AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Nauka o javnoj upravi (arhivirano)

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Darijana

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
bok ekipa da li netko zna na sto se odnosi sredstva kontrole uprave,a na sto komponente upravog sustava? unaprijed zahvaljujem
 

MajaF

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel neko zna sta se postize opcim smanjenjem uprave i na koji nacin?i sta je fragmentiranje drzave?
To ti spada u Strukturalne efekte u sustavu javne uprave.

Smanjenjem uprave zeli se smanjiti javne troškove, proširiti prostor za djelovanje tržišta, stimulirati privatno poduzetništvo te smanjiti značenje javne uprave, države i cjelokupne javne sfere u životu ljudi.To se pokušava postići privatizacijom javnih poduzeća, službi ili njihovih dijelova te povjeravanjem službi i poslova na obavljanje privatnim poduzetnicima

Fragmentiranje države -Izražena nastojanja da se kruta hijerarhijska piramida upravnog sustava rastvori u više podsustava u koji se u sve manjoj mjeri integriraju hijerarhijskim odnosima.
 

ibot

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
u koliko je sati ispit? u 11 ili u 10? prije je pisalo u 11,a sada u 10...al neki drugi ispit,mislim državna uprava je u 10? u toj istoj dvorani
 

maja1307

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Prosla dva puta je bio u 3 popodne..
Tak da treba provjerat na stranici di pise raspored ispita
 

ibot

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prosla dva puta je bio u 3 popodne..
Tak da treba provjerat na stranici di pise raspored ispita
ma dala bih se kladit da je pisalo 11!! provjeravam ja dalje..i ostale tako ispite,i našla da i na poreznom jedan ispit se "piše" isto sutra u dvorani 1 u 10 sati? :/ već tri ispita da se pišu u isto vrijeme
 

MajaF

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja s roka 02.07.2013.
1. a) Organizacijski i funkcionalni pojam uprave
b) Trajna podjela dužnosti i ovlasti
2. a) Idealni ciljevi komunkacijskog sustava
b) Objasni vertikalne kanale
3. a) Reorganizacija i razlozi zbog kojih dolazi do nje
b) Objasni organizacijsku izolaciju
4. a) Novi javni menadzment
b) Strukturalni efekti menadžerskih reformi
5. a) Načelo odgovornosti uprave
b) Sustavni kontakti građana i uprave
 

RENI

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja sa ispita 2.7.13. - B grupa:
- ljudi u upravi, službenički sustav, svrha, platni sustav
- komunikacije u upravi, pokazatelji kvalitete komunikacije, horizontalni kom. kanali
- uprava, centripetalna i centrifugalna snaga uprave
- org. kultura, praktične orijentacije službenika, razlike legalističke i birokratske org. kulture
- institucija javnosti uprave, značenje

Kada će biti objavljeni rezultati sa jučerašnjeg ispita i gdje?
Hvala na odgovoru!
 

malacale

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim vas jel mi netko moze napisati gdje se nalazi u knjizi Zelena knjiga,i povelja javnih sluzbi? Sutra imam usmeni pa plzzzz help,ne mogu nikako pronaci :/
 

Plavuša

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
tijana proziva po abecedi :))

povelja javnih sluzbi - javni dokument u kojima tijela javne uprave odreduju standarde obavljanja sluzbi , pristup gradanima ,eventualne naknade i sva druga pitanja znacajna za gradane s ciljem jacanja polozaja gradana sveukupne kvalitete javne uprave
svrha/karakteristke- s jedne strane su jasni standardi koje upravlja postavlja a na drugoj cinjenica da gradani o tim standardima bivaju unaprije informirana sto im daje jaci polozaj u odnosu na uprvana tijela
najznacajnija povelja je povelja gradana 1991 a zelena kjniga o njoj bi ti trebalo bit negdje na kraju knjige kolko se sjecam a ona se bavi gospodarskim sluzbama nazivajuci ih jos sluzbama od opceg interesa i jos se nesto treba naborjat u konceptu na razini europske unije ko zna vise nek ti kaze i ispravi ovo je kolko se sjecam ;)
 

malacale

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Tnx Plavusi,prosla sam = ))) Svi koji imaju tremu,strah ili sto slicno od usmenog ispitivanja,neka se ne stresiraju...cijela ekipa na usmenom je opustena,ako se negdje pogubis,usmjeravaju te na odgovor itd..ugodna atmosfera u svakom slucaju ^^
 

bihter

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Tnx Plavusi,prosla sam = ))) Svi koji imaju tremu,strah ili sto slicno od usmenog ispitivanja,neka se ne stresiraju...cijela ekipa na usmenom je opustena,ako se negdje pogubis,usmjeravaju te na odgovor itd..ugodna atmosfera u svakom slucaju ^^
po cem si ucila? kak si pismeni prosla? :)
 

Bumbi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
molim kolege koji su prošli pismeni iz nauke da podijele neke savjete, iz čega ste učili, kako ste odgovarali na pitanja itd.? :)
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks