AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Migracije, azil i stranci

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav,
vidim da nitko nije napisao dojmove i pitanja sa zadnjeg roka pa evo da ja podijelim.
Bilo nas je desetak. Ja sam bila u prvoj grupi, ali koliko sam čula od kolega samo 2 cure su pale. Pitala je dosta detaljno i treba se dobro pripremiti.

Mene je pitala migracijske politike (modeli, mig. politika u RH), negativne pojave migracija, postupak odobravanja azila, rana suradnja u području azila i migracija, pravna stečevina EU o azilu, Dublinska uredba, nezakonit ulazak stranaca te kada je uspostavljen zajednički europski sustav, sve u ugovoru iz Amsterdama.

Kolegice je pitala utjecaj EU na RH, temeljni dokumenti za zaštitu izbjeglica, boravak stranaca (vrste), definicija društvene skupine, definicija izbjeglice(ovo su pitanja za 1 kolegicu)
3 modela integracije, načelo non refoulment, vrste viza, o svakoj nešto, uvjeti za odobravanje viza, gdje i kako se podnosi zahtjev za vizom, prava azilanata (ovo su pitanja za 2 kolegicu)
3 epohe po Zolbergu, brak iz koriste, progon, tko nije izbjeglica, uvjeti za odobrenje stalnog boravka, kako je EU utjecala na RH prije pristupanja EU u području migracija.

Sretno svima!
 

MartinaJ

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Vidim da niko nema ova odabrana poglavlja od Staničića pa dal mi neko moze reci gdje mogu kopirati ili nabaviti te dijelove Policijskog upravnog prava??
 

MartinaJ

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pitanja s današnjeg roka,prof. Lalić...migracijske politike, što obuhvaćaju, podjela, integracija migranata-vrste, negativne posljedice integracija migranata, strah od stranaca, diskriminacija stranaca, učite i knjigu, odnosno odabrana poglavlja iz knjige Policijsko pravo jer pita i po njoj (ne sjećam se pitanja), stalni boravak, privremeni boravak, protjerivanje ...
eto toga se sjećam, bilo nas je troje, prošle :) sretno svima :) nemojte misliti da je ispit bezazlen jer je izborni, jer nije...pita iscrpno, detaljno i potiče nas da mislimo svojom glavom :) :)
 

_ sanja _

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav,

molila bi da li netko ima literaturu od Staničića koja je navedena na stranicama katedre kod Migracije, azil i stranci.

Staničić, F., Policijsko upravno pravo, Narodne novine, Zagreb, 2015., koji ulaze u literaturu za kolegij Migracije, azil i stranci su:

str. 122-126., 128-138., 142-145.

Poglavlje 7. (Stranci, str. 146-185.).

str. 196-222.

Hvala.
 

blueberry

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Koliko vidim Zakon o azilu je prestao važiti, što znači da za ispit o zakona imamo Zakon o međunarodnoj i privremenoj zaštiti, te Z. o strancima.?
 

Isa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja kod F. Staničića:
1. Vize? sve o tome
2. Supsidijarna zaštita?
3. Migracije, vrste, sve nabrojati?
4. Dublin uredba, revidirana?(ovo morate znati,jako dobro naučite)ima u knjizi kod Staničića..
Ukratko F. Staničić strog i pravedan,konkretna pitanja i traži takav odgovor, paziti s razlikama: imigrant, emigrant, izbjeglica,osoba pod supsidijarnom zaštitom, dobro naučiti definicije. Traži da osim što mi sve to lijepo kažemo kako piše on će s podpitanjima ili usporedbom vidjeti da li znamo baratati s tim što smo mi tako lijepo rekli.Ukratko ja prošla. Sretno svima. Ako nekoga zanima poklanjam svu literaturu, uvezanu(prezentacije s njhovih stranica, zakoni, imam i isprintanu skriptu + sva pitanja s foruma + odgovori)
 

_ sanja _

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja kod F. Staničića:
1. Vize? sve o tome
2. Supsidijarna zaštita?
3. Migracije, vrste, sve nabrojati?
4. Dublin uredba, revidirana?(ovo morate znati,jako dobro naučite)ima u knjizi kod Staničića..
Ukratko F. Staničić strog i pravedan,konkretna pitanja i traži takav odgovor, paziti s razlikama: imigrant, emigrant, izbjeglica,osoba pod supsidijarnom zaštitom, dobro naučiti definicije. Traži da osim što mi sve to lijepo kažemo kako piše on će s podpitanjima ili usporedbom vidjeti da li znamo baratati s tim što smo mi tako lijepo rekli.Ukratko ja prošla. Sretno svima. Ako nekoga zanima poklanjam svu literaturu, uvezanu(prezentacije s njhovih stranica, zakoni, imam i isprintanu skriptu + sva pitanja s foruma + odgovori)
Kolegice mene zanima literatura ako je još uvijek na raspolaganju :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks