AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Nauka o javnoj upravi II.

teodora

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja sa roka 10.11.
koliko se sjecam....
-objasni odnos podredjenosti i nadredjenosti(hijerarhijski odnosi)
-kako znamo da se radi o neformalnoj organizacijskoj strukturi kakvi su odnosi u njoj,tako nesto
-sto obuhvaca stratesko planiranje
-utjecaj politicke razine na stratesko planiranje
-objasni tijek planiranja rada
-razlabavljenje veze
-sto se zeli postici smanjenjem uprave
-etika javnih sluzbenika nesto odnos s okolinom
-korupcija i kakvi oblici korupcije postoje.

Bila sam na usmenom kod profesorice Tijane, jako je ljubazna, nije joj u interesu rusiti, na osnovu prolaznog pismenog ispita stvarno izvlaci na usmenom iz tebe i ako zapnes, navodi na odgovor, ispred mene je proslo 6 osoba, s tim da je jedna cura pala, jer je stvarno zablokirala, nema sta ju nije pitala ali jednostavno nije joj imala na osnovu cega dati prolaznu ocjenu
Pitanja sa usmenog: reorganizacija, 3 vazne okoline za upravne organizacije, javni sluzbenici...uglavnom pita po tri pitanja...
padale su cak i petice :)
pitanja od drugih kolegica: formalna organizacijska struktura, vodenje, suvremeni razvoj javnog sluzbenika, birokratska kultura, nadzor i vrste nadzora, merit sustav....

Nadam se da ce nekome biti od pomoci :) sretno :)
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Skripte na ovom forumu šalju se u skriptarnicu. Skriptarnica je dostupna svim članovima foruma. Nema potreba ikome pojedinačno slati skripte. Nema potreba za takvim zahtjevima.
U skriptarnicu ulaziš tako da u vrhu foruma klikneš/tapneš u izborniku na mjesto gdje piše "Skriptarnica".
 

Nerea

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Skripte na ovom forumu šalju se u skriptarnicu. Skriptarnica je dostupna svim članovima foruma. Nema potreba ikome pojedinačno slati skripte. Nema potreba za takvim zahtjevima.
U skriptarnicu ulaziš tako da u vrhu foruma klikneš/tapneš u izborniku na mjesto gdje piše "Skriptarnica".
ne može skinuti skriptu jer nema dovoljno napisanih postova
 

ka.tina7

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
bitno je jer se to pojavljuje u ispitu i na usmenom. na ispitu najvise vole postavljati strukturne učinke
 

ka.tina7

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
1a-na temelju kojih kriterija se osnivaju radne i organizacijske jedinice i koje ciljeve treba ostvariti?
1b-sto je reorganizacija i koje su negativne posljedice?
2a-vidljiva i nevidljiva razina kulture
2b-objasni legalisticku kulturu (vrijednosti,orijentacija sluzbenika,polozaj uprave,uloga sluzbenika)
3a-sto podrazumijeva vodenje
3b-duznost nositelja funkcije vodstva unutar organizacije
4a-objasni organizacijsko i funkcionalno poimanje sluzbenika
4b-ne sjecam se kako je bilo formulirano pitanje, ali nesto o shvacanju uprave
5a-objasni tradicionalne reforme i kritike
5b-minimizirajuce reforme,sto se njima zeli postici
 

Vuco10

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ima jos 10 dana do slj. Roka, Danas pocinjem uciti pa me zanima kakva su misljenja jel se stigne to za 10 dana nauciti za prolaz ?
 

nioma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Vidim da se nitko ne javlja da svi marljivo uče! :)
Ne brini kolega ako se zaista primiš knjige i budeš uporan sve je moguće (ako i vjeruješ u to).
Ja navijam da položiš ispit!
Ujedno se nadam da će i meni uspjeti ta misija jer šta je da je rok nam se bliži!
 

karlamatus

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja sa danasnjeg roka 16.2.2016. , ne sjecam se svih bas, pa ko zna nek nadopuni
1.a)cime je potaknuto stvaranje timskih mreza, organizacijska jedinica i njihova nehijerarhicnost
b)sto je hijerarhija
2.a)cilj upravnog pregleda i sto analizira(tako nesto)
b)horizontalni pregled
3.a)nabroji faze strateskog planiranja i tko ima konacnu odgovornost
b)sto je planiranje tijeka rada
4.a)objasni opci i specijalni nadzor
b)nabroji vrste vanjskog nadzora
5.a)sto znaci eticnost sluzbenika prema gradanima
b)objasni ukratko dvije vrste korupcija
 

Maree

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ekipa, vidim da su nam došli rezultati.. Kako to da su nam usmeni u Ćirilometodskoj? :D
Sretno svima koji su prošli pismeni, a ovima koji nisu želim puno sreće drugi put. I jedan savjet- ne učite iz skripte, ako već literatura sve skupa ima oko 60 stranica, zašto bi gledali da ih svedete na nekih 10-20 manje, a svaka skrpita je ipak manje razumljiva nego knjiga. Sretno još jednom! :))
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks