AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Migracije, azil i stranci

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolege, totalno sam zaboravila na danasnje predavanje pa me zanima je li profesorica rekla sto u vezi ispita. Takodjer iz cega cete uciti? Ne znam da li da se drzim prezentacija ili ipak knjiga..
 

bihter

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolege, totalno sam zaboravila na danasnje predavanje pa me zanima je li profesorica rekla sto u vezi ispita. Takodjer iz cega cete uciti? Ne znam da li da se drzim prezentacija ili ipak knjiga..
Nije nista rekla, osim da su prezentacije isto dio literature. I da nas ona i Stanicic ocekuju na ispitu
 

TuttiFruti

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolege,, ima li netko knjigu Lalić Novak, G.; Azil: pravni i institucionalni aspekti; Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu u pdf formatu?
 

bihter

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ako je netko danas odgovarao molim vas da napisete pitanja, koliko ste ucili i iz cega. Hvala! :)
 

Lucijaa19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ako je netko danas odgovarao molim vas da napisete pitanja, koliko ste ucili i iz cega. Hvala! :)
Ispitivao je prof. Staničić, tako da pretpostavljam da će sljedeći rok biti Lalić Novak.
Pitao je sve što se tiče stranaca, vrste boravaka, sve o njima, prestanci boravaka, dozvole za rad, kvote, Eu plava karta, definicije azila i supsidijarne zaštite, sve o protjerivanju, prisilnom udaljenju, mjere za povratak, vrste migracija, podnošenje zahtjeva za azil- gdje, kako, kada, kome se podnosi prijava privremenog boravka i pod kojim uvjetom se može odobriti, povlašten status stranaca...i još dosta toga, ne mogu se sjetiti sve. Nije pitao ništa od onoga što Lalić Novak voli pitati, haha, (tokovi, epohe, integracija, ugovori, povijest, politike...itd.) Držao se ajmo reć svog područja. Svakog je pitao 4-5 pitanja i podpitanja ako je bilo potrebno. Profesor je super. Podijelio jednu trojku, jednu četvorku i tri petice. :)
 

bihter

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ispitivao je prof. Staničić, tako da pretpostavljam da će sljedeći rok biti Lalić Novak.
Pitao je sve što se tiče stranaca, vrste boravaka, sve o njima, prestanci boravaka, dozvole za rad, kvote, Eu plava karta, definicije azila i supsidijarne zaštite, sve o protjerivanju, prisilnom udaljenju, mjere za povratak, vrste migracija, podnošenje zahtjeva za azil- gdje, kako, kada, kome se podnosi prijava privremenog boravka i pod kojim uvjetom se može odobriti, povlašten status stranaca...i još dosta toga, ne mogu se sjetiti sve. Nije pitao ništa od onoga što Lalić Novak voli pitati, haha, (tokovi, epohe, integracija, ugovori, povijest, politike...itd.) Držao se ajmo reć svog područja. Svakog je pitao 4-5 pitanja i podpitanja ako je bilo potrebno. Profesor je super. Podijelio jednu trojku, jednu četvorku i tri petice. :)
Hvala ti! A iz cega si ucila?
 

Nataša S

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Rok danas kod Lalić Novak:

ulazak stranaca u RH, vize (vrste), uvjeti za stalni boravak, integracija općenito, integracija u Rh (koji propisi ju reguliraju), sloboda kretanja (i ograničenja slobode kretanja), razlika azil-supsidijarna zaštita, 1.azilni paket (one uredbe i direktive)
mislim da je to to, odgovarala sama sama, ugodan razgovor, možda 10-15 min
učila samo iz prezentacija
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolege jel izlazi netko na ovaj rok, a da je dobio pozivnicu za usmeni? Ja svoju i dalje cekam, pa me strah da me nisu zaboravili hahah
 

Eriatarka3103

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Rok danas kod Lalić Novak: kako je regulirana međunarodna zaštita u RH (azil + supsidijarna), uvjeti za stalni boravak, vrste viza, integracija i modeli migracije, prava izbjeglica u RH. Profesorica je prekrasna. Postavi pitanje i ti pričaš.
Malo o predmetu: materija je velika - 2 knjige i prezentacije koje se prostiru na preko 100 stranica. Gradivo je jednostavno, pamtljivo, ali ga ima jako puno. Za jedan izborni predmet, po mome skromnom mišljenju, previše gradiva. Ukoliko tražite što manje gradiva za izborni bez obzira na težinu - ovo nije onda za vas. Ukoliko vas zanimaju izbjeglice, dozvole za rad, stranci - ovdje ćete puno naučiti, interesantno je.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks