanja rok 7.6.
1a-razvoj i liječenje organizacije,na šta usmjereno
1b-zašto se uzimaju vanjski konzultanti
2a-timovi s horizontalnom diferencijacijom
2b-modularna organizacija i primjer
3a-vođenje i što obuhvaća
3b-dužnosti funkcije vodstva izvan organizacije
4a-službenici kao obnašanje političke vlasti
4b-suvremeno shvaćanje službenika i po čemu se razlikuju od onih u privatnom sektoru
5a-reforme prema razlozima pokretanja i objasni
5b-objasni tržišne reforme
-neznam dal je od riječi do riječi al shvaćate :)
 
Posljednje uređivanje:

Maree

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ekipa, molim vas, šta vam piše na studomatu u koliko je ispit sutra i gdje?
 

Claudia

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nezz jel' se to meni samo čini ili je prvi rok iz Nauke II (po ovim gore pitanjima) bio puno lakši. :confused:o_O
 

liva

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nezz jel' se to meni samo čini ili je prvi rok iz Nauke II (po ovim gore pitanjima) bio puno lakši. :confused:o_O
Slažem se u potpunosti!
[DOUBLEPOST=1466595868,1466595838][/DOUBLEPOST]Jel se sjeća možda netko pitanja?
 

Claudia

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Slažem se u potpunosti!
[DOUBLEPOST=1466595868,1466595838][/DOUBLEPOST]Jel se sjeća možda netko pitanja?
Analiza stanja, izvor legitimiteta, financiranje javnog i privatnog sektora, 3 vrste upravnog pregleda, organizacija, funkcija, modeli uprave nastali kao posljedica menadžerskih reformi, posljedice uvođenja tržišta u javni sektor i koji specificni oblik tržišta nastaje...
 

Vuco10

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Analiza stanja, izvor legitimiteta, financiranje javnog i privatnog sektora, 3 vrste upravnog pregleda, organizacija, funkcija, modeli uprave nastali kao posljedica menadžerskih reformi, posljedice uvođenja tržišta u javni sektor i koji specificni oblik tržišta nastaje...
Mozes li odgovoriti ova zadnja dva pitanja modeli uprave i posljedice uvodjenja trzista.. Nemogu to pronaci u knjizi
 

YellowKing

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Mozes li odgovoriti ova zadnja dva pitanja modeli uprave i posljedice uvodjenja trzista.. Nemogu to pronaci u knjizi
Pitanje je bilo koja dva modela lokalne samouprave nastaju. To su anglosaksonski i nordijski. Posljedice uvođenja tržišta su naplaćivanje realnih cijena javnih usluga, povjeravanje obavljanja javnih službi privatnim osobama i slično. Specifičan oblik tržišta koji nastaje zove se interno tržište.O tim lokalnim samoupravama imaš na 351. str. u knjizi, a o internom tržištu i posljedicama na 353. :)
 

Vuco10

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Molim da netko napise danasnja pitanja.
1.a) vertikalni pregled
b) stadiji upravnog pregleda i objasniti
2. a) razlika izmedju rutinske i nerutinske tehnologije
b) utjecaj ict-a na privatni sektor
3.a) dvije komponente kod standardizacije
b) objasniti javni i interni postupak
4.a) etika javnih sluzenika prema gradjanima
b) objasniti dvije podjele korupcije
5.a i b nesto iz menadzerskih reformi javne uprave
 

anam

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Trebali bi do 20h al sam gledo oko 11 bili su stavili nesto pa su sad maknuli.. Ko zna sta muljaju :D
Dosli su! :) jel zna netko nesto u vezi ovih potpisa..ja ga nemam al sam odslusala ovaj predmet kad nisu trebali potpisi..hocu li uopce moc dobit ocjenu bez potpisa
 

Vuco10

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dosli su! :) jel zna netko nesto u vezi ovih potpisa..ja ga nemam al sam odslusala ovaj predmet kad nisu trebali potpisi..hocu li uopce moc dobit ocjenu bez potpisa
Ma kakvi potpisi ti se isto bezveze sekiras..ko jos opce i pita za to...
 

anam

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Stvarno? Hehe super onda..jer pisalo je nesto da i izvanredni po novom moraju..hvala na odgovoru :)
 

blondy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel može netko napisati današnja pitanja?
[DOUBLEPOST=1473163051,1473159926][/DOUBLEPOST]
1.a) vertikalni pregled
b) stadiji upravnog pregleda i objasniti
2. a) razlika izmedju rutinske i nerutinske tehnologije
b) utjecaj ict-a na privatni sektor
3.a) dvije komponente kod standardizacije
b) objasniti javni i interni postupak
4.a) etika javnih sluzenika prema gradjanima
b) objasniti dvije podjele korupcije
5.a i b nesto iz menadzerskih reformi javne uprave
Hvala
[DOUBLEPOST=1474278563][/DOUBLEPOST]Koja su bila pitanja na prvom roku u 9.mj?
 

nina.312

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
NAUKA 2 - rok 31.01.

1. Sustav podređenosti i nadređenosti (hijerarhijski odnosi)

2. Neformalna organizacijska struktura

3. Glavne komponente tehnologije

4. Rutinska i nerutinska tehnologija

5. Strateško planiranje (što obuhvaća i što određuje politička razina)

6. Planiranje tijeka rada

7. Etika javnih službenika – odnos prema politički imenovanim dužnosnicima i odnos prema građanima)

8. Korupcija- definicija u najširem smislu i navesti dvije vrste

9. Što se želi postići smanjenjem javne uprave i kako ?

10. Kako se želi postići razlabavljenje veza?
:):):):)
[DOUBLEPOST=1485966510,1485953917][/DOUBLEPOST]Jel zna netko jel se trebaju uciti smjerovi teorije organizacije (teroja organizacijskog konflikta i moći, teorija odlučivanja, t.otvorenog sustava...)??
Ako sam dobro primjetila to se uopce ne pojavljuje na ispitu, osim mehanicistickog smjera.
 

matkomm

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
NAUKA 2 - rok 31.01.

1. Sustav podređenosti i nadređenosti (hijerarhijski odnosi)

2. Neformalna organizacijska struktura

3. Glavne komponente tehnologije

4. Rutinska i nerutinska tehnologija

5. Strateško planiranje (što obuhvaća i što određuje politička razina)

6. Planiranje tijeka rada

7. Etika javnih službenika – odnos prema politički imenovanim dužnosnicima i odnos prema građanima)

8. Korupcija- definicija u najširem smislu i navesti dvije vrste

9. Što se želi postići smanjenjem javne uprave i kako ?

10. Kako se želi postići razlabavljenje veza?
:):):):)
[DOUBLEPOST=1485966510,1485953917][/DOUBLEPOST]Jel zna netko jel se trebaju uciti smjerovi teorije organizacije (teroja organizacijskog konflikta i moći, teorija odlučivanja, t.otvorenog sustava...)??
Ako sam dobro primjetila to se uopce ne pojavljuje na ispitu, osim mehanicistickog smjera.
To najčešće bude na usmenom za višu ocjenu
[DOUBLEPOST=1486473162][/DOUBLEPOST]Dali i nomenklature spadaju pod upravna služba kao obnašanje političke vlasti? Na 136 str.
[DOUBLEPOST=1486946033][/DOUBLEPOST]Zna li netko sto utječe na razvoj kulture u upravnim org. ?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks