AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Lokalni i regionalni razvoj

lidach3

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ispit se sastoji od eseja koji treba napisat o nekom gradu,mjestu i koje promjene bi napravili tamo da ste gradonacelnik/nacelnik..napisat treba stranicu i pol negdje.. esej treba poslati na mail da ga ona odobri,prijavljuje se rok i usmeni je koncepiran tako da se dobe pitanja koja pisu svi u dvorani,uz pomoc prezentacija i svih materijala,ugl nekakav zakljucak,misljenje o nekoj temi. (Prof za to vrijeme nije u dvorani pa raspolazete svime sto imate;) ) Ona to pogleda nasamo,prokomentira i upise ocjenu uzimajuci u obzir esej i te odg. Ocjene su ugl 4i 5. Sve pohvale samo za prof i predmet!:)
 

mape5

Super Moderator
Dal ko zna gdje se održavaju predavanja u Zavodu Miroslav Krleža? Mislim, znam koja je to zgrada ali ne znam koja dvorana.
kad uđeš ideš stepenicama gore, pa se spustiš u dvorište s fontanom i ravno je dvorana. inače predavanje sad u srijedu 24.10. je u trh 14- dvorana II - iznimo u 17:00 -obavijest na webu
 

mape5

Super Moderator
ispit 10.12.2018.
bile su dvije grupe tri pitanja - uglavnom načela, pa obraditi jednu temu sa predavanja, itegrirano teritorijalno upravljanje jedna sloboda pisanja ispita
 

maraya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moja pitanja su bila kako je kohezijska politika utjecala na regionalnu politiku rh svojim riječima, objasniti dva načela i treće je bilo kako bi mi koristili fondove tako nešto. Za četvrto pitanje je rekla da se osvrnemo na jedno od gostujućih predavanja ali ja nisam to čula pa sam se na to osvrnula u sklopu trećeg pitanja
 

mape5

Super Moderator
Da, ispit je samo pismeni, a materijali za učenje su ono što se dobije na predavanjima. Prezentacije i još jedan rad. Jedan od boljih i lakših predmeta na drugoj godini. ;) bez straha....i mi smo imali predrok, tako da sada na rokovima idemo upisati samo ocjenu
 

valentinak

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ispit danas prosao super, jedan od laksih predmeta. Ucila po skripti od 10tak str. iz skriptarnice. Ispit je pismeni, dobijete tri pitanja i svojim rijecima iznijeti svoje misljenje o njima. Moja pitanja: zasto su eu fondovi vazni za lokalni i regionalni razvoj (vase misljenje), navedite dva nacela kohezijske politike za koja smatrate da su najvaznija za lok i reg razvoj i zasto to mislite, koje teme su najvaznije po vama za lok i reg razvoj u koje bi mogli ulagati iz esi fondova. To je to, sretno :)
 

Tourniquet

jane doe.
Ovo je stvarno super predmet. Nisam išla na predavanja (izvanredna sam), učila sam iz prezentacija i ove skripte sa foruma plus sam si izvukla neke informacije sa neta vezano za EU i fondove.
Jučer je bio ispit, došla sam kod prof. Maleković u Institut za razvoj, dala mi je pitanja i pisala sam pismeni, a budući da nisam išla na predavanja rekla je da je max ocjena 3, što je stvarno u redu. Pitanja sam odg svojim riječima:
1. Kako fondovi utječu na lok. i reg. razvoj u RH? moje mišljenje
2. Izabrat 2 načela kohez. pol. i objasnit zakaj su važna za RH?
3. Koja područja bi se mogla financirati iz ESI fondova, nabrojat. moje mišljenje

Profa je pogledala to i nakon par minuta mi upisala ocjenu, jako je simpatična. Jako jednostavno.
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Sutra predviđeno predavanje u Gundulićevoj je odgođeno, tako da nebude. Pišem ovdje, ukoliko netko nije vidio mail.
 

leox

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav kolegice i kolege, zna li itko kada će točno biti predrok?Ovaj ponedjeljak ili se nešto mijenjalo?
 

leox

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav kolegice i kolege, zna li itko kada će točno biti predrok?Ovaj ponedjeljak ili se nešto mijenjalo?
zanemarite , taman je poslala prof. obavijest da je u ponedjeljak u 19h
 

jelena.vid

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja jučer sa predroka:
1.Koji je ključni značaj kohezijske politike za politiku regionalnog razvoja, za lokalni i regionalni razvoj RH
2.Odaberite jedan, dva, ili više nastavnika, tj. nastavnih blokova (može biti i nadovezano gradivo više nas), koji su vam bili zanimljivi iz bilo kojeg razloga i navedite što vam se činilo relevantnim, korisnim, potencijalno značajnim za naš lokalni i regionalni razvoj…tj. vaš osvrt na ispredavano.
 

Eriatarka3103

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja s predroka:
1. U čemu viditite glavni doprinos kohezijske politike I EU fondova za lokalni, regionalni i urbani razvoj u Hr?
2. Što znači „integriran pristup“ (urbanom ) razvoju? . (Koje su prednosti modela integriranog urbanog upravljanja i koja je uloga participacije kao važnog elementa u ostvarivanju ovog modela? Možete možda navesti kratki primjer dobre prakse koji obuhvaća sve elemente ovog modela.
3. U čemu VI vidite povezanost kohezijske i hrvatske regionalne politike?(Kako je kohezijska politika utjecala na hrvatsku regionalnu politiku, koje su bile glavne značajke tog procesa)
4. Što Vam je bilo najzanimljivije u pojedinim predavanjima?
Pitanja su bila poslana mailom. Imali smo sat vremena da odgovorimo i pošaljemo natrag profesorici. Takav sistem je radi pandemije.
Inače, super zanimljiv kolegij - profesorice Keser i Maleković s Instituta su pravo osvježenje za ovaj studij. Predavanja su obvezna, popisivali smo se.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks