AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Lokalni i regionalni razvoj

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
može li netko ukratko objasniti ova pitanja

1. integrirano teritorijalno upravljanje
2. razvoj gradova
3. ruralna područja
4. programiranje - jel se tu misli na načelo kohezijske politike ili nešto drugo?
1. obuhvaća više dimenzija urbanog razvoja, fizička regeneracija, razne mjere poticanja obrazovanja, edukacije za građane i nabrajaš sve ono što se može napraviti da cijeli kvart oživi ili dio grada
2. pričali smo kako se gradovi mogu razvijati - opet smo pričali o svemu što se može napraviti pa i revitalizaciji starih industirijskih zona - urbani razvoj
3. problemi ruralnih područja - zapošljvanje, nedostatak ljudskih kapaciteta, posljedice privatizacije - općenito iz života
4. načelo kohezijske politike
Znači o svemu smo pričali svojim riječima i navodili primjere iz života a povezivali smo se na ono što smo čuli na predavanjima.
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Htjela bih samo proveriti da nisam krivo shvalita profesoricu. Ovaj ispit možemo prijaviti već za prvi rok sad u 2. mjesecu i onda samo doći kod nje u IRMO da nam upiše ocjenu koju smo dobili i to dana kada će pisti da je ispit zakazan?
 

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Htjela bih samo proveriti da nisam krivo shvalita profesoricu. Ovaj ispit možemo prijaviti već za prvi rok sad u 2. mjesecu i onda samo doći kod nje u IRMO da nam upiše ocjenu koju smo dobili i to dana kada će pisti da je ispit zakazan?
u mojoj grupi nije ništa rekla u vezi upisa ocjene, a mi smo zaboravile pitati
 

Siarisa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Htjela bih samo proveriti da nisam krivo shvalita profesoricu. Ovaj ispit možemo prijaviti već za prvi rok sad u 2. mjesecu i onda samo doći kod nje u IRMO da nam upiše ocjenu koju smo dobili i to dana kada će pisti da je ispit zakazan?
Da, ispit možemo prijaviti za prvi rok, i koliko sam je shvatila dogovorit ćemo se kad će nam je upisati, znači valjda će za taj dan i zakazati ispit.... s time da mi koji još polažamo nešto od prve godine se možemo s njome dogovoriti za naknadni upis ocjene. al opet velim to je kak sam je ja shvatila.... nadam se da nisam krivo.
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
OK uglavnomoni koji imaju sve riješeno prijave ispit i čekaju kada će biti upis ocjena. Ma mislim da ćemo se moći dogovoriti s njom vrlo jednostavno jer je profesorica super. Hvala
 

Anja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel bio tko na predavanju? Koja je profesorica?
Ovaj predmet drži Sanja Maleković s Instituta za razvoj i međunarodne odnose. Tko nije bio na predavanju, neka joj se javi na [email protected] da ga doda na listu jer će nam slati prezentacije s predavanja. Za ovaj predmet nema propisane literature jer nema dostupne nove, a ne želi nam propisivati zastarjelu literaturu.
 

capica

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
jesam ja jedina spavala na ušima kad je profa pričala o mogućnosti polaganja ispita na predroku?!?
po onom njenom mailu nema predrokova, nego izlazimo kak tko hoće na redovan rok?!?
u svakom slučaju ništa mi tu nije jasno...i kakav sad opet pismeni :confused::eek:
 

koni

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jesam ja jedina spavala na ušima kad je profa pričala o mogućnosti polaganja ispita na predroku?!?
po onom njenom mailu nema predrokova, nego izlazimo kak tko hoće na redovan rok?!?
u svakom slučaju ništa mi tu nije jasno...i kakav sad opet pismeni :confused::eek:
ne razumijem ni ja.... rekla je usmeni i predrok, a upis ocjene kada će biti redovan rok....možda bi ju rebalo pitati da nam stavi ispit oko 20-25-tog jer je 27-og kolokvij iz Diplomacije , a 30-tog ispit iz Decentralizacije
 

capica

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ne razumijem ni ja.... rekla je usmeni i predrok, a upis ocjene kada će biti redovan rok....možda bi ju rebalo pitati da nam stavi ispit oko 20-25-tog jer je 27-og kolokvij iz Diplomacije , a 30-tog ispit iz Decentralizacije
Odgovor od profesorice (na moj upit zašto nema predroka)!!!!

"Draga Ana
I ja sam tako bila planirala, tj. predrok....
NO bila sam dobila samo par eseja, a to je prvi predkorak za ispit. I shvatila sam da prosincac i prvi dio siječnja nije očito odgovarao večini iz grupe. No slijedomm eseja i aktivnog sudjelovanja u nastavi, ponavljam, neće vam biti nikakav problem ovo položiti pa se nadam da vam to neće teško pasti
srdačno
Sanja M."

:mad::mad::mad::mad:
 

koni

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Odgovor od profesorice (na moj upit zašto nema predroka)!!!!

"Draga Ana
I ja sam tako bila planirala, tj. predrok....
NO bila sam dobila samo par eseja, a to je prvi predkorak za ispit. I shvatila sam da prosincac i prvi dio siječnja nije očito odgovarao večini iz grupe. No slijedomm eseja i aktivnog sudjelovanja u nastavi, ponavljam, neće vam biti nikakav problem ovo položiti pa se nadam da vam to neće teško pasti
srdačno
Sanja M."

:mad::mad::mad::mad:
tnx što si joj slala mail.... barem znamo da ništa od predroka
 

capica

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
tnx što si joj slala mail.... barem znamo da ništa od predroka
iako mi je to totalno glupo...
mogla je za nas 13 što smo poslali esej staviti predrok tipa za tjedan dana i i svi sretni i zadovoljni...
jer tko joj do sad nije poslao esej, niti neće...
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
iako mi je to totalno glupo...
mogla je za nas 13 što smo poslali esej staviti predrok tipa za tjedan dana i i svi sretni i zadovoljni...
jer tko joj do sad nije poslao esej, niti neće...
ja sam svoj esej većinu napisala još prije božića al evo sad joj poslala jer uopće nisam shvatila da bi ona stavila predrok prije božića npr, normalno da bi svi sjeli i to napisali i poslala čim čim prije da se riješimo...trebala je staviti rok npr do 10.12. svi da ga predamo, nebi bio problem....tako da nije problem u nama nego u komunikaciji i dogovoru kojeg nije bilo...
 

Antonija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege,sto bi trebalo ovdje najbolje naučiti? Toliko toga ima,neznam od Kuda da počnem..
[DOUBLEPOST=1485699052,1485698985][/DOUBLEPOST]Kolege,sto bi trebalo ovdje najbolje naučiti? Toliko toga ima,neznam od Kuda da počnem..
 

L0rY

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege,sto bi trebalo ovdje najbolje naučiti? Toliko toga ima,neznam od Kuda da počnem..
[DOUBLEPOST=1485699052,1485698985][/DOUBLEPOST]Kolege,sto bi trebalo ovdje najbolje naučiti? Toliko toga ima,neznam od Kuda da počnem..
Profa nam jer rekla da ju ne zanimaju definicije i sto i koliko smo tog nastrebali vec da ce ispit biti vise kao razgovor jer zeli cuti NASE misljenje.
 

tapravnica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Molila bih informaciju onih koji su bili na prošla dva roka sad u drugom mjesecu, kakvog tipa su bila pitanja i općenito što se traži. Hvala! :)
 

lock

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, koliko vam je iz iskustva trebalo vremenski da pripremite usmeni iz lok. i reg. razvoja. Da li prof. pita koje pitanje iz prezentacija odnosno zna li tko šta je najbitnije za ponoviti iz njih za ispit?
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks