AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Migracije, azil i stranci

Dijana89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel netko bio na usmenom ispitu već, iz bilo kojeg predmeta, kod prof. Stančića? Jel on traži puno ili? Nadam se da bude pitao samo osnovno.
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel netko bio na usmenom ispitu već, iz bilo kojeg predmeta, kod prof. Stančića? Jel on traži puno ili? Nadam se da bude pitao samo osnovno.
On je veoma dobar ispitivac, osobno sam kod njega dobila puno petica, ali trazi da se zna, pomaze s podpitanjima i daje zasluzenu ocjenu
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja s danasnjeg ispita: sekundarno zakonodavstvo Eu koje ureduje pitanja azila, privremena zastita-sve o tome, migracijska politika rh-takoder sve o tome, vrste stranaca prema zakonu o strancima, stanicic vrlo korektan, dobila sam 5, definitivno izborni za preporuciti novim generacijama
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pitanja s danasnjeg ispita: sekundarno zakonodavstvo Eu koje ureduje pitanja azila, privremena zastita-sve o tome, migracijska politika rh-takoder sve o tome, vrste stranaca prema zakonu o strancima, stanicic vrlo korektan, dobila sam 5, definitivno izborni za preporuciti novim generacijama
Bilo bi super kada bi si studenti u potpunosti sami mogli izabirati izborne predmete, ali to (još) nije tako..
 

marina3

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
stanicic: kategorizacija migranata, objasniti osnovani strah od proganjanja, svrha privremenog boravka, postavlja podpitanja
 

maatejaa89

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Lalić danasnja pitanja: nezakoniti / zakoniti boravak, privremena zastita, objasni institut brak iz koristi, , push pull teorija, migracije vrste, vrste direktiva, ugovor iz amsterdama
 

Aderma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Iz čeg sve ste Vi učili za ispit? Gdje se može nabaviti ''G. Lalić Novak: Razvoj sustava azila u Republici Hrvatskoj. Zagreb: Društveno veleučilište, 2010, str. 13-27, 37-49'' ?
U katalogu knjižnica Zg-a mi ne izbacuje ništa pod tim nazivom...

To je u ovim slajdovima sa predavanja na webu pretpostavljam?
Znači prezentacije i Zakon o azilu i Zakon o strancima bi trebalo biti sasvim dovoljno zar ne?
 

maatejaa89

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Iz čeg sve ste Vi učili za ispit? Gdje se može nabaviti ''G. Lalić Novak: Razvoj sustava azila u Republici Hrvatskoj. Zagreb: Društveno veleučilište, 2010, str. 13-27, 37-49'' ?
U katalogu knjižnica Zg-a mi ne izbacuje ništa pod tim nazivom...

To je u ovim slajdovima sa predavanja na webu pretpostavljam?
Znači prezentacije i Zakon o azilu i Zakon o strancima bi trebalo biti sasvim dovoljno zar ne?
prezentacije dovoljnje, u njima je sve , i zakoni i clanci, kad sam bila na ispitu lalicka je otvorila prezentacije i pitala iz njih :)
 

martina_sk

Administrator
također smatram da su dosta prezentacije, iako sam išla na prvi rok i učila iz literature sve osim stranaca koje sam učila iz prezentacija.
 

viktoria

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pitanja kod Lalić: vrste migracijskih politika, hrvatska migracijska pitanja - što uređuje, cilj, svrha, supsidijarna zaštita - samo definicija, vrste viza, kad se strancu može ograničiti kretanje u rh. Lalić je bila super, bila sam gotova u 6 min. i učila sam iz prezentacija i to je sasvim dovoljno.
 

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Mislim da je u prezentaciji zamijenjeno objasnjenje push i pull faktora kod razloga za migriranje. Da li je netko to primjetio ili mi se cini?
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Mislim da je u prezentaciji zamijenjeno objasnjenje push i pull faktora kod razloga za migriranje. Da li je netko to primjetio ili mi se cini?
Da, zamijenjeno je, prof nas je upozorila na to na predavanju
 

Tonka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege, da li je netko bio na ovom ispitu sad na prvom roku, ako je uopće već održan?
I koji ispitivač je bio?
Hvala ;)
 

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, da li je netko bio na ovom ispitu sad na prvom roku, ako je uopće već održan?
I koji ispitivač je bio?
Hvala ;)
bio je ispit u ponedjeljak. Bile smo jedna kolegica i ja. Pitala je prof. Lalić. Samo osnovne stvari, ni jedno pitanje izvan već spomenutih sa ranijih rokova.

pitanja: konvencije koje su važne za izbjeglice, sekundarno zakonodavstvo EU, ugovor iz Amsterdama, kada se strancu može ograničiti kretanje, modeli integracije migranata, uvjeti za odobravanje privremenog boravka, uloga upravnog suda kod smještaja u prihvatni centar.

Pitanja za kolegicu vjerojatno se eću sjetiti sve:privremena zaštita, propisi kojima je uređeno pitanje stranaca u RH, vrste viza u RH, vrste migracija, uvjeti za stalni boravak... ne mogu se više sjetiti

Uglavnom sve već rečeno ranije.
 

marais

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
uh, jel to znači da će 15 ispitivati Stančić?
Znači ima nas još koji nismo položili ovaj ispit, ja sam mislila da sam ostala zadnja!
 

Tonka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Po nekoj logici bi trebao biti Stanicic :/
Nadam se da to ipak nije tako lose i da nece previse gnjavit.
I nadam se da se ovo stigne nauciti za tjedan dana . :)
I da nas nece biti puno na ispitu :)
 

marais

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
I ja se sve to nadam :)!
sutra polažem službeničko i tek od subote krećem učit za ovaj ispit..
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks